Първи неуспешен опит в захранването:(

  • 1 855
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
И моят син е капризен. Давах, не ще, спирах известно време, после пак същата работа. За да приема зеленчуците по някакъв начин му ги слагам с разтворено Ам в шишето и така ги пие, не всички видове, но вече има 5-6 вида, които не отказва.

# 16
  • Мнения: 1 596
И моят син е капризен. Давах, не ще, спирах известно време, после пак същата работа. За да приема зеленчуците по някакъв начин му ги слагам с разтворено Ам в шишето и така ги пие, не всички видове, но вече има 5-6 вида, които не отказва.

Вени,
значи от шишето ги приема?То редичко ли става?
Утре ще пробвам така или с картоф+АМ,но така или иначе ще прибавям АМ Cry
Искам да го видя как почва да хапва. Praynig

# 17
  • Мнения: 4 447
Не го насилвай щом не иска. Може да добавяш малко АМ в пюрето за да му е познат вкуса.

 Peace

# 18
  • Мнения: 1 596
Здравейте Simple Smile
Днес имах успех,но много малък.
Дадох на бебето пюре от морков 4 лъжички+30 мл АМ.С лъжицата пак се разплака и най-накрая реших да го сложа в шише.
Така хубаво си го хапнаааа Mr. Green
Утре трябва да увелича дозата на 8 лъжички и пак ще сложа АМ,но се чудя до кога така?
Нали трябва да се учи от лъжица..
Колко дни да давам само от един вид? След колко дни да добавя картоф или тиква например?
И как да премахна този АМ после?

# 19
  • Мнения: 508
Ние си ядем по пюре от 180 мл. и аз все още добавям една доза АМ ,но с по-малко вода,зависи от консистенцията на пюрето.А иначе новите нещо ги въвеждам поне 5 дни,за да съм сигурна че всичко е ок.Увеличавам количеството постепенно докато достигнем кол. което трябва.

# 20
  • Мнения: 4 447
Мама миа, и ние имахме период, в който не инаги ставаше номера с лъжицата. Слагай му пюрето (количеството, което сте достигнали) в АМ-то и да го пие със шишето. А за да свиква с лъжицата - просто му я давай да си играе с нея и да я лапа.

А лъжичката ти каква е? Мисля, че най-добре става номера със силиконова. Ние ядеяхме с такава, докато не ни изби първото зъбче.

# 21
  • Мнения: 9 463
Изчакай 3-4 дена и опитай отново Wink

# 22
  • Мнения: 745
здравей!имах подобен проблем на твоя.бебо не искаше да яде моркови и аз реших да ги смесвам с ам и в шишето.даже пуснах и тема за този проблем.като смесих малко пюре с ам в шишето го изяде.обаче на другия ден като увеличих количеството на пюрето биберона се задръсти и не пуска.а сега де?тук ме посъветваха да не му давам така ,защото той трябва да се научи да яде с лъжица.и така започнахме по-малко да ядем.трудно е ,ама да свиква.след моркова дойде ред на тиквата.взимам на хип и нея не я разреждам с ам понеже тя е рядка и така.ако знаеш нея как я хареса!!яде и даже се облизва Grinning после смятам да му дам картоф .надявам се да имате успех със зеленчучите!   Hug

# 23
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря майчици, за подкрепата Heart Eyes
Лъжичката е тази на Авент-навсякъде ги има.
Днес сложих 8 лъжички пюре+АМ-изяде го,т.е изпи.
Утре трябва да дам 12 лъжички,да стискате палци.
Ако се сетя нещо,пак ще ви пиша Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
пак да ви се оплача.
Яде си той моркова с АМ,но нещо се обрина и се чудя от какво може да е.Давам му и сок от круши.
Целите гърди и коремчето са заляти от малки червени пъпчици.И по лицето има нещо като лишеи.
Сега чакам да дойде новата педиатърка,при която се записах.Дано може да каже от какво са.

# 25
  • Мнения: 9 463
Значи е реакция или към моркова /мн вероятно/ или към сока...
Какви са? Сурови? Ако е от пюре-каква марка взимаш?
Спри захранването с тези нови храни, изчакай седмица и започни с друго

# 26
  • Мнения: 1 596
Значи е реакция или към моркова /мн вероятно/ или към сока...
Какви са? Сурови? Ако е от пюре-каква марка взимаш?
Спри захранването с тези нови храни, изчакай седмица и започни с друго
Благодаря ти МТВ,соковете са на Хип,както и пюрето от морков.
Хубава фирма...просто не вярвам до е от това.
Лекарката също каза да спра за 1 седмица,но каза че може да е от някаква материя,дреха newsm78
А с тези дрехи го обличам 2-3 месеца, а от както се е родил го пера с Тео бебе.
Просто много странна работа.Притеснена съм защото,така се протака периода на захранване и ме е страх да не изостане детето Sad

# 27
  • Мнения: 508
Не се притеснявай няма да изостанете,предполагам,че това е временно и после ще свикне-всяко дете е различно Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 430
мамма-миа, не съм започнала захранване още, но това което искам да ти кажа е да престанеш на всяка цена да се притесняваш за храненето на детето. Нито ще изостане, нито ще закъснееш  за някъде. Бебето на зълва ми беше до 7-ми месец само на кърма и се развива чудесно (пу пу). Аз като родих имах огромен стрес, спря ми кърмата, бебето ми отказа да приема АМ и се видях в чудо, исках да се самоубивам направо, че той стоеше гладен и не знаех какво да правя. А от неядене се дехидратира и изпадна в летаргия, заради което едно денонощие беше на система, за да му се върнат силичките..Като се връщам назад притесненията са взели превес над мен, а с това навредих на бебето си като го лиших от кърмата си.И аз така като теб се молех на Господ да прояде. Затова знай, че по какъвто и да било начин ти ще успееш да се пребориш с ината или просто желанията на бебчето си и всичко ще е наред.

# 29
  • Мнения: 1 596
мамма-миа, не съм започнала захранване още, но това което искам да ти кажа е да престанеш на всяка цена да се притесняваш за храненето на детето. Нито ще изостане, нито ще закъснееш  за някъде. Бебето на зълва ми беше до 7-ми месец само на кърма и се развива чудесно (пу пу). Аз като родих имах огромен стрес, спря ми кърмата, бебето ми отказа да приема АМ и се видях в чудо, исках да се самоубивам направо, че той стоеше гладен и не знаех какво да правя. А от неядене се дехидратира и изпадна в летаргия, заради което едно денонощие беше на система, за да му се върнат силичките..Като се връщам назад притесненията са взели превес над мен, а с това навредих на бебето си като го лиших от кърмата си.И аз така като теб се молех на Господ да прояде. Затова знай, че по какъвто и да било начин ти ще успееш да се пребориш с ината или просто желанията на бебчето си и всичко ще е наред.

Здравей,благодаря ти за подкрепата Heart Eyes
като чета това което си написала,сякаш виждам себе си.Защо?Защото и аз като тебе от стрес,в началото и какви ли не притеснения покрай бебето,спрях да кърмя.Защото просто ми спря кърмата.Първо намаля , а после съвсем спря.И всичко това само за 1 месец.Какво е сукал-сукал.За жалост само 1 месец и то не е било достатъчно Sad
И ние бяхме на системи защото заради този глад му продължи дълго жълтеницата-1месец.
Слава богу се оправи ,яде си АМ,но ето че настъпи момента на захранване.След 5 дни ще навърши 6 месеца.
Но получи едни обриви и спрях захранването за 3-4 дни.
После ще пробвам с друг зеленчук.
Странно моркова,ябълката и крушата не ги водят за алергени newsm78

Общи условия

Активация на акаунт