Днес изплюх камъчето!:)

  • 2 061
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 784
Вери, коя е педиатърката?

# 31
  • Мнения: 5 713
Вери, коя е педиатърката?
Д-р Зидарова, Градска болница, внимателна и обяснява, на средна възраст. Гледам има в кабинета й разни дипломи от Америка свързани с хомеопатията. Като й казах 4е съм захранила късно, ме пита дали съм кърмила. Ааа и още нещо: показах й едни пъп4ици на гръб4ето, защото се уплаших да не би да е някаква алергия. Каза, 4е е от жегите, на Маги кожата е много бяла и 4увствителна, да съм я мажела с крем4ето , което ползвам за дупето и 4е не й се искало да ми изписва разни антибиоти4ни кремове.

# 32
  • Мнения: 3 591
Леле, чак ми се плаче като ви чета  Cry То цяло чудо да намериш нормално Педи било....

Тук пък НИКОЙ НИКАДЕ НИКОГА няма да ти покаже брошура за адаптирано. А за брошурките - всеки път ми навират в ръцете поне 10тина като ходя на женска консултация(Бу, помня,че трябва да попреведа това онова Mr. Green ама ме мързи още)..и всичките до 1 са за Кенгуро-грижи(това е кожа до кожа контакта за недоносени и болни, а и здрави бебета) и за кърмене.
Докато чакаме доктора ЛаЛечката(така викаме с мъжа ми на консултантката от тукашното Ла Лече в болницата) ни пуска филми и ни разяснява кърменето. И всеки път въпреки,ч е съм кърмила успешно преди научавам нещо ново. Днеска примерно беше за кърменето без да се докосват гърдите с ръце.  Как се хваща бебето (голо на голо естествено), как се закача за гърдата правилно и как се вързваме с чаршафа и как си обличаме отгоре широката тениска и кърмим докато се моткаме из къщи Mr. Green със свободни ръце.
И за недоносеното бебе как се кърми(Аз нали съм в рискова бременност) - тук бебето остава в болницата докато направи 1800грама. Бебетата не са в кувьози ако могат да дишат без апарат. Бебетата са голи върху голото тяло на мама, залепени и завързани. Бебето се сваля от там само за ходене да се вземе душ и до тоалетна. Дори ни показва и дрешките дето се носят- като роба (на рамото има едни връзки за които се слагат системите ако е необходимо да се вливат лекарства на бебо)В цялата ОГРОМНА болница с хилядите пациентки рискова бременност има 10 кувьозчета. В момента 8 от тях бяха свободни и над 50 майки кенгурута.... Всички недоносени бебета са само на кърма. Тука ако майката иска да кърми - кърми. АКо има проблем - веднага докторите помагат. И масово всички кърмят де.... И въпреки това пропагандата е огромна. Но не се приема като пропаганда, ами като нещо естествено.... Иначе тук никой не захранва или дава вода преди 6 месеца, ама пак има каши и пюрета на Нестле за след 4 - друг въпрос ,че никой не ги дава на толкова малки бебета.
Ох пак се отплеснах, Бу ей сега ще ме отупа с метлата по главата....много съм станала приказлива, нищо,че не кърмя сега Embarassed ама много се впечатлвявам напоследък нещо....

Общи условия

Активация на акаунт