Много разхвърля.

  • 4 109
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Мъжът ми. Много. Има дискове, хартии, багаж и каквото се сетите из цялата къща.
Аз обичам да ми е подредено ( не много, но поне да ми е приятно), на ден ми отнема поне час сутрин да оправя, след което на 10тата минута се започва отново - тук листче, там брошурка, тук химикалчица, там сто диска...Ще се гръмна.
Току пристигне поръчка с канцеларски материали примерно и тя се тросва на средата на хола и така може да стои с дни!
На всичкото отгоре масата за хранене също е натрупана с неща, които му трябвали.
Може ли да се вечеря побутвайки бумагите , за да се отвори място за чините!
Не знам какво да правя. Говорила съм сто пъти. Специални покупки от ИКЕА, да е хубаво, да е функционално да не ме дразни,  барем се подреди малко! Разделители, чекмедженца и каквото се сетите организатори. Ефектът е никакъв. Всичко е на купчинки из цялата къща, никаква организация. На всичкото отгоре той има и офис в къщи, в който аз отказвам да вляза. Просто ми става лошо, вярвайте ми. Влизам само да пусна прахосмукачка и това е. Нищо не пипам, нищо не бутам.
Коледа идва. Искам да ми е красиво, подредено. Свободното ми време намалява. Аз не мога да разтребвам непрекъснато. Опитвала съм да оставям така да се сети - нищо подобно! 2 пръста прах ще събира, но няма да го прибере.
Обяснявах, говорих, молих - никакъв ефект. Та той дори на велоергометъра слага някакви глупости, вади нещо от чекмедже и го оставя отворено... Какво ли не.
Кажете какво да правя - слугиня ли да назначаваме да му ходи по г..за, да крещя ли, да се примирявам ли...  как да свикна с тоя хаос!

 

# 1
  • Мнения: 1 334
Пий едно голямо мартини,пусни си хубава музика и не се ядосвай за глупости, ще ти мине.  bouquet

Сега сериозно...Това са бели кахъри, ако наистина не можеш да го накараш да прибира, наемете жена която да помага в рачистването. Има и вариант да оставиш къщата да се заринете до горе и да го накараш един ден да си остане в къщи и да прибирате заедно, катго него ще го накараш да  разтребва повече от тебе.

# 2
  • Мнения: 738
Аз бях много разхвърляна, но се поправих, когато преди години баща ми ми събра всички "боклуци" и ги изхвърли Mr. Green От тогава съм що годе подредена, но приятелят ми е направо педант Rolling Eyes...което мен ме дразни...
Така че съвет мога да дам единствено да изхвърлиш всичко...или поне да го скриеш...да го жегнеш, да почне да си прибира сам, а не да се чуди кое къде е. Но в крайна сметка се съмнявам, че ще се промени Rolling Eyes
Успех Peace

# 3
  • Мнения: 581
Пробвала ли си да му скриеш разхвърляните неща?Като пита къде са му казваш, че не знаеш. Аз честно казано бих хвърляла.Всичко.Без да ме интересува колко са му важни вещите. Не знам, съчувствам ти, аз не бих изтърпяла, откачам ако е разхвърляно.
Друг вариант е да си наемете помощница и ти да не се тревожиш за тези неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Примири се, не можеш да го промениш.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Роди дете, още по-добре - деца. В един момент въобще ще спре да ти пука.

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Няма оправия. Аз съм такава.
На ден подреждам по един час, ядосвайки се на себе си, и после пак същото. Tired

# 7
  • Мнения: 6 167
Точно това направих  ( налях си едно)
Седя си на лаптопа и му гледам сеира из целия хол.
На мен ми е напълно ясно, че той едва ли ще се промени - характер ли е това , какво е... Думи нямам.
Ако прибера и подредя , създам ред той се сърди, че нищо не може да си намери. Ако му кажа да си подреди, ще подреди, но за 5 минути! Аз буквално му казвам " А сега 10 минути искам тази картинка ето така да стои".
Не знам. Знам, че са бели кахъри, но ме боли глава от тях.
Да не изпадам в детайли, как губи сред тия хартии какво ли не, вкл. пари и важни документи.
Тръгваме за чужбина, той паспорта не си знае къде е!
Майка му е виновна  Twisted Evil Crossing Arms 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
 HugАми, добре дошла в клуба!  Simple Smile
Аз се боря вече 13 години с подобно нещо. Не съм се преборила.
Може пък ти да успееш и да ми станеш пътеводна светлина. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 192
И аз съм същия - като мъжа ти.
А на всичкото отгоре съм и ужасно разсеян и често забравям.
Не се кахъри за глупости, ти ще посвикнеш, той ще стане една идея по подреден и резултата ще  е на лице.

# 10
  • Мнения: 4 300
Лени, подходът ти трябва да е индивидуален. Помисли си хубаво и може би ще го намериш.
Има някаква надежда, аз съм постигала успехи.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз съм доста педантична в това отношение, обичам да ми е подредено, чисто и уютно.
Това с детето е само извиненеие - имам 2 и къщата ми пак е подредена, защото така ги уча от малки. Виж с мъжа е друго, когато друга го е възпитавала, а после той сам си е градил навиците.
Моя мъж мятаШЕ чорапите си из цялата къща - ОК, това което не е в пеарлното, не пера.
Друг проблем ми бяха монетите - връщат му ресто, пълни джоба и като се прибере го изсипва където му дадне, маха колана на панталона, портфейла, носна кърпа и всичко от джобовете и го слагаШЕ по холовата секция. 10000000 пъти го молих да ги слага в коридора в/у портмантото.....останах си с говоренето. После му купих плетена кошничка и сега ги слага там, а монетите (още намирам докато чистя) ги изсипваме в един буркан. Изненадващо много пари от монети събирам и после си копувам подарък  Laughing
Ако можеш, вземи си жена да подрежда у вас.
При мен проблема е , че ми е неприятна мисълта, чужд човек да пипа и подрежда у нас.

# 12
  • на село
  • Мнения: 3 912

Майка му е виновна  Twisted Evil Crossing Arms 

Точно  Mr. Green.
И моят е същия и си мисля, че е ген.
Сега да не помислите, че ми е лоша свекървата, напротив много е добра,
но пусто доста разпиляна,
е мъжът ми е същият.

И няма оправия, вече 18-та година се мъча да променя нещо,
моля, викам, настоявам, карам се и все тази.
Ако оправи ще е кратко, после пак започва.

И верно с годините започнах по -малко да се дразня,
или само преди цикъл като ме хване нервата
и започвам да правя забележки.

В момента се издирват едни лайсни, ако някой ги е срещал да свирка,
не помни къде са оставени и не ги намира  Mr. Green.

# 13
  • Мнения: 1 193
Ле-ле и у нас е същата лудница, че на всичко отгоре и голямата ми дъщеря е същия образ. Стаята и е една голям кош  Mr. Green Вече взе да не ми пука колко е разхвърляно  Grinning

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 912
... на всичко отгоре и голямата ми дъщеря е същия образ. Стаята и е една голям кош  Mr. Green ....

О, аз за голямата ми дъщеря забравих да спомена  Mr. Green
и тя е същата.
На 16г. е и не успях да се справя с изграждането  на тези навици да си прибира и подрежда.
Вече изцяло сама си чисти  в стаята, е гардероба  е вечно разхвърлян,
 а бюрото винаги натрупано с разни джунджурии.

Дано малката прилича на мен, но да не казвам голяма дума, засега показва повече наклонности към подредба  Grinning.
Та затова вече си мисля, че е генетично заложено  Mr. Green.

# 15
  • Мнения: 6 167
Мерси, успокоявам се, че не съм единствената  Laughing 
И аз мисля, че е до човек и възпитание - майка ми 2 деца е отгледала, ама подредана душица, така ме е научила. Влизаш вкъщи, събуваш се, преобличаш се... не стоиш с обувките цял ден , не си мяташ якето някъде по пътя към кенефа... Простички нещица някакви. Много по-лесно е да поддържаш някакъв ред, отколкото да го разрушаваш и после градиш отново всеки божи ден. Толкова ли е трудно, бе...
Бой някой пробвал ли е  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 886
И аз съм същия - като мъжа ти.
А на всичкото отгоре съм и ужасно разсеян и често забравям.
Не се кахъри за глупости, ти ще посвикнеш, той ще стане една идея по подреден и резултата ще  е на лице.
Опааааааааа да не си случайно моя мъж 1 към едно сте


 ама няма свикване сестро единствения вариант е да почнеш  да му  криеш наи важните неща ще се усети ще видиш оставяй му по 1 чорап   и като пита къде е другия ми кажи незнам виж където си разхвърлял тук там ще и ма ефект.Ако не подейства викай ме мене за 2 седмици  ще ти го оправя Peace Peace Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 651
Lennie, ти си мъжа ми, аз съм мъжа ти Simple Smile.
Обичам да ми е подредено, ама като ми е подредено- нищо не намирам къде е. Никак нямам таланта да създавам организация от сорта на "гащите на третия ред в ляво, чорапите във второто чекмедже в дясно". Обичам безумно да си драскам важни неща където ми падне и тъй като знам каква съм, не изхвърлям бележки, защото да не погине някоя важна. Оставям си две книги и 10 разпечатки на нощното шкафче, за да ги чета и не ги поглеждам с месеци, освен да им забърша праха. Веднъж на няколко месеца правя инвентаризация и изхвърлям ненужното.

За да не дразня мъжа ми гледам да трупам по бюрото си основно Simple Smile, имам и разни плетени съдинки, в които си трупам моите си работи.

Та пробвай дали ще мине такава сделка с твоя мъж, да си трупа щастливо, ама на отредените за това места Simple Smile

Някой спомена за чорапи по пода, виж с това и аз не мога да се преборя, нито да търпя.

# 18
  • Мнения: 4 651
Много по-лесно е да поддържаш някакъв ред, отколкото да го разрушаваш и после градиш отново всеки божи ден. Толкова ли е трудно, бе...

Ох лошо ми се отразява работата с мъже явно, почвам и да ги защитавам Simple Smile.
Та реда е относително нещо. Реда за теб е създадения навик да си оставяш нещото Х на място У. Е за мъжа ти мястото У е друго или не съществува Simple Smile.
Той си е такъв. Сделка е решението както казах. Договорете се да не трупа до Коледа във всекидневната, защото много искаш да я видиш украсена и без листчета по масата. Помоли го да мята каквото иска и където иска само в офиса си, а в "общите" стаи в някакъв панер например. Пък нека панера пак стои да масата, за да му е под ръка Simple Smile.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 074
Що ли ми е позната картинката? Някой спомена 8 години, друг 10, моите са 35. И какво, не се справих Mr. Green Все нещо трябвало да му е подръка, щото, видите ли ще му трябва! Да ама кой знае кога? И така толкова много години. Понякога си викам - ще го застрелям, не издържам повече. Още си е жив hahaha И най гадното, което смятам, че е. Изчистено,  измито, излизано едва ли не - той ще излиза. Обува се и започва една дъъъълга разходка из къщата. Мисля си - ще полудея!!! Да ама не - още не съм Grinning Това като, че ли не е голям проблем, а? Само дето много дразни.

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
А, такива да ги нямаме -има си офис да си прави каквото иска- в помещенията , където е отредено за домашен уют -НЕ NaughtyРеда в къщата го определя и налага жената,в краен случай да идва майка му да му чисти. Twisted EvilЗастани ,малко по сериозно! Naughty

# 21
  • Мнения: 6 167
функция от хикс, много си разумна  Hug
така ще постъпя. ние си имаме територии, аз също не съм кой знае колко подредена.
той инвазира обаче, територии. но ще постигна споразумение, някакво.
коледно премирие. хаха.



бабо хулиганке,
ти си моя идол на търпението. и аз така си ни представям. може би в това ни е чара, знам ли.

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Lennie, мъжът ти (а и всички, които без бой си признахте, че сте разхвърляни) случайно да сте от моята зодия, телешко варено Rolling Eyes
Който е - да знае, че оправия няма, спомнете си по филмите, игрални и документални, кабинета на Карл Маркс Mr. Green
Точно по време на голямата предизборна офанзива си говорехме на Q с една съфорумка и й обяснявах как ако случайно някоя ССФ види какъв хаос е на бюрото ми в офиса, може и инфаркт да получи...
Разхвърляна съм до припадък аз, а както не мога да стигна до сериозен ремонт в апартамента вече 7-ма година си имам и страхотен терен за изява. Не че е повод за гордост, но това е положението. Не обичам и да подреждам Blush, в момента няма как, както и къде; когато за всяко нещо се установи определено място, каквато ми е и идеята, заради която отлагам ремонта, може и да се напъна, но едва ли - по-скоро ще дам разпореждания и ще седна да изкарам парите, които да платя на някой друг, за да го свърши, повече ме бива в това.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дай ми го твоя разхвърляния на мен, аз ще ти дам моя подредения.
Изобщо не се впечатлявам, че нещо не си е на мястото, че преди пет минути съм вдигнала нещо си и то пак е някъде хвърлено. Децата възпитават това спокойствие. Един два пъти ми беше криво, че не мога да се оправя, след това вече не ми дреме. За мен е по-важно да е чисто, подреждането не ми е силната страна. Който иска да му е подредено целодневно - да си подрежда. Crossing Arms
Лени, не го мисли толкова!

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
CTramell, не ме отчайвай....Мъжът ми е същото телешко, а аз към една ужасно подредена козичка  Confused

# 25
  • Мнения: 476
Мъжът ми е абсолютно същия. Нищо не можах да направя да променя това и просто не знам как, но с времето се примирих и спрях да обръщам внимание, а и ми дойде твърде много, когато детето се роди. Преди време един чорап в средата на стаята беше достатъчен да ме извади от равновесие, а сега мога да прескачам цяла купчина и да не го правя на въпрос. Да, но изведнъж, хоп изненада. Мъжът ми взе да се дразни, че не му е подредено. Явно в процеса на нагаждане аз станах по-малко педантична, а той по-подреден.
Също така помогна факта, че мъжът ми си направи офис в едната стая с уговорката там аз да не влизам, не чистя, не оправям. Дори не мога да ви опиша какво беше в този офис, само гледката ме хвърляше в потрес. И както ми обясняваше, че му е добре да си има негово пространство, така в един момента взе да не му се стои там. Ами то нямаше къде да се стъпи вече - химикалки и хартийки на пода, дискове, клавиатури, кабели... ужасно беше. Е, явно и на него му дойде твърде много и като подреди няколко пъти му светна, че е по-лесно просто да не разхвърля.

Това, с което не можах да се справя е, че вечно нещо му няма и не може да го намери. И до сега всеки път като излизаме търсим ключовете от колата поне 15 минути.

# 26
  • Мнения: 4 651
CTramell, май май само аз си признах. Добре че удари и ти едно рамо ...
Аз в зодии не вярвам грам, а не съм и теле. Обаче мъжът ми е Simple Smile, а както казах хаос не търпи. Обаче не обича и да подрежда, защото както всички знаем това било женска работа. Мдам.

# 27
  • Мнения: 6 167
спомнете си по филмите, игрални и документални, кабинета на Карл Маркс Mr. Green

Joy ох, оправи ми настроението
Аз съм като един Енгелс - винаги се грижа корабът все пак да не потъне.
Не напускам "Маркс" за повече от 10 дни, че го намирам после, като пор вдовец -  заровен зад хартиите, преял с депресивен сладолед , и няколко десетки лъжички декориращи всеки ъгъл. Ние имаме 47  лъжички за чай.
Маркс е козирог. Да не повярваш.

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Телешко с варен рак.  Mr. Green
Моята подредба, както и почеркът, са разбираеми и удобни само на мен. Тъй като сме едно на две (синът е подреден, донякъде, но повече от мен), давам най-доброто от себе си, но е трудна работа  Rolling Eyes
Проблемът ми са всякакви дреболийки, които влача и трупам в разни панери, ама то панер не остана, а аз все влача нещо и, понеже го смятам за актуално, не го прибирам в моя кашон. Последното е удобна работа, докато не почне да се пука по шевовете

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Олинце, не сме лоши хора, бре Hug, само вървим с 'малко' творчески безпорядък Wink

f(x), доста хора ме познават, и да си бях замълчала, никого няма да излъжа Laughing

Момичета, подредени и разхвърляни - това да са ни проблемите, казвам; важното е любов да има Peace

# 30
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
.

# 31
  • Мнения: 46 504
Моят не разхвърляше много, но на мен винаги ми се струваше зверски мръсно, докато не се появи София  Crazy така че този съвет е точно на място:

Роди дете, още по-добре - деца. В един момент въобще ще спре да ти пука.

Гаранция  Mr. Green

# 32
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
CTramell, май май само аз си признах. Добре че удари и ти едно рамо ...
Аз в зодии не вярвам грам, а не съм и теле. Обаче мъжът ми е Simple Smile, а както казах хаос не търпи. Обаче не обича и да подрежда, защото както всички знаем това било женска работа. Мдам.

Ааа, аз първа си признах  Mr. Green
Само че съм един опашат скорпион, а не теленце.

# 33
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Лени,напълно те разбирам,а комбинацията от разхвърлян мъж с диво дете е убийствена.Много се дразня,подреждам,след 10 мин.е същата кочина вкъщи,по някое време спира да ми пука,защото съм адски изморена след работа,на другата сутрин пак се ядосвам и така се получава един кръговрат.Ако го накарам да подреди се включва,но сам да се сети-никога  Naughty.Всеки път се заканвам,че ще оставя така кочината да видим докъде ще стигне,но не издържам.Ето вече 3 дни има чаши в мивката,всеки ден се мие и не се сеща за тях,но вече утре няма да издържа и ще ги измия.За чорапите не ми се говори,все са хвърлени по пода,само сутрин като се къпе си пуска дрехите в коша за пране,иначе през другото време са по дивана,по пода,ужас.И най ме е яд като каже-нямам чисти чорапи,нямам чисти гащи,а те забутани някъде навътре в шкафа му. #Cussing out
Аз не съм от най-подредените,но все пак обичам да ми е чисто,уви са не повече от половин час.Абе майната му-да сме живи и здрави,това е най-важното,пий една ракия и утре с нови сили.  bouquet

# 34
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
1. Набавяш си кашони и кашончета;
2. Всичко, което е метнато някъде, слагаш в тях, не е задължително да го подреждаш, достатъчно е да е вътре;
3. Отнасяш кашончетата в кабинета му. Складираш там.
4. Уговаряш се с него, че всичко негово, което е било хвърлено из къщи е в кашоните и там да си го търси;
5. В кабинета влизаш само и единствено за да внесеш нов кашон и по никакъв друг повод;
6. Ако започне съпротива - предупреждаваш, че сега всичко е в кашон, а следващия път - в боклукчийски чувал;
7. Проявяваш твърдост, упоритост и постоянство в начинанието;
8. За останалата част от къщата си наемаш жена за чистене или сама се справяш;
9. Не вдигаш скандали, тъй като те са излишни - никой не може да промени никого.
10. Успех!
 Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 453
Аааа, аз моя съпруг го отучих! Мдааааам! Flutter

Ето една техника, която действа:
Всичко, което не е на мястото си, бива поставено на пода! Важно е да изберете стратегически места, т.е - там, където врага обикновено минава - коридора, средата на дневната, мястото пред бюрото и т.н. Можете да си направите редички от предмети или да ги трупате на купчини. Чаша с вода на шкафа в коридора? Чудесно! Поставете я на пода, точно в средата.  Mr. Green

Мръсни чорапи на пода? Оооооо, любимото ми/за жалост вече няма такива/. С най-голямо задоволство ги поставях до главата на любимия, докато спи!  Peace Е, отучи се! Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 065
,,Подредеността" не се възпитава-от опит го казвам.Имам две деца и двете са коренно противоположни.Синът ми е подреден до педантичност(като мен),а дъщеря ми е най-разхвърляния човек на света.Не са малки -над 20 г.са и двамата,възпитавани са по един и същи начин ,но си е до човек.На дъщеря ми железния  довод да не си подрежда нещата е ,,защо да го правя,това време ,което ще загубя в подреждане,аз отделям в търсене на нужното нещо"
Ядосвах се,карах се ,заплашвах-няма оправия,оставила съм ги да правят каквото си искат,насила нищо не става

# 37
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Исках да добавя само за баща ми,той също е от разхвърляните и нямаше отучаване,но сега като му оставям да гледа малката,се оказа,че започна да подрежда.Тя разхвърля,той след нея чисти,масата оправя,играчките.Така,че след 30 години брак му трябваше едно внуче,за да се понаучи на ред  Joy.Лени,живот и здраве,ако не научиш мъжа ти дотогава,има надежда след първото внуче да се промени Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_Hope_  -интересна тактика,след колко време подейства?
Аз след като 3 дни чаках да се измият чашите,така и не дочаках и ги измих сама,даже и шкафа му оправих #2gunfire

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Майка му е виновна  Twisted Evil Crossing Arms 
Е те така кажи.  Mr. Green

1. Набавяш си кашони и кашончета;
2. Всичко, което е метнато някъде, слагаш в тях, не е задължително да го подреждаш, достатъчно е да е вътре;
....
 Mr. Green

Ето това е подходът. Аз преди време направих подобно нещо, само че сложих нещата в найлонови торбички. И на всяка торбичка-белжка с надпис "Бумажки от бюрото", "Бумажки от масата", "Бумажки от секцията" и т.н.

# 39
  • Мнения: 1 545
Боже, много ме разсмяхте всичките! Лени, съчувствам ти, ако ти трябва конфорт, обади се на мъжа ми, той ще ти разкаже надълго и нашироко колко съм разхвърляна аз! Естествено, ако му вярваш, ще решиш, че в къщи е ад. Нищо подобно, нормално подредено е, ама аз не съм педант, и много мразя да си губя времето в подреждане до най-малката подробност. Държа да е чисто, ама иначе не ме дразнят пълни повърхности с какво ли не. Просто ги прибирам в единия край и толкоз. А ако бюрото ми е подредено, изпадам в потрес и нищо не мога на намеря. А мъжо само върви и подрежда, прибира..... Ей, много ме дразни понякога. И ми се кара даже. Не че той е много подреден, ама моя безпорядък му идва в повече.  Joy Но важното е в къщи да има мир и спокойствие!

# 40
  • Мнения: 353
Цитат
Боже, много ме разсмяхте всичките! Лени, съчувствам ти, ако ти трябва конфорт, обади се на мъжа ми, той ще ти разкаже надълго и нашироко колко съм разхвърляна аз! Естествено, ако му вярваш, ще решиш, че в къщи е ад. Нищо подобно, нормално подредено е, ама аз не съм педант, и много мразя да си губя времето в подреждане до най-малката подробност. Държа да е чисто, ама иначе не ме дразнят пълни повърхности с какво ли не. Просто ги прибирам в единия край и толкоз. А ако бюрото ми е подредено, изпадам в потрес и нищо не мога на намеря. А мъжо само върви и подрежда, прибира..... Ей, много ме дразни понякога. И ми се кара даже. Не че той е много подреден, ама моя безпорядък му идва в повече.  Joy Но важното е в къщи да има мир и спокойствие!

Най-накрая открих сроднa душa   bouquet
И аз в отбора. newsm10
Обичам да ми е чистичко и поне веднъж в седмицата лъсвам цялата къща.Но съм книжен плъх и около мен винаги има разпиляни книги,вестници,списания,брошурки...Чета по няколко неща наведнъж -имам си книжка за приспиване,вестник за компания на сутрешното кафе,брошурки във WC...Много документи,които си чакат реда по,над и под бюрото...
Татко 30 години се опитва да ме "подреди",мъжо от 3 год.Ами провала им е пълен...
В момента редя един пъзел(мноога части),рисувам декорация по прозорците(куп боички и модели) и плета скуби ду-разноцветни жички(не знам на бг има ли дума за това)...
Понякога правя усилие-подреждам хубавко,точно преди мъжa ми  да си дойде и чакам похвала.И след като си я получа пак се развихрям  Embarassed
Вече получих сериозна заплаха-за всяка кочинка ,която бебчо ще прави като порасне,аз ще отнасям боя,заради изключително
лошия пример,който му давам Mr. Green

Иначе и  моят мъж  ме действа с кашончета и шкафчета-каквото намери мое го бута там...Водим преговори да си запазя ъгъл само за мен и да си го "редя" както си знам 


И все пак си мисля,че нашият проблем не е моята страст към артистичната небрежност,а неговият педантизъм.
Освен това ,когато "подреждам " аз, всичко си е "на мястото".Когато подрежда той-нищо не може да се намери-още издирвам зимните пуловери,който той си подреди  Laughing

За протокола-живеем във френско и въртя сама домакинство+бебе+магистратура...Ако денонощието беше поне 30 часа можеше и да ми стига.Което все пак не е сигурно,но е добро оправдание  Joy

Лени-благодаря ти за темата.Стана ми хубаво,че не съм единствената артистично-небрежна (звучи по-добре от разпиляна) жена

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 14:46 от Шомон

# 41
  • София
  • Мнения: 397
Може изненадващо да доведеш на гости негови колеги или някой друг,от който му пука. Twisted Evil

# 42
  • Мнения: X
Да и аз се дразнех, обичам всяко нещо да си е на мястото, но не би.
Е, да, ама след появата на дъщеря ми станах дебил за нула време. Сега се дразня мноооого рядко, но обикновено гледам да не се връзвам. Няма да си развалям спокойствието и добрите семейни отношения за едното подреждане, я! Crossing Arms

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не съм подреждал. тя подреждаше. появи се дъщеря ми. не подреждам и тя не подрежда.

# 44
  • Мнения: 377
И аз да се включа при "артистично-небрежните".  Mr. Green
Ама на нас ни е лесно и двамата сме така.  Sunglasses Опитвала съм се да се превъзпитам сама, ама не ми се получава. Ако случайно успея, може да се опитам да го приложа и на него, обещавам и да споделя метода.  bowuu

# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Съветвам те да престанеш да си го слагаш на сърце, защото в един прекрасен момент ще дойде и детето и тогава вече хаосът е повсеместен Tired Аз съм вдигнала ръце и два крака на дивана - и да се оправят Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 339
Точно това направих  ( налях си едно)
Седя си на лаптопа и му гледам сеира из целия хол.
На мен ми е напълно ясно, че той едва ли ще се промени - характер ли е това , какво е... Думи нямам.
Ако прибера и подредя , създам ред той се сърди, че нищо не може да си намери. Ако му кажа да си подреди, ще подреди, но за 5 минути! Аз буквално му казвам " А сега 10 минути искам тази картинка ето така да стои".
Не знам. Знам, че са бели кахъри, но ме боли глава от тях.
Да не изпадам в детайли, как губи сред тия хартии какво ли не, вкл. пари и важни документи.
Тръгваме за чужбина, той паспорта не си знае къде е!
Майка му е виновна  Twisted Evil Crossing Arms 
Ох, и в нас е същото плюс чорапите и монетите, и лъжичките и хартийкте...Е, за 7-8 години - нулев ефект. Като реша да се карам и боря много бързо ме обезоръжава като ми каже, че се опитвам да го променя, а той не иска! Еми така ще е...Прави са обаче другите, откакто се появи бебето вече нямам време и сили да обръщам внимание на тези неща и всяка свободна минутка си почивам интенивно Wink
Аз съм телето у нас Simple Smile

# 47
  • Мнения: 57
Не съм прочела цялата тема, да ти кажа само моя случай беше същия.Преди 17 г.,когато се оженихме и изпаднах в мат,защото мъва ми беше като твоя (сега е малко по-добре или вече съм му свикнала маже би    Wink ). Не можеш да го научиш на всичко,избери си няколко приоритета-за обувки,чорапи ,дрехи напр,което те дразни най-много и настоявай само за тях,по-вероятно е да научи да подрежда 3-4 неща,отколкото да се мъчиш да го научиш на 100%-ов ред.Настоявай,защото като имате деца става много трудно за теб да поддържаш някакъв елементарен ред и много ще се изнервиш.За себе си мога да кажа,че някои неща го научих,а за някои просто реших,че няма да се ядосвам.

# 48
  • София
  • Мнения: 676
Oххххх и при нас е така. Разликата е, че имаме и деца и те са като него.... И нито него успях да превъзпитам, нито себе си!!! Завиждам на жените, които са успели да се примирят с безпорядъка. Аз не мога! На всичкото отгоре това последното човече е невероятен шемет и ми се налага освен да подреждам перманентно и да мия под по няколко пъти на ден... Това е и едната от причините да не съм си взела все още жена да ми помага - няма значение дали съм измила три, четири пъти пода или само два, три... Резултатът е че съм безкрайно изнервена
За мен по-големият проблем са децата, а не мъжа ми, защото той тръгва сутрин и се прибира вечер, неговите неща ги оправям бързо, но децата постоянно вървят след мен и въвеждат техния ред... Не знам дали се възпитава подредеността, но така или иначе личният пример е най-сериозния възпитател, лошото е че не гледат мен... поне ме обнадеждихте, че има и други неподредени жени, че мъжът ми все разправя как нашите щерки няма да можем да ги оженим или ще трябва да им търсим много специални мъже дето всичко могат и правят Simple Smile

# 49
  • Мнения: 84
 Mr. GreenИ при нас е горе-долу така, ама мамата на мъжа ми така го е научила да върви след него! След няколко хиляди повтаряния и "бучене" от моя страна, почти винаги дрехите му които са за пране са в пералнята, поставени там саморъчно, банята е в първоначалния си вид като преди къпане, понякога ДАЖЕ си прибира и чиниите, но това не пречи да си забрави маратонките в антрето или якето на дивана! ...мъже ooooh!

# 50
  • Мнения: 4 668
Мога само да ти съчувствам  Confused И си мисля , че това не са бели кахъри ... Аз такъв мъж не бих търпяла . Не се чувствам добре , когато ми е разхвърляно и мразя хаос около себе си ...
За щастие мъжът ми без да е педант е прилично подреден  Wink имам леки забележки , ама като ви чета си мисля ,че въобще не е проблем това , че си мята якето на стола , а не на закачалката и др. такива ... Laughing

# 51
  • Мнения: 2 149
Явно си е до мъжа.Трудно се превъзпитават Crazy
Добре,че съм попаднала на чистник Heart Eyes
При нас за сега цари ред,поне докато не порасне малката Party
Дано с времето се промени Peace

# 52
  • Мнения: 14 654
Някои от мерките срещу безпорядъка, които прочетох биха ме вбесили ако ми ги приложат на мен. Какъв е тоя зор да нагаждате хората към вашето удобство, при положение, че им е непривично? Аз например не не желая да поддържам ред, чувствам се много удобно така, уютно ми е в къща, в която си личи, че се живее. Късмет, че мъжът ми не е някой чистник, който ще ми вади душата с четката за прах заради някакви хартии по пода.

# 53
  • Мнения: 2 161
Аз също съм много подреден човек и направо страдам,ако на масичката има разхвърляни вестници,например.Направо съм маниачка на тема чистота и ред,с което не се гордея,разбира се.Един съвет към Лени:очевидно си щастлива и обичана,нека има поне едно нещо,което да нарушава хармонията.

# 54
  • Мнения: 197
И аз съм от разпилените, но откакто живеем в самостоятело жилище, нищо , че не е наше, съм доста по педантична. Искам да ми е уютно и приветливо. На съпругът ми също му харесва, но той е безнадеждно разпилян. Освен това за него е много мъжестено като си отвори шкафа тениските му да са подредени  на топки. Та с този начин на мислене не мога да се оправя. За това разделихме  шкафове, гардероби, чекмеджета, така че да има достатъчно за всеки. Така може да си разхвърля и подрежда колкото иска в неговите, а аз в моите. Важното е на вън да няма разпилени вещи.

# 55
  • Мнения: 491
Аз самата съм някъде по средата, не съм маниачка, но мъжа ми първоначално беше като ураган в къщи. Сваля чорапите и хоп!-по средата на хола. Мама му ги била прибирала...Да ама аз не съм мама му!!! Стоически му ги събирах на купчинка в средата на стаята и след като му се наложи да тръгне на работа без чорапи и да търси магазин да си купи, сега вече си ги слага в коша за пране. Дрехи извън коша не пера- от къде да знам за какво са оставени. После нямал с какво да отиде на работа- аз какво съм виновна!? Никой не искам да превъзпитавам спрямо моите виждания, но все пак не съм домашна помощница и това са елементарни хигиенни навици. Иначе за вестниците, списанията и документите му, както и за играчките на малкия процедирам по друг начин- имам втора детска стая, която е все още празна и всичко трупам по средата и'. На който нещо му липсва- да си го търси в купа! Малкият как го научих да си прибира нещата- след 50 път: "Оправи си играчките", хванах първата ми попаднала кола (ама гледах да е от по-евтините), отворих прозореца и хайде на вън. Ясно и категорично!!! Сега само като се повдигна от дивана и се изстрелва като стрела да подрежда. При моите мъже поне, тези методи действат. Обаче и аз съм се променила, няма как- започва все по-малко да ми пука !

# 56
  • Мнения: 3 423
Лени, гледай следващия път да се
омъжиш за мъж от зодията Дева.
Винаги ще ти е подредено и облизано.

# 57
  • Мнения: 1 800
Аз за дева се омъжих, ама нещо не случих на подредена Rolling Eyes

Определено имам наредък с чорапите, ключове и монети.

Хартии и подобни- имам кутия с капак, всичко хвърлям там. Като се напълни, сядаме двамата да прегледаме кое е нужно и кое за изхвърляне. Прибираме това, което се пази и се започва пълненето от начало Mr. Green.

Решила съм да изхвърлям от употреба отворени рафтчета и етажерки за книги. Всичко ще е зад вратички, да не се виждат набутаните книги и бумаги.
Определено сега с бебето по- малко ме дразни Peace

# 58
  • Мнения: 4 668
Има два вида Деви  Mr. Green - едните са много подредени , другите са големи мърлячи  Laughing
 Лиске , представяш ли си да се случи някой от вторият вид ...

# 59
  • Мнения: 1 294
Творческа личност ще е твоя мъж newsm78Ми единствената идея която ми идва е да преговаряш с него кочинка да заформя само в кабинета си, а не в цяла къща.

# 60
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
благородно завиждам на вси4ки, смятаЩи проблема за "бели кахъри" Confused
както и на тези, които след раждането на детето не се впе4атляват ве4е.  Rolling Eyes
за мен определено е голям проблем, уто4нявам, 4е въобЩе не съм някаква маниа4ка, не претендирам за стерилно като по каталог жилиЩе, но всяко неЩо си има някаква граница  ooooh!
бЮрото ми в службата е вси4ко друго, но не и подредено, но това е работен у4астък, нормално ми е така и прекрасно си намирам вси4ко в безпорядъка. проблемът е, 4е неговия работен у4астък е в къЩи и 4е е превърнато в някакъв склад. еми не ми е приятно, готова съм за скандал всеки път, в който припаря там, а няма как да не влизам_това е и детската стая.
никакви методи не дадоха резултат, кел файда като си напълня стаята с кутии?
последната ми идея е да изпразня мазето и го превърна в офис (не е 4ак толкова лоШо, има хора, които са спретнали таверни там). друго разреШение не виждам. Thinking

# 61
  • Мнения: 366
Какво да кажа аз, в къщи всички сме разхвърляни. Не че не подреждам, правя го всеки ден , но след 1 час пак е така. Вчера се карахме с детето -" Мамо, пак си подреждала, нищо не мога да си намеря."

# 62
  • Мнения: 7 379
Мъжът ми. Много. Има дискове, хартии, багаж и каквото се сетите из цялата къща.
Аз обичам да ми е подредено ( не много, но поне да ми е приятно), на ден ми отнема поне час сутрин да оправя, след което на 10тата минута се започва отново - тук листче, там брошурка, тук химикалчица, там сто диска...Ще се гръмна.
Току пристигне поръчка с канцеларски материали примерно и тя се тросва на средата на хола и така може да стои с дни!
На всичкото отгоре масата за хранене също е натрупана с неща, които му трябвали.
Може ли да се вечеря побутвайки бумагите , за да се отвори място за чините!
Не знам какво да правя. Говорила съм сто пъти. Специални покупки от ИКЕА, да е хубаво, да е функционално да не ме дразни,  барем се подреди малко! Разделители, чекмедженца и каквото се сетите организатори. Ефектът е никакъв. Всичко е на купчинки из цялата къща, никаква организация. На всичкото отгоре той има и офис в къщи, в който аз отказвам да вляза. Просто ми става лошо, вярвайте ми. Влизам само да пусна прахосмукачка и това е. Нищо не пипам, нищо не бутам.
Коледа идва. Искам да ми е красиво, подредено. Свободното ми време намалява. Аз не мога да разтребвам непрекъснато. Опитвала съм да оставям така да се сети - нищо подобно! 2 пръста прах ще събира, но няма да го прибере.
Обяснявах, говорих, молих - никакъв ефект. Та той дори на велоергометъра слага някакви глупости, вади нещо от чекмедже и го оставя отворено... Какво ли не.
Кажете какво да правя - слугиня ли да назначаваме да му ходи по г..за, да крещя ли, да се примирявам ли...  как да свикна с тоя хаос!

 

  Joy Joy Joy Ами в теб е грешката ,миличка.Аз започнах да постъпвам като твоя мъж за да науча моя  Mr. Green и сега .........той реди и подрежда,аз вадя и не прибирам  Twisted Evil.Приятелките ми са шаш ,как така той прави това или онова.Отговора е : Както си го научиш  Mr. Green Laughing Peace

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685

никакви методи не дадоха резултат, кел файда като си напълня стаята с кутии?

Пълниш кутиите и ги носиш в мазето  Mr. Green
Ако протестира - слагаш си ръцете на буква "Ф" и си в бойна готовност.
Следваща стъпка - боклукчийския чувал и контейнера отвън.
Успех Peace

# 64
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

никакви методи не дадоха резултат, кел файда като си напълня стаята с кутии?

Пълниш кутиите и ги носиш в мазето  Mr. Green
Ако протестира - слагаш си ръцете на буква "Ф" и си в бойна готовност.
Следваща стъпка - боклукчийския чувал и контейнера отвън.
Успех Peace

това Ще ми е коледният подарък  Joy

# 65
  • Мнения: 2 622
Имам същия разхвърлян екзепляр в къщи #CrazyМи не се свиква,дори с годините тази негова разпиляност ме дразни все повече и повече #Cussing outКръстословици,судокутата и химикали има дори в тоалетната #CrazyЦялата секция е запълнена със стари спортни вестници,бележчици,химикали,маркери и пр.дивотии.За дисковете няма какво да говоря-те са навсякъде!Тавана  е наблъскан с НЕГОВИ неща,които не дава за нищо на света да изхвърля Crossing ArmsАз самата не се изживявам като великата чистачка,но безпорядъкът буквално съсипва психиката ми.Като в добавка и неизбежната неразбория покрай двете деца...на моменти имам чувството,че се задушавам...Оправям доколкото мога,но го правя единствено заради себе си,защото МЕН ме дразни Crossing Arms

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685

никакви методи не дадоха резултат, кел файда като си напълня стаята с кутии?

Пълниш кутиите и ги носиш в мазето  Mr. Green
Ако протестира - слагаш си ръцете на буква "Ф" и си в бойна готовност.
Следваща стъпка - боклукчийския чувал и контейнера отвън.
Успех Peace

това Ще ми е коледният подарък  Joy
Аз так се справих със синът ми. У нас той е фен на свинщините  Mr. Green Сега като ме види с боклукчийския чувал, тръпки го побиват  Mr. Green знае че идвам ли към стаята му с чувал, всичко неприбрано ще иде в контейнера и пари за ново няма да дам, той да си мисли как ще си го купува. Хич и не се замислям върху това. На времето преди много години, майка ми така се справи с мен самата  Mr. Green Методът работи, стига човек да е постоянен и да не се влияе от бучането, което ще последва  Peace

# 67
То голям проблем,ми майка му го е научила така.
Стискай зъби и прибирай или викай мама след него да шета.

# 68
  • Мнения: 3 423
предполагам,че мъжа ти е артистичен човек и ума му е над тези неща ,не вярвам да го прави нарочно а и не вярвам да се промени-приеми го такъв
в къщи аз съм тази,която разхвърля и губи неща Joy
а мъжа ми ми помага ,като ги търся
редовно ми изчезват очилата(веднъж ги бях прибрала в хладилника)мобилния,зарядното-тия неща ги търсим поне веднъж дневно,чак е забавно
не е нарочно,просто като мисля за нещо друго слагам разни вещи, където ми падне
знаеш ли откак мъж ми е почна да разхвърля (мъничко)и той сякаш аз по малко го правя-трябва да има баланс Joy
може да е решение и при вас Wink

# 69
  • Мнения: 28
След като си се омъжила за толкова разхвърлян човек,значи си приела този му недостатък.Не се превръщай в слугиня!Остави нещата му разхвърляни,белкем се сети някой ден да си ги оправи.Не се ядосвай!

Общи условия

Активация на акаунт