Елха - да, но каква?

  • 3 488
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 865
Пускам тази тема, защото в "Зелени идеи.." се изписаха много страници по въпроса.
Каква елха ще краси одма ви по Коледа? Отсечена, с корен, изкуствена? Колко пари сте готови да отделите за елхичка? Сменяте ли украсата всяка годин? Хвърляте ли старата? Опитвате ли се да разберете какъв е произходът на отсечените дървета? Изобщо кажете всичко за елхите...

# 1
  • Мнения: 4 111
Заложили сме на изкуствена, жал ми е за живите дръвчета. Когато бях малка вкъщи се купуваха живи дръвчета, миризмата им напомняше за празник, хубаво беше, но от няколко години караме с изкуствена, дори е по-лесно и чисто.  Simple Smile
Украсата ни не е кой знае каква, няколко гирлянди, малко снежен спрей. Всека година купуваме нова играчка, поне една. Това е в общи линии.

# 2
  • Мнения: 192
Аз както писах в другата дема - живата от миналата година засадена точно пред прозореца.
А за вътре - нова саксийка, ама тоя път ще бягам да я засажам в гората.

# 3
  • Мнения: 3 641
Изкуствена ще украсяваме както и минлата година. Все ми е жал за естествените, такива красиви икрехки нека си стоят в гората Peace

# 4
  • Мнения: 4 187
Ще украсявам миналогодишната  Grinning ! Изкуствена, по - практично според мен!

# 5
  • Мнения: 9 481
Отговорих-жива с корен, а след празниците ги засаждаме Peace
Аромата от естествената елха, създава наистина коледна атмосфера и настроение Hug

# 6
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Малка изкуствена, но ми се искаше някоя голяма жива в саксия и после да я засадя, догодина живот и здраве

# 7
  • Мнения: 4 514
Ако живеех в къща с двор, щях да си посадя дръвче на двора и да си го украсявам всяка Коледа. Но от няколко години съм на изкуствена елха. И на мен ми е жал за дръвчетата, затова. А и като си я украсиш и нагласиш, не си личи толкова, че не е истинска. Peace

# 8
  • Мнения: 14 489
Изкуствена. голяма, след някоя и друга година смятам да купя и най-големия размер изкуствена. от малка ми беше жал за елхичките, които се секат и хвърлят след няколко дни. вярно, тогава имаше май специални разсадници за новогодишните елхи, ама пак е жалко.

# 9
  • Мнения: 9 865
И сега има разсадници, но не се знае това, което купуваш от разсадник ли е или от най-близката горичка.
Мисля, че тези, които ще си купят отсечена елхичка ще подминат темата и анкетата ми няма да е обективна, но нищо.

# 10
  • Мнения: 8 999
Средно голяма, изкуствена. По-практично е, а и не допринасям за унищожението и смъртта на живо дръвче. Нямам време и възможност да засаждам елхички от саксии по поляните. Играчки имам от средата на миналия век, но всяко година добавям по нещо ново.
Може би на самата коледа ще си купя няколко клонки, за аромат в стаята.

# 11
  • София
  • Мнения: 240
Много ми се иска да си вземем за първата ни Коледа в новия дом истинска елхичка в саксия, която после да засадим, но не знам от къде може да се купи и не са ли много скъпи. Живея в Младост, така че ако някой знае в района да продават живи елхички, нека пише тук или на лични.
Благодаря

# 12
  • Варна
  • Мнения: 172
Елхичка с корен. Взехме я преди 3 години и я гледаме на терасата. Беше една мъничка и 5 малки камбанки едва се крепяха на клончетата. Сега обаче порастна доста и може да се сложат доста играчки. Това най-вероятно ще бъде й последната Коледа в нас - ще я засадим в гората или на вилата, но после пак ще си вземем нейна естествена заместничка. Жал ми е изсечените дръвчета независимо дали са гледани в разсадник за тази цел или са отсечени направо от гората, а изкуствените не мога да ги трая. Между другото тази елхичка струваше 10 лв навремето в Бриколаж - евтино, красиво и полезно.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 067
Изкуствена, височка. Открай време ми е жал за красивите отсечени елхички и преди 2 години най-сетне си купихме тази... харесвам си я Simple Smile Мислила съм и за жива в саксия, но ме е страх дали ще успея да я отгледам до засаждане, а ще ми е мъчно, ако ми умре "в ръцете"...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 819
Мисля за елха в саксия, но няма ли после да ми треснат глоба, ако я засядя в парка?

Общи условия

Активация на акаунт