Ало, мамо, чу ли?! Бебок ще имаме през ЮЛИ!

  • 10 964
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16
Калкулатора ми определи термин 26.07 Crazy
Аз мисля че ще бъде момиченце  Thinking, но при предишната ми бременност уж имах усещането че ще е момче, а излезе друго...   Laughing Калкулаторите ми показват 50:50 така ,че ще чакам още 4-5 месеца докато разбера,ако се покаже бебо... smile3506

# 31
  • Варна
  • Мнения: 289
ЕЕ И варна си го бива:)
Някоя отвас пие ли нещо пове4е от фолиева киселина??
щ
На мен моята ми предписа само фолиевата киселина и нищо друго  newsm78

 Само фолиева киселина, даже сама си я изписах.. голяма компетенция съм. Вчера като бях на преглед, докторката вика пиеш ли ве4е фолиева киселина и аз - ДА , тя - Браво! Абе отличничка... Grinning само дето ми показа 7-ма седмица ехо-то , а е невъзможно практически.. След 12 дни ще се разбере..

# 32
  • Мнения: 16
Бях от Лазур Laughing,сега съм в ЦГЧ  на Самуил до Билетния център по Александровска WinkТи от кой си?

# 33
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте мили бременлийки  Grinning
Приемате ли нови попълнения? Аз ви чета от една седмица, но първо исках да отида на един преглед и тогава да се регистрирам. От снощи вече имам и от лекар потвърдена бременност и даже термин си имам - 27.07.2008. Малко да кажа и за мен - на 27 години съм от София и това ми е първа бременност след 1 година опити. Бях се отчаяла и още не мога да повярвам, че чудото е станало. Засега нямам особени признаци, макар че си усетих преди тестовете, че този път има нещо Wink

Много силно се надявам да изкараме всички заедно в този форум леки бременности и живот и здраве юли да е най-щастливият месец в живота ни!

# 34
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

ето го и моето - бебче .

Честито на всички нови мами! Лека бременност!

Аз пък не пия никаква вода или сокове Rolling Eyes Направо ако изпия 2-3 глътки и не ми стане лошо, викам ура. Карам на 1 кафе с мляко цял ден Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 6 390
Привет и от мен
страхотна темичка оформила Патишонка  Wink
А и да я подсетя, че беше обещала пак превод на нещо интересно, чакаме да знаеш  Grinning

Аз съм си купила бейбиплан на центрум май са, пия ги по самоинициатива, имат фол.кис.и 2-3 витамина
На мен ми е интересно всъщност че доста от вас пият Нош па най-редовно... няма ли нещо опасно в тях ми е идеята...

Поздрави и до скоро
Ели

# 36
  • София
  • Мнения: 320
Добро утро и от мен!И добре дошла на Пумичка!
Може ли да помоля за розово щъркелче? stork-girl
Аз пък не мога да пия прясно мляко Sad И се опитвам с плодове да си регулирам стомаха. Странното е ,че и супичките не помагат Confused

# 37
  • София
  • Мнения: 5 562
Добро утро и от мен  Simple Smile  Хубава темичка, Патишонка, браво! Обаче ви се чудя по кое време на денонощието пишете... Аз най-късно в 9.00 вече спя... Да издържа до 10 ми е равносилно на повече от геройство..., а вие пишете след полунощ???

Майра, хубаво е да направиш опит да пиеш вода..., много е полезно... Стискам палци да ти мине гаденето скоро  Simple Smile

Ели, нош-па не е опасно в никакъв случай по време на бременност. В много случаи лекарите го предписват.

Добре дошла, Пумичка  Hug Лека бременност и на теб !

# 38
  • София
  • Мнения: 137
Майра, много ти е голяма бебето Simple Smile Пу, пу - все така да расте.
Моето още е една точка, т.е. само плодно сакче и не се знае какво има в него :roll
Аз също съм на фолиева киселина от една седмица, а от днес пия и но-шпа 3x1, така ми заръча лекарката, да се успокояла матката.

# 39
  • Мнения: 326
Pumichka  честита бременност и добре дошла при нас. Hug
Майра ама то това на снимката .... направо цяло човече. Ха ха ха Всичко се вижда. Ех че готино. Коя гестационна седмица е това??? 7-8 или повече???
Аз съм от тези, които на ден пие по 2-3 хапчета но-шпа. Докторите казват, че са безвредни за бебето и че е по-добре да се пият от колкото да те боли корема.
Вас боли ли ви кръста??? #Crazy
Аз си пия само фолиева киселина. Някъде бях чела из форума, че от витамините се дебелеело повече??? Вярно ли е? Аз предната бременност не съм пила и не качих кой знае колко 12кг. Еххх ако може и сега така да стане. Rolling Eyes
А за водата не мога да пия, зашото от нея ми се разбландиква стомахчето и става зле.  Confused

# 40
  • София
  • Мнения: 5 562
И главата ми много забравя...  Embarassed Исках да напиша, че пия фолиева киселина от юли (тогава почнахме опитите за бебе). А преди няколко дни си взех витаминното сокче на Хип... То съдържа повечето неща без калций... Мисля да питам доки дали е ок да пия него, вместо хапчета, като отида на преглед..., щото аз съм много трудна на пиене на хапчета, а сокчето е с плодов вкус и го понасям...  Simple Smile

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Аз също пия само фолиева киселина. И си самопредписах Но-шпа, знам че наистина не е опасно. Майка ми през цялата си бременност го е пила. Мен снощи ме боля корема все едно ще ми дойде всеки момент...Една такава тъпа, лека болка, по-скоро като тежест. Не знам дали е нормално, четох че от разпъването на матката може да се получи такава болка, дано да е така newsm78. Иначе казахме на всички родители... Майката на приятеля ми стоя безмълвна 5 мин., а моята се разплака от щастие. Ама той е един син и .... направо не знам какво ми се пише после.

# 42
  • Мнения: 4 371
Мен ме болеше кръста, но мислех, че е е от гадния креват в болницата. После се усетих каква е причината.

Относно витамините и дебелеенето май са прави хората, преди качих 25 кг с Пепи, бях като слон Confused Пролетта пак пих витамини и пак качих, но може и така д съм устроена просто. Витамините няма да откажа в никакъв случай, важното е за бебето да има всичко, което му трябва, пък аз после ще слабея.

peaches, аз също го пия сокчето, не съм забелязала, че е без калций. Защо така newsm78 Много му се дразня обаче, че цялата кутия е с информация на немски, а е залепена една оскъдна лепенка с описание на български Tired

Toni_baraboni, точно преди малко изпитвах въпросната тъпа болка. Дано наистина е нормално.

# 43
  • Мнения: 1 584
Майра ама то това на снимката .... направо цяло човече. Ха ха ха Всичко се вижда. Ех че готино. Коя гестационна седмица е това??? 7-8 или повече???

Края на 9та съм вече - по календар вчера бях 8г.с + 5 и доктоката каза, че си отговаряло. Това доста ме учуди, тъй като моят цикъл е 30 дни и с първата бременност по ехограф даде отклонение 10 дена с календарния мeтод. Явно преди съм забременяла към края на цикъла, а сега по средата както си е обикновено newsm78

Пумичка, ти си още съвсем в началото - моята дъщеря както виждаш е родена на 29.7 и аз я видях за първи път на 30.11.2005 и беше точка от 2мм Heart Eyes

Аз също пия само фолива киселина - докторката вчера ме пита и не ми е предписвала друго. Както казах и преди - тук се въздържат - естествените витамини са най-добри Peace

Дуци, щом ги пиеш и те интересува - следобяда мога да ти преведа брошурата Peace

Аз бях качила с първата 12кг - надявам се и сега така Praynig Че много трудно свалих последните 3 кила преди Embarassed

# 44
  • Мнения: 2 171
Добро утро и от мен!

Пумичка, добре дошла при нас и дано ти е приятна компанията ни Hug

Майра, пу-пу Laughing. Какво голямо бебе само, не съм виждала по-ясна и хубава ехографска снимка Hug. На какъв апарат те гледаха newsm78

Peaches, и аз като теб най-късно в 21.00 часа съм в леглото, направо не издържам. Да не говорим, че и по цял ден ми се спи на работа и ако не работех с още 10 човека в една стая, сигурно щях да спя на бюрото.

Ели, не е вредно да се пие Но-шпа, дори при болки е препоръчително.

Аз си пия фолиевата, но-шпа като ме заболи корема и утрогестан 2х1.

Да ви се оплача малко сега и аз. Тази сутрин едва стигнах до работа. Попаднах в един ужасно претъпкан автобус и в задръстване, в което стояхме около 30 минути. До мен имаше един пияница, който ми смърдеше на прокиснато, на алкохол, на мръсотия и на не знам още какво Sick. Корема ме болеше, нямаше къде да се хвана, пот се стичаше по гърба ми. По едно време си помислих, че ще припадна, но то и за тази работа нямаше място #Cussing out. Изпитах някакъв неописуем ужас, като пристъп на клаустрофобия и за малко не се разкрещях. На всичко отгоре бях най-отзад и нямаше как да помоля шофьора да ми отвори да сляза. Абсолютен кошмар. Като слязох на спирката сериозно се замислих дали да не пресека улицата и да си хвана автобуса в обратна посока и да се прибера вкъщи. Едва се удържах. Оххххх, оплаках ви се ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт