Ентерококи

  • 11 730
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Някой да ми каже дали е имал тези бацили и как се е излекувал! Резултатите ми от микробиологията са ентерококи фекалис, изписаха ми полижинакс 12 глобули, но дали ще е ефективно?? Април месец имах Бета хемолитичен стрептокок,пак слагах някакви глобули  в момента не си спомням името им, на следваща микробиология бях чиста, сега пак обаче ентерококи! Доктора каза, че това са чревни бацилчета!!! Някой да даде повече информация ако се е сблъсквал с тях, единственото което разбрах, е че са опасни ако си бременна или ако не се излекува води да сраствания и съответно до стерлитет!!!

# 1
  • Мнения: 1 335
Ентерококите са част от естествената флора на организма. Грам-положителни бактерии. Мястото им е в стомашно-чревния тракт. Имах тея гадини тази година; лекувах еднократно с антибиотик през устата, не помня името, но мога да проверя.
Спокойно с ентерококите по време на бременност! Моя приятелка установи наличието им в 6 г. с. Проведе лечение след 12 г. с. (с вагинални глобули някакви). Роди здраво момченце миналия месец.
Ако в момета работите за бебе, по-добре първо се излекувай. Възможни са усложнение на бременността. Кой ти наговори тия неща за срастванията и стерилитета  #Cussing out Дотам може да се стигне след години нелекуване.

# 2
  • Мнения: 1 475
Ентерококите са част от естествената флора на организма. Грам-положителни бактерии. Мястото им е в стомашно-чревния тракт. Имах тея гадини тази година; лекувах еднократно с антибиотик през устата, не помня името, но мога да проверя.
Спокойно с ентерококите по време на бременност! Моя приятелка установи наличието им в 6 г. с. Проведе лечение след 12 г. с. (с вагинални глобули някакви). Роди здраво момченце миналия месец.
Ако в момета работите за бебе, по-добре първо се излекувай. Възможни са усложнение на бременността. Кой ти наговори тия неща за срастванията и стерилитета  #Cussing out Дотам може да се стигне след години нелекуване.

В момента слава богу не работим за бебе! Simple Smile
Ами никой не ми е говорил, инфото което имам е от интернет, от най-различни публикации в
 различни форуми,също което прочетох е , че обикновено тези ентерококи, вървят с токсоплазмозата в някой случаи!
Ще съм благодарна ако ми кажеш името на антибиотика!! Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Аркана ти е казала как стоят нещата . Аз също страдах от гадините , те влизат през ануса най- често с избърсване с тоалетна хартия отзад - напред. Това не трябва да се прави по принцип , или  ако правиш анален секс и после вагинален . Упорити са , но има лек за тях . И аз слагах глобули - макмирор и пиех азитрокс. След месец се излекувах.
П.П. Който търси - намира ! / визирам - неприятните мисли в ровенето из интернет за да разбереш какво ти е/
Колко по-спокойно са живели бабите ни - без гугъл Mr. Green

# 4
  • Мнения: 225
Аркана ти е казала как стоят нещата . Аз също страдах от гадините , те влизат през ануса най- често с избърсване с тоалетна хартия отзад - напред. Това не трябва да се прави по принцип , или  ако правиш анален секс и после вагинален . Упорити са , но има лек за тях . И аз слагах глобули - макмирор и пиех азитрокс. След месец се излекувах.
П.П. Който търси - намира ! / визирам - неприятните мисли в ровенето из интернет за да разбереш какво ти е/
Колко по-спокойно са живели бабите ни - без гугъл Mr. Green
За съжаление абсолютно си права Confused Откакто се ровя из интернет и гугъл, си приписвам какви ли не болести, а това хич не ми помага.

# 5
  • Мнения: 712
И аз имах - ликвидирах ги лесно и бързо - с антибиотик. Моите ги открихме с микробиология, която си вървеше и с антибиограма (към какво са чувствителни бацилите), така че ги лекувах с подходящото лекарство, в моя случай - мисля беше Аугментин.
Не се шашкай, лекуват се лесно, но е важно да знаеш към какво са чувствителни, защото иначе я ги изтребиш, я не...

# 6
  • Мнения: 1 335
Ще съм благодарна ако ми кажеш името на антибиотика!! Simple Smile

Агументин съм пила, сега проверих. Моята приятелка е лекувала гадините с Макмирор по време на бременността. Пак казвам без паника, важното е, че сте ги открили. Моля авторката да не спредприема лечение сама.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 18:56 от arcana

# 7
  • Мнения: 1 475
Ще съм благодарна ако ми кажеш името на антибиотика!! Simple Smile

Агументин съм пила, сега проверих. Моята приятелка е лекувала гадините с Макмирор по време на бременността. Пак казвам без паника, важното е, че сте ги открили. Моля авторката да не спредприема лечение сама.


няма, споко, не пия лекарства без лекарско предписание, че дори и тогава всичко поставям под съмнение, дали е най-подходящото в случая!!! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 622
Здравейте!
И аз да се включа,макар и с малко закъснение. На мен ми откриха такива гадинки преди 10 г, когато бях бременна в 8-мия месец с дъщеря ми. Тогава ги изтребихме до крак със 7 инжекции Гентамицин и с бебето всичко беше ОК. Но по принцип лекарят е този, който трябва да реши какъв антибиотик ще се ползва и да го изпише. Така че това е само за твое собствено инфо и успокоение.

# 9
  • Мнения: 30
Моят доктор ми каза, че това са гадинки, които нормално обитават ануса и се предават (както вече беше спомената) най-често при анален контакт. Аз сам малко песимист за тезата , че може да си ги пренесеш с тоалетна хартия , принципно е възможно, но все пак едва ли някоя от нас е толкова непохватна  и немърлива....
На мен ми откриха ентерококи и заедно с тва и "Герднерела" (извинявам се ако греша в правописа).
Лечението е следното :
Далацин - вагинален грем - 7 вечери
Аугментин(1гр.)- 1 капсула на всеки 8 часа, за 7 дни
Мукомакс - по една таблетка на 1-ви, 5-ти и 10-ти ден от лечението

В момента вземам тези лекарства и резултат все още не мога да споделя....надявам се да ги изтрепя гадинките !
Успех и на теб!
 Hug

П.С. И нещо друго искам да добавя, мисля, че е възможно ако партнъора е имал "нелегален" контакт с друга, коята има проблем с ентерококи, то той може после да го пренесе.

# 10
  • Мнения: 1 335
П.С. И нещо друго искам да добавя, мисля, че е възможно ако партнъора е имал "нелегален" контакт с друга, коята има проблем с ентерококи, то той може после да го пренесе.

Ентерококите НЕ се предават по полов път

# 11
  • Мнения: 1 475
не правя анален секс, аз си го обеснявам по скоро със запека, който имам Sick

# 12
Момичета, макар и късно и аз ще се включа. И на мен ми откриха тези гадини.
Изписаха ми в-ни капсули Полижинакс и тубуцин (може и да не е точно така името) - антибиотик, който се продава в буркан със 100 капсули. Но може да си купиш и на бройка, в моя случай 14. Лекувал по принцип и туберколоза. Но лекарката гарантира, че това ще ги изтреби. Поне това показали тестовете. Дано да е права

Общи условия

Активация на акаунт