за молбите в яслите?

  • 1 043
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте мили мами. моля ако някой знае да ми помогне - кога се подават молбите за постъпване в детска ясла и какво представляват - свободен текст ли са или всяка градина/ясла има своя бланка? чух че имало изменения.благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 9 894
питай в конкретната ясла. Има различия. Досега даваха готови бланки, а молбите се подаваха в първите работни дни на новата година. В една от кварталните ясли ми казаха, че и сега ще е така, но най-сигурно е да се пита в конкретната ясла.

# 2
Здравейте мили мами,аз съм от Пловдив и специално аз където живея има голям проблем с детската ясла.Моята дъщеричка е на 1г.2м.и съм подала молба още от 2м,понеже имам и по-голям син с който си имах ходене по мъките.Така ,че най-добре е подаването на молбата да стане по-рано поне за ваше спокойствие.Аз съм подала още от 8м.молба и  за детска градина и така поне ако ми откажат евентуално да я приемат да си имам черно на бяло подадена молба.В нашата ясла която се подава е свободен текст,а в детската градина си имат готови формуляри,така ,че е най-добре да питате .

# 3
  • Варна
  • Мнения: 558
Във Варна молбите за ясла се подават от първия работен ден на новата година до средата на Май т.е. годината, в която искате детето да бъде прието. Също както е в детските градини. Това правило е валидно от тази (2007) година. В едни ясли имаше формуляри в други беше молба свободен текст.

# 4
  • Мнения: 473
Благодаря ви много.

# 5
  • Мнения: 952
За всеки град и всяка ясла е различно. В Русе е направо трагично положението с яслите малко ясли  а много деца. Чувам от майки че подават молби след като родят децата си #Crazy направо е отчайващо  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 517
Според новия закон от тази година молби се подават от януари до май, като се кандидатства само за календарната година. Това се направи точно с цел да се избегне това кандидатсване наколко години по-рано в много ясли/градини. Друг е въпросът колко се спазва. В яслата, в която кандидатствахме тази година, пазеха входящи номера преди нашия за подали молби минали години Rolling Eyes . Така например ние подадохме молба на 1,02 с входящ номер 110, а една приятелка - през април с вх. номер 22. Затова сега седя и пиша тук, вместо да ходя на работа...  Wink

# 7
  • Мнения: 326
Най-добре наистина се обади в конкретната ясла и питай. Аз съм се убаждала да питам за ясла в София и ми казаха на първия работен ден от Януари 2008 да подам молба, за да я класират да започне от септември-октомври 2008, когато стане на около 2г. Ако отида по-късно можело и да не се вредим

Общи условия

Активация на акаунт