Ходила обърнати навътре

  • 1 408
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравейте!  Simple Smile

Като върви синчето ми стъпва с ходила обърнати навътре, нали се сещате - много деца докато прохождат вървят така. Да, но ние вече сме на две и половина, а положението е все едно и също. Като е уморен така си криви краката, че още малко и ще се спъне.... Много ми се ще да направя нещо, за да не му остане походката такава цял живот.  Rolling Eyes
Моля, споделете имали ли сте подобни проблеми и как сте ги решили...

Благодаря на всички, които ще ми отговорят.  Hug

# 1
  • Мнения: 764
Като дете и аз вървях така,майка ми ме побъркваще от забележки.Големичка съм била щом си спомням,може би 7-8 годишна.Оправих се после,не са ме водили при специалисти.

# 2
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
И моето мом4е стъпва по същия на4ин още от прохождането,и много се спъва .На  2г го заведохме на ортопед.Изписаха му стелки/имат си специално название но го забравих сега/ които се правят по поръ4ка в Горна Баня, и се сменят на 6мес като му порасте  кра4ето.Проблемът не е незна4ителен,може да си остане така и да бъде дюстабанлия,а стелките помагат кра4етата да се завъртят навън,и се носят 2-3г докато се оправи.Ако искаш пиши на ли4ни да ти обясня по подробно

# 3
  • софия
  • Мнения: 757
И Ицко е така....само, че не се спъва, докато върви. Заведохме го на детски ортопед в Горна Баня. Аз също го питах за тези стелки( Супинатори), той каза, че са напълно излишни и не водят до резултат. Просто това е нормално за деца на тази възраст и ще се коригира с времето.

# 4
  • Мнения: 774
dolly,ако искаш консулт с компетентен ортопед ще ти дам тел. на др Живков.Той е от Варна и работи с по различни ортопедични средства от общо познатите.Ние сме от Добрич и ходихме при него заради прогресивно плоскостъпие при синът ми.От години детето носи стелки,но няма никаква полза от тях,от три месеца е с чашки,който поръчахме при др.Живков и мисля,че има подобрение.

# 5
Когато бях малка имах същият проблем. Водиха ме в Горна баня и си спомням, че доста време /по препоръка на лекаря/ ходех с обърнати обувки - лява на десен крак и дясна на ляв. Осен това и до ден днешен се заглеждам по походката на хората, защото майка ми ми показваше жени, които ходят така. Възможно е и да съм се уплашила, незнам, но сега определено не ходя така.

# 6
  • София
  • Мнения: 958
Синът ми ходи по същия начин. Вече е на 8, но няма промяна. Д-р Драганов - ортопед - ни препоръча стелки. Носихме ги, сега ще взимаме отново. Каза ни да не седи върху  сгънати назад крака и да не спи по корем понеже така ходилата са обърнати навън за дълго време. Най-доброто положение е да седи по "турски" - така ходилата са навън. Също така като упражнение - седнал с разтворени крака, ходилата навън и разстягане, понеже при такива деца има скъсяване на определен мускул на бедрото.

# 7
  • у дома
  • Мнения: 708
И ние проходихме така - много ме уплашиха тогава и я заведохме на ортопед в Горна Баня - след прегледа каза, че е нормално и не е плоскостъпие.
Съветът ми е обаче е - задължително заведи детето да го види специалист детски ортопед!

Общи условия

Активация на акаунт