откъде метални чашки за крем карамел?

  • 3 795
  • 11
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Откъде да си купя метални чашки за крем карамел. Може и чаши от йенаглас. Имам купички, но са големи. Искам по-малки.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 13:51 от Morena

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз търся такива, ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 506
в магазините за домашни потреби,в Метро,във Фантастико,в ХИТ и...... Simple Smileна тези места съм виждала

# 3
  • Мнения: 1 679
За крем карамел си купих от магазин за 1 лв. купички от Дуралекс - цената е 4.80 лв. за 6 броя.

# 4
  • Мнения: 8 505
За крем карамел си купих от магазин за 1 лв. купички от Дуралекс - цената е 4.80 лв. за 6 броя.

И аз го правя в такива.

# 5
  • софия
  • Мнения: 25 392
Вчера в Метро имаше метални. 4 и нещо струваше една.

# 6
  • Мнения: 2 609
В магазините за домашни потреби.
Тъкмо и аз днес гледах такива - метални и от йена, най -различни големини. Но не можах да си избера и не взех. Rolling Eyes
Виж за дуралексовите не съм се сещала да пробвам. Thinking Имам едни дето се водят за ядки май, в тях дали става? Няма ли да се пукнат? Blush

# 7
  • София
  • Мнения: 708
на ул Иван Асен (тази, която тръгва от орлов мост) до хебарничката има един магазин за дом потреби, бяха по 1 и нещо чашките, утре мога да проверя и да кажа дали има

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 894
може и в купички от дуралекс Peace

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
А как карамелизирате захарта, направо в тях ли newsm78 Няма ли да се спука дуралекса  newsm78

# 10
  • софия
  • Мнения: 636
Намерих си точно за крем карамел - метални, лъскави, много хубави. От магазина за по 1лв. до нас в ж.к. Лагера. Благодаря за идеите.  bouquet

# 11
  • Мнения: 784
Ако търсите точно такива, като онези едновремешните - няма да намерите. Спрени са от производство, защото са алуминиеви, а алуминият е много вреден, може би е канцероген №1.

На мен лично дуралексови чаши са ми се пукали от горещия карамел. Тези в Метро пък,  освен че са много скъпи, не са с прави стени, а леко закръглени, при което част от крема остава по стените, ако се изреже, за да се сервира в друг съд.
Аз в последно време правя крем-карамела в тефлонова тава и при сервиране го режа с нож на квадратни парчета - много добре изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт