Как да премахна петно от изгоряло от дреха?

  • 7 794
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 459
Хора, помагайте. Вчера бързах да излизам и дънките ми не се бяха изсушили напълно и ги сложиш на духалката, ама ги сложиш близичко и докат зяпах един филм се получиха две петна от изгоряло. Едното е на мнооо гадно място, баш на ципа е, не личи чак толкова много, ама ме дразни. Има ли някъв начин да се оправи, макар да съм почти сигурна, че петна от изгоряло с нищо не могат да се оправят. Ще съм ви благодарна на няква идейка, че не ми се иска да ги хвърлям още тия дънчици.

# 1
  • Мнения: 734
Привет..Виждам, че скоро никой не е отговарял. Е, ако въпросът е все още актуален - не може да се премахне. Изгорялото не е нещо изцапано, което да се изпере с някакър препарат, а самата тъкан на дрехата е повредена. Не мен ми се случи подобно нещо с едни зелени джинси...Как го оправихме...ами взехме тъмнозелен велур, отрязахме 2 ръчички (по моите ръце в случая) и ги зашихме на машина. Получи се общо взетто оригинално...Не е като ново, ама не е и съвсем за изхвърляне. При мен петната бяха доста големи и не можаха да се скрият 100%, но определено е много по-добре така..
Дано съм била от полза..

# 2
  • Мнения: 8 999
Може да нарисуваш нещо отгоре с акрилни боички, или да дадеш да ти боядисат дънките в някое студио.

# 3
  • Мнения: 734
Може да нарисуваш нещо отгоре с акрилни боички, или да дадеш да ти боядисат дънките в някое студио.

Не знам до колко ще е от полза - ако дънките са стояли по-дълго време, както споменах самата тъкан е увредена и боя няма да я оправи... Sad Но има достатъчно джунджурийки, които с малко въображение могат да превърнат дрехата в по-атрактивна даже...

# 4
  • Мнения: 5 001
Една приятелка си рисува разни фигурки с четка и белина.Чака 15-20 мин. и ги изпира.В резултат на това стават с разни  и оригинални фигурки и все я питат откъде си ги е купила..... Joy

# 5
  • Мнения: 734
А пък моя приятелка рисува по дрехите с боя за текстил (има си специална) и също има уникални дрехи...Така от обикножено потниче могат да станат чудеса:)

# 6
  • Мнения: 1 322
А с какво мога да оправя дреха, боядисала се от друга в пералнята?

# 7
  • Мнения: 734
А с какво мога да оправя дреха, боядисала се от друга в пералнята?

Аз до сега не съм успяла да се справя с такова нещо...Sad Винаги може да пробваш разни препарати, но надали напълни ще изчезне боята..Пиши, ако успееш. Стискам палци!
 Praynig

# 8
  • Мнения: 1 305
А с какво мога да оправя дреха, боядисала се от друга в пералнята?

Аз съм оправяла веднъж едни гащички на дъщеря ми. Чист памук. Бях пуснала без да искам едни нейни дънки в прането и въпросното бельо излезе с няколко тона по-тъмно. Първо киснах сума ти време във вениш - нищо. После реших, така и така са скапани, дай да видим с белина. Топнах ги във вода с белина и ги гледах в реално време как си изсветляха! Party Буквално за няма и минута. При това не им се повриди цвета - те са на лилави и бежови раета! Обикновено белината оставя грозни петна на цветните дрехи.  Thinking
Но като се замисля, случвало ми се е да поправям грешки при прането и с вениш. Само, че докато са още мокри, току що извадени от пералнята. Понякога ги кисна с дни, за да има ефект. Но не винаги става.

# 9
  • Мнения: 734
И на мен Vanish ми беше помощник в прането, обаче след няколко такива накисвания, дрехите пуснаха ръжда (къде от копчета, къде от цип)...И единственото общо между тези случки е Vanish-а...Sad Сега съм мноооооооого внимателна с него и дори да останат петна...по-добре, отколкото ръжда..Петната може да се изчистят евентуално и с друг препарат...

# 10
  • Мнения: 157
За петна от силна ютия знам, че се премахват със сок от кромид лук.

# 11
  • Мнения: 1 322
А някой знае ли как да оправя бели кожени обувки, които боядисах в пералнята. Сега малко синеят.

Общи условия

Активация на акаунт