Убивали ли сте живо същество през живота си

  • 10 804
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 360
едва ли има някой, който да не е убил поне насекомо - волно или неволно.

# 31
  • UK
  • Мнения: 3 959
Абе оня ден баба ми и дядо ми колиха прасе, теле и пет пуйки, да ви кажа, гледката изобщо няма да повлияе на желанието ми за свинска пържола. И аз помагах даже. Те са отгледани за това. Някой замислял ли се е дали пандите щяха да са изчезващ вид, ако ги ядяхме?

# 32
  • Мнения: 2 161
Синът на Калман имал пуйка.Решили да я заколят,готвачката я приготвила и поднесла.Калман попитал:
               Госпожо...си,откъде се снабдихте с пуйка по това време?
               Ами това е пуйката на Карли.
               Калман отместил чинията и казал:Благодаря,аз лични познати не ям.

# 33
  • Мнения: 293
Благодаря, че поясни, за малко да призная.

Харесва ли ви гледката на умиращо животно.

Как ги измисли тез въпроси? Като твърдения изглеждат, даже, няма питанка накрая.

Айде, ще драсна ред в тъй наивно формулираната ти тема: като малка на село съм гледала, и не съм виждала нищо нередно в това. Така правят баба и дядо, и аз съответно, го намирам за нормално. Не съм трепала лично друго, освен комари.. и хлебарки, като се замисля. Мухите пускам навън; ако им стане студено - аз не съм виновна Simple Smile



# 34
  • Мнения: 123
Убивала съм естественно.Мъжа ми онази вечер уби и каза:"Сутринта да хвърлиш трупа".Една голяма муха,бръмчеше толкова,че си казахме или тя или ние. Joy Joy Joy

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Преди бях запалена по риболова - не съм връщала рибите в морето. Значи съм ги убивала  Confused
Спрях да ям риба за доста дълго, дори и след като спрях хобито си.

# 36
  • Мнения: 2 759
                    Не съм, нито съм гледала. Но не бих се поколебала, ако ми се наложи, само се надявам Гугъл да може да ми помогне с някакви специфични техники.
                    На риболов сме ходили, но след като изловим рибата и се поуморим, доволни и щастливи си я пускаме обратно и отиваме на ресторант  Whistling.

# 37
  • Мнения: 210
Разбира се, че да!
Защо питаш?

# 38
  • Мнения: 3 622
Убивала съм мухи, комари, хлебарки и други насекоми. Гледала съм как се коли кокошка, пуйка, агне и прасе и не ми е приятна гледката, а и после не мога да ям от него.

# 39
  • Мнения: 2 070
борка,умрялото същество няма как да се убие Wink

# 40
  • Мнения: 389
Аз съм варварско същество. Гледала съм клане и разфасоване, не се трогвам особено. Драла съм заклано агне.

Не съм убивала лично животно за храна, не ми се е налагало, но като дете от глупост и неразбиране убих една кокошка (Затова на малките ми деца някой ден - любимец - НЕ  Naughty )

Последните години като се налага, баща ми застрелва прасето, а не го коли. По-хуманно е май.

По повода - веднъж ми стана страшно гадно, когато четох как по селата е имало атракция с дране на живо агънце. 

# 41
  • Мнения: 3 569
Клал съм кокошка веднъж. Отделих главата от тялото, но въпреки това то продължаваше да се движи. Конвулсии някакви...

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Клала съм кокошка и съм присъствала няколко пъти ... много е гнусно .. не смятам това за грях ... ние сме си хищници, като тигрите ... но имаме съмосъзнание и можем да съдим себе си за разни неща

# 43
  • Мнения: 3 405
Опитвам се да хвана досадната миризливка, която влезе през прозореца, но няма да я убивам, че ще се развони  Sick
Иначе, и аз като Tasha.

# 44
  • Мнения: X
Веднъж видях закланото прасе. Не ядох месо поне 2 месеца.
При друг случай рязах месо със собствените си ръце- не съм яла от тази манджа след това.
Зле ми действа и гледката, и допирът до суровото месо.

Абсолютно. За съжаление всяка година по 2 пъти виждам заклани прасета. От 1 година насам, по мое настояване и молба ги застрелват а не ги колят. За което....все пак съм малко щастлива. При втория вариант няма болка.....или поне няма звуци. За секунда става всичо. А коленето е ужасна история.........баща ми е ветеринар и мноооого често го викат да коли всякакви животни. Самият той си гледа 2 прасета с майка ми но никога в живота си не ги е убивал той. Винаги вика някой. Казва че неговите са му мили, тъй като ги е гледал цяла година, хранил, лекувал и накрая неможе да им тегли ножа. Ех.....ако знаете колко пъти само се каня да стана вегетарианка! Ама на глад трае ли е.  Не ям кайма ( никаква), не ям пържоли ако има в тях сланина или жили някакви, не ям и луканки. Ям само пилешко месо и зимат понякога от луканките които баща ми е правил за нас, понеже са ми по-специални. Без сланина и с повече телешко за да са сухи. Това е.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт