Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 282
Искам да наема жена за почистване на току-що завършено ново жилище, но не знам колко е разумно и справедливо да платя за тази услуга.
Трябва да се почистят:
- вратите, напръскани с мазилка
- прозорците и дограмата
- пръски от мазилка по стените
- теракотен под
- банята /плочките там са като замазани с нещо бяло/
- мивките и тоалетната
и въобще изцяло всичко в жилището след оттеглянето на майсторите.

Моля, дайте ми съвет, как се изчислява стойността на тази услуга.
Няма да ползвам фирма, ще наема жена за тази работа.

# 1
  • Мнения: 142
може да се пазариш,но аз платих 50лв. и всичко светеше!
като препаратите за почистване тя ги купи.

# 2
  • Мнения: 8 999
Аз сама почистих 4-стаен апартамент и искам да ти кажа, че ако някой ме наеме за такава работа, не бих се хванала за по-малко от 300 лева. Ега ти къртовския труд - плътно по 7-8 часа /без обедни почивки и кафе паузи/ за около 6-7 дни. После един месец имах мускулна треска и ръцете ми бяха като гипсирани.

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
може да се пазариш,но аз платих 50лв. и всичко светеше!
като препаратите за почистване тя ги купи.
Аууу давай я тази мадама насам, да почисти и у нас, може и на лични  Flutter

# 4
  • Мнения: 142
да я дам,ама е в Габрово.  newsm78
май по-скъпичко ще ти излезне  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 111
100-150 лева.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
 И аз мисля като baibibi около 300 лв.

# 7
  • Мнения: 79
След ремонта в нас дойде два дена подред и двата дена взе по 20 лв. общо 40лв. като препаратите аз ги купих. Тя каза толкова не знам дали не е защото идва в нас всеки петък или просто е нормално. Но мисля 20-25 лв на ден е добре. Вече ти си прецени колко време може да и отнеме почистването.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 826
Купи ти препаратите  и дай 100-150 лв.Сигурна съм , че ще се намери за тази сума.За 2 дни ще е готова. Mr. Green

# 9
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Az iz4istix cqla ka6ta sled maistori  za 1 den i napravo bqx sasipana

# 10
  • Мнения: 1 102
Аз давам 35лв на ден и мисля че е добре.

# 11
  • Мнения: 4 290
Между 100 и 200 лв. за работата, в зависимост от общото следремонтно състояние. Като знам колко е тежко, по-малко пари ще ми е съвестно да предлагам.

# 12
  • Мнения: 6 039
по около 25-30лв на ден

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 147
 Мисля ,че зависи и колко стаи имаш,квадратура и т.н.

# 14
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Зависи колко квадрата е жилището и какви са поразиите след майсторите.100 лева мисля,че са достатъчни,но ти си осигури препаратите.

# 15
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Навсякъде по света се плаща на час независимо какво работиш дали си в офис или шофираш или си готвач или чистач .......Тук в Кипър тарифата е 5 евро на час.......Дано да съм била полезна..... Peace

# 16
  • Мнения: 6 039
квадратурата няма никакво значение, ако е 50кв, ще изчисти за 2 дни по 30лв=60
ако е 200 кв ще изчисти за 5 дни по 30лв=150
така, че редно  е да се договори за цена на ден или час, все надница се нарича

# 17
  • София
  • Мнения: 3 960
Нашата жена взима по 15 лева на час за такива тежки следремонтни почиствания! Според мен ще трябва да дойте 2 дена по 8-10 часа, общо 20 часа или около 300 лева! По-малко ми се струва много ниско особено за София!

# 18
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Каква е тази тарифа 15 лв на час Shocked,та то в Гърция по-евтино излиза.Наистина най-добре се уговорете на надница,примерно по 30 лв на 5-6 часа работа,само да не вземе да се мотае повече дни,че това си рисково с надниците.

# 19
  • Мнения: 2 992
Заринка,

Ако си от София по -малко от 150 лв. няма да ти струва. И аз съм готова да ги платя, но при мен е по-сложно, защото чистенето на подове и прозрци не ми е такъв проблем, а ще трябва да извадя и изпера всичко от гардеробите и да почистя всичко във/върху шкафовете. Това ще ме съсипе, а не виждам как външен човек ще ми помогне ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 120
Според мен е хубаво да се договорете предварително за сумата 100-150 лв  . Така за 2 дена ще се свърши работа.
Не ми се мисли ако е на надница , колко дена ще се мотае.

# 21
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Аз си извиках фирма. Ползвала съм ги и друг път за след ремонт и от време на време за прозорци, бани и пране на мека мебел. Лъснаха ми къщата за около 7 часа, 4 човека. Излезе ми около 290лв. Доволна съм и смятам, че това е добра цена за такова почистване. Апартамента ни е 102кв.

# 22
  • Мнения: 167
Чрез фирма става най -бързо за 3-4 часа,като всички цени са на кв.м. в зависимост от степента на замърсяване.

Общи условия

Активация на акаунт