Ле4ение с кислородна вода

  • 117 691
  • 43
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 586
Официална странца на И.П. НЕУМЫВАКИН:
http://beztabletok.ru/images/neu/about.htm

Официален форум на И.П. НЕУМЫВАКИН:
http://beztabletok.ru/phpBB2/viewforum.php?f=16&sid=ce52daab … 59df268e918c5c5cf

# 2
  • Мнения: 88
Чела съм за д-р Неумивайкин и това, което казва е много интересно. Ако някой го е пробвал /пиенето на вода с няколко капки кислородна вода/, да каже. Чудя се, ако не помага, то не би ли могло да навреди. Нямам предства каква е точно кислородната вода, хим. състав и т.н.

# 3
  • Мнения: 793
Полезна статия  Peace Но мисля,че кислородната вода в по-големи количества би могла да навреди. Аз не се решавам. Има ли наистина хора пробвали да пият кислородна вода?

# 4
  • Мнения: 2 761
Нямам предства каква е точно кислородната вода, хим. състав и т.н.

Знам,че тази по аптеките е със стабилизатори.Трябва да се поръча да се приготви чиста в аптека,или в болница от близък човек.
Големите количества доколкото знам могат да дадат бурна реакция,затова внимателно.Не съм я пробвала.
Всъщност ползвам я само външно за сега като добавка към масла,понеже вътрешно ползвам други неща.Но ще я пробвам някой ден.
За кислородната вода има на много места писано,така че аз съм склонна да вярвам в нейната полза.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 20:30 от Omega

# 5
  • Мнения: 793
Omega, каква е ползата от кислородната вода добавена към масла за външно ползване?

# 6
  • Мнения: 2 761
Предполагам,че като за вътрешно.Не съм чела за това,просто ми хрумна и го правя от известно време.Спомням си,че навремето даже бяха модни някакви лосиони,дето ги бъркаха в аптеката с кислородна вода,но нямам спомен за какво бяха.Може би трябва да се пита в някоя аптека,където все още може да забъркват на място.

# 7
  • Мнения: 3 506
Правила съм гаргара с кислородна вода няколко пъти. Имаше доста бърз ефект, но в крайна сметка гърлото пак започваше да ме боли след няколко дни, тогава реших, че сигурно изстъргва и полезните "работи". Няколко капки предполагам не са опасни, но в по-голямо количество, хич не съм сигурна  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 761
... тогава реших, че сигурно изстъргва и полезните "работи". Няколко капки предполагам не са опасни, но в по-голямо количество, хич не съм сигурна  Thinking

Може да се получи световъртеж ако са повече и прието вътрешно.Полезни "работи" не трепи. Grinning
Има повече инфо в моята любима книга дето този път вече няма да спомена,че ще заприлича на реклама...

# 9
  • Мнения: 793
Предполагам,че като за вътрешно.Не съм чела за това,просто ми хрумна и го правя от известно време.Спомням си,че навремето даже бяха модни някакви лосиони,дето ги бъркаха в аптеката с кислородна вода,но нямам спомен за какво бяха.Може би трябва да се пита в някоя аптека,където все още може да забъркват на място.
Забелязваш ли някаква разлика? Интересно ми е ,защото съм се отказала от почти всякаква козметика и си ползвам само масла.

# 10
  • Мнения: 2 761
Ами като че ли ми е по-свежо лицето,но не знам дали е само от това.Пия и планински кристал в момента.

# 11
  • Мнения: 3 506
Полезни "работи" не трепи.

Според разни статии, на които попаднах на първо и силно диагонално четене в гугъл, кислородната вода е силен оксидант и като такъв може да причини леко увреждане на наранените тъкани (а на някои места пишеше и на лигавиците). В големи количества може да предизвика кръвни нарушения.
Всичко това нямаше да ме впечатли толкова, ако не беше личният ми опит, че след гаргара с кислородна вода, гърлото ми става ужасно чувствително, и гърлоболът се връща след броени дни, по-силен.

Абе не казвам да не опитвате, ама малко предпазливост не вреди  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 761
Верно е,че е силен антиоксидант и не трябва да се прекалява,но това в никакъв случай не омаловажава значението и.Ами какво количество използва за гаргарата?

# 13
  • Мнения: 5 582
Верно е,че е силен антиоксидант и не трябва да се прекалява,но това в никакъв случай не омаловажава значението и.Ами какво количество използва за гаргарата?

Предполагам,че е печатна грешка-всъщност е оксидант(както си личи от името "окси"=кислород)
За гаргара може да се разрежда 1:1  с топла вода или риванол до 1,5 %

# 14
  • Мнения: 793
Аз сега се замислих - като е оксидант не трябва ли да вреди на кожата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт