Просо как???

  • 1 001
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Баба ми е тежко болна с диабет на легло, инвалид , освен това разви и анемия, абе въобще какво да ви разправям. Купих обаче от един диетичен магазин просо, съдържа желязо и други полезни вещества, но незнам как да и го приготвя. Първоначално идеята ми беше да и го дам сурово, към мюсли, обаче не съм много сигурна дали така се консумира, така че ако някой може да ми каже нещо по въпроса ...

# 1
Вари се в съотношение 1:3 и се оставя да се задуше след това-може и да не се задушава.Подправя се на вкус-може сирене и масло или пък плодове.Нямам представа какво не трябва да яде баба ти така че прецени ти с какво да го комбинираш.
Успех

# 2
  • Мнения: 299
Мерси  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Другият начин е да вариш като за качамак. Казва се просеник. Става сладък. Сервира се с препържено масло и сирене или мед - на вкус.

Високо съдържание на желязо и др.минерали има елдата. Вариш я пак 3:1 (вода:елда). Аз купувам на зърна и варя докато се разпукат хубаво зърната. Пасирам всичко още вряло на блендера и подправям с пасиран банан за детето. Може да се добави масло и захар (мед в твоя случай). Ако миризмата не ти харесва, изхвърли водата, в която е вряла и пасирай с нова вода. Може би и с мляко ще стане, но не съм пробвала.

Към мюслито или каквото даваш за закуска може да добавяш суров сусам. Той съдържа много калции. Също може да добавиш сурови слънчогледови и тиквени семки - продават ги белени. Маково и ленено семе или ленено масло.

Щом баба ти е диабвтичка, вместо шоколад, може да и предложиш сусамов тахан с мед - вкусно и полезно.

# 4
  • Мнения: 5 877
ползвай вместо ориз в пълнени пиперки, пилаф и каквото се сетиш. Аз го слагам за плънка на пиле в марокански рецепти, където по принцип е указано кус-кус.
Може да се примеси със зеленчуци и смлени ядки
- например лешници, броколи, моркови, гъби - да се овкуси със зеленчуков бульон, мащерка, копър и чесън и да се замеси на кюфтенца.

Общи условия

Активация на акаунт