Имам питане за белите точки по лицето...

  • 41 783
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 815
Преди време имах една на едната скула. Махнах я в домашни условия, което не е много правилно. Пробих с една игла и внимателно изтисках. Всичко беше ок, но ако пак ми се появи, ще отида на козметик този път.

# 16
  • София
  • Мнения: 38
Според мен е най - добре да отидеш на козметик. Преди време ми се бяха появили такива по скулите и отидох на козметик. Тя ми премахна 2-3 с игла и ми каза че другите са много малки и не трябва да се махат на този етап, защото не били "узрели" все още и ако се махнат, можело да останат белези като лунички по лицето после. Така като ходех периодично при нея малко по малко ми ги изчисти всичките и вече няма и помен от тях!  Flutter

# 17
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Отиди при някоя добра козметичка Peace
Ще ти ги махне

# 18
Мъжа ми има от време на време такива милиуми,и аз му ги махам,като накисна игла в спирт или ако няма в ракия,и след това пробивам мн. внимателно върха на пъпката и изтисквам с пръсти леко полеко.Това му го практикувам от 10г. вече,и засега не съм му правила никакви белези по лицето,след като изтискам пъпката я минавам леко със спирта или ракията и готово.

# 19
  • Мнения: 121
задължително на козметик!

# 20
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте и аз имам милиуми не много и не особено големи, но все пак аз си ги виждам и ме дразнят. Както вече са казали момичетата, трябва да се махат при добър козметик/ дерматолог. Аз лично установих, че след като си правя микродермабразио в къщи след известно време тези бели точки започнаха да "излизат" на повърхността и в последствие изчезват. Но пак се появяват други на друго място. вероятно това е вътрешен проблем на огранизма. възможно е да е недостиг на магнезий - ще опитам и аз, дано да спрат да се появяват. 

# 21
  • Мнения: 9 865
Някой пробва ли вече, как ви се струва? Може би не още...

# 22
  • Мнения: 4 053
Някой пробва ли вече, как ви се струва? Може би не още...

аз купих вече, че и мазах, че и пих, ма само един път, днес пак...................
май ще е нужно повече време, ще пиша пак  Grinning
ти как процедираш?

# 23
  • Мнения: 9 865
Не пия редовно, примерно едно-две в седмицата. Мазането го правех всяка вечер (вместо крем), докато се махнаха. (Сега профилактично като се сетя) Изобщо не смея да гарантирам, но при мен в рамките на няколко дни се махнаха, не бяха много по 4-5 на всяка скула. Виждала съм различни милиуми и предполагам, че има и по-упорити. Надявам се да помогне.

# 24
  • Мнения: 4 053
.................. Надявам се да помогне.

айде, стискай ми палци

# 25
  • Мнения: 4 053
такааа,
включвам се да съобщя, че идеята дадена от Beth, за Геритамина действа,
пия и се клепам вече май цяла седмица и определено има ефект,
гадурийте ми почти изчезнаха,
пробвай те и вие  Wink

# 26
  • Мнения: 578
Тези милиуми не трябва да се махат в домашни условия, защото може да се инфектират!Аз имам много точно под очите, където е недопустимо пък да се чоплят, стискат или каквото там се сетите. Махат се или от козметичка или от дерматолог, като се пробиват с игла и после се стискат. Но преди това лицето трябва да е третирано с пара, за да се отворят порите. Освен това имат различен етап на зрялост и не всички се махат - само тези, които са достатъчно зрели. И след това остава една раничка, която не се пипа по никакъв начин, докато сама не падне. Иначе остава белег. След като ми ги махнат, по препоръка на козметичката се мажа с "Далацин". Това е една антибиотична течност с тампонче на шишето отгоре. Предпазва от инфектиране и спомага за по-бързо заздравяване.
Ами това е, друг начин освен механично отстраняване май няма....

# 27
  • Мнения: 9 865
Аз тия механични начини бих ги приложила, ако верно няма накъде вече, защото освен, че ми звучи адски болезнено, това също не е гаранция, че ще се махнат за дълго време.

# 28
  • Мнения: 550
изобщо не боли. е, аз имах само 1 и след като ми го махна козметичката не ми се е появявало повече, нито там, нито където и да е. не забелязах раничка или нещо такова след това....

# 29
  • Мнения: 1 179
Процедурата не е болезнена, но аз също препоръчвам при дерматолог, все пак е лекар или в противен случай човек трябва да е много сигурен в козметичката си. В домашни условия знам, че не е препоръчително да се третират, защото може да се инфектира мястото и нещата да станат по-зле. 

Общи условия

Активация на акаунт