Постоянно разстройство!Вече не знам какво да давам.

  • 4 265
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 499
Вече 5-ти ден дъщеря ми, която е на година и половина е с разстройство. Не може да се оправи и това е. Даваме й Ентерол сутрин и вечер, Нормофлор /за нормализиране на чревната флора/, Глюкоза, лечебна храна за остра диария на Хумана, моркови, моркови и пак моркови /във вид на сокове, супи и само варени/. През тези 5 дни е и на диета - обикновени бисквити, солети, филии със сирене. Пие чайове, вода, сок, но не знам дали са достатъчни. Въпреки всичко гореописано нищо не помага. Разстройството продължава и не знам вече какво да давам. Cry Cry Cry
П.п. Консултирали сме се с личния й педиатър, тя препоръча всичко горепосочено. Препоръча и банани за запичане, но и те не помагат. Sad

# 1
  • Мнения: 129
На моите деца по-бързо им действат Смекта и Хидрасек.

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Потърси с търсачката рецептата с камшик (билка от аптеката)  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 43 904
аз в такива сличаи спирам всичко и малчо остава само на хуманата, ентерол, евентуално смекта и вода...
сокове, сирене и т.т. дразнят....чак като се позакрепи с тези неща почвам да захранвам...а сиренето както и др-те млечни продукти мн дразни...
но това още от първия ден и за 2-3 дни минава най-лошото - воднистите акита, слуз и т.н....предпочитам 2-3 дни да е на пълна диета и по-бързо да мине....

# 4
  • Мнения: 2 131
Да, наистина може да спреш соковете и сиренето. Но вода задължително давай. Предполагам знаеш, че иначе при разстройство може да се обезводни организмът, а това е много опасно при децата.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 904
При последното ни такова боледуване именно за да не се обезводни му бяха изсписали на малчо едно прахче...което всъщност е с-ва на с-мата която преливат при обезводняване...доколкото разчитам на рецептата е нещо като Хидратин елфе puh 1 се разтваря в 200 мл и се пие вместо вода - колкото повече толкова по-добре - няма ограничения...рехидратиращ р-р за пиене се води...по-добро е от глюкозата - но и тя върши работа...вода ест ако пие - много добре....

# 6
  • Мнения: 468
И аз мисля, че е по- добре без сирене и сокове, за няколко дни еднообразна храна няма да му навреди. Течностите са най- важни- чай от шипка, преварена вода със сок от лимон, оризова вода- това са все неща за които се твърди, че запичат. Моят фаворит е лимоновия сок, до сега е действал безотказно.

# 7
  • Мнения: 268
 вода и варен ориз без мазнини при нас това имаше добър ефект- захраних ориз с мляко,попара,

# 8
  • Мнения: 3 499
Проблема е, че тя не всичко иска да яде. Да не кажа, че почти нищо не иска - особено кашата, ориз. Общо взето единствено солетите и филиите със сирене. Cry

# 9
  • Мнения: 268
 ами не се притеснявай,дори и само на вода да е,то само си знае.Просто не й давай сладки течности,освен прясно изцеден сок от ябълка,но сок също има мн.добър ефект-изпитано Peace

# 10
  • Мнения: 3 499
Ми ще опитам всичко каквото казвате. Ако някой му хрумне още нещо да ми пише. Притеснявам се, че вече е така 5-ти ден. Вече е с доста отслабени сили от неядене и постоянно акане.

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Пак ти препоръчвам отварата от камшик - действа моментално  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 43 904
при нас понякога помагат и печени ябълки(сигурно заради пектина незнам)...но сок и то пресен от нищо не бих давала...
За отслабването не се притеснямвай толкова - според мен бързо ще навакса...иначе аз съм давала и от онези оризовите диетични бисквити, но това като поотмине най-дрискащата криза....

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Според мен не бива да й даваш сокове и пресни плодове, те определно разхлабват. Ябълките действат различно - при едни разхлабват, при други запичат, така че не са много подходящи във вашия случай. Чайовете зависи от какво са - има билки които запичат, но и такива, които разхлабват. Момичетата са прави, по-добре само вода. Бисквитки, солети, сухари, оризова каша, ако успееш да дадеш.
Стискам палци бъзро да й мине на Моника  Praynig

# 15
  • Мнения: 1 243
Слагаш в една тенджера банан и го вариш 10-15 минути пасираш го и го даваш или пък печена ябълка Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Никакви сокове или плодове.Попарка без масло,печена ябълка,сиренцето не мисля че пречи.Следи колко пъти на ден се изхожда и ако бройката е над 10 задължително се консултирай с лекар.Предната седмица малкия беше на системи точно поради тази причина,обезводни се от разтройство.В момента има някакъв мутирал ентеровирус,казвам мутирал защото тези вируси  са обикновено летни.Стискаме палци да се оправи мъника Hug

# 17
  • Мнения: 3 499
 Free Soul благодаря за линка. Изяснява доста неща. При Мона разстройството не е тежко, изхожда се по около 4 до 5 пъти на ден, но винаги е доста рядко, воднисто. Притеснявам се, че не спира. А възможно ли е да е от зъби?  newsm78 Има и сополи - прозрачни и редки.

# 18
  • Мнения: 4 621
Никакви сокове,плодове и зеленчуци или млечни продукти. Само ориз, хляб, солети, бисквити/без масло/ и много вода Peace

# 19
  • Мнения: 3 499
Много вода... ок, това е ясно, обаче тя почти не иска да я пие. Глътва една две глътки и приключва и след това дълго време не иска, колкото и да я моля. Докато сокове пие в промишлени количества. Давам й на Хип сокове - от моркови, морков+ябълка, шипка+ябълка, защото знам, че запичат. В други случаи много са ни помагали, когато е имала разстройство при нея беше универсален лек - пюре или сок на Хип от моркови и ябълки. Смятам да пробвам и с оризова каша, но чист варен ориз едва ли ще я накарам да яде, защото тя не обича ориз - заради зърната го плюе.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Чай от сушени кори от нар и от билката подъбиче!

# 21
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
При нас много помогна Хидрасек. Освен това варях ориз и давах водата, смесена с ябълков сок, понеже не я искаше чиста. Чай от шипка също.

# 22
  • Мнения: 79
Вече са ти казали за нар, аз съм давала  прясно изцеден сок дeйства бързо.Може наистина да е от зъби

# 23
  • България
  • Мнения: 106
Когато голямата ми дъщеря имаше разстройство правех чай от джоджен ,слагах малко захар и го давах вместо водичка .На нас това действаше с успех .Дано скоро се оправите .

# 24
  • Мнения: 3 499
Чая от джоджен и на мен ми е помагал. А една колежка ми каза - компот от дренки. Дали помага и може ли да се намери някъде по суперите?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Компот от дренки и аз знам че помага,може и само сока,но е доста кисел.

# 26
  • Мнения: 4 668
Ябълков пектин   Peace Продава се в супермаркетите и в аптеките ! Това е нещо златно !
След един подобен случай , когато вече в чудо се бяхме видели педиатъра ни го препоръча . Просто не е истина как пресече нещата  Laughing
Дава се една непълна чаена лъжичка разтворена в малко вода . Дори не е гадно , а е напълно безвредно ! От Ентерол и Хидрасек няма никакъв смисъл според мен .

# 27
  • София
  • Мнения: 43 904
И още нещо, което се сетих, а не ни бяха предопредили преди - ако взима детето някакъв препарат желязо (независимо капки, сироп или под каквато и да е форма) незабавно спрете, защото самите те често водят до разхлабване и диарии и много дразнят стомаха.

# 28
  • Мнения: 3 499
Не, не взима желязо. Ще пробвам с пектина.

# 29
  • Мнения: 124
Мила,спри всички плодове и зеленчуци.Направи на детенцето чаи от шипка/Плодчета/ и даваи вместо вода.Ако не иска да го пие,може да му сложиш малко захар.Но поне два дена само чай от шипки вместо всякакви други течности.Дано съм била полезна!И попара със сухари без масло!

# 30
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
ние в момента сме като вас.ходихме на педиатър и не ни изписа нищо,но ни каза да спазваме диета: като за нацало ябълки и банани,обезмаслено бяло кисило мляко,сури,сварен ориз с пилешко месо,но без кожата,сварени картофи без никакви сокове и сирене само вода...но все още си има разтройството,незнам какво да правя,но детето си има мн голям апетит...УСПЕХ

# 31
  • Мнения: 3 499
Момичета, да ви се похваля има резултат. Моника днес от сутринта не се е изхождала, чак сега вечерта акито беше твърдичко. Дано така да продължи и вече да е по-добре. Няма да бързам обаче с храната. Ако утре пак е така , вече ще я захраня, но бавно и постепенно, няма да давам веднага манджа в никой случай. Тя 5 дни не е яла като хората. Поотслабнала е и кожата й е бледа и вяла. Днес много малко е пишкала. Цял ден не напълни един памперс, но насила пи водичка  и чайче. Дано утре е по-добре.

# 32
  • на село
  • Мнения: 3 847
Давай и повече течности, това че не е напълнила и един памперс въобще не е хубаво,
внимавай да не се обезводни.
Ако не иска да пие от шише и давай с лъжичка начесто.

# 33
  • София
  • Мнения: 43 904
Само внимавай да не се обезводни - и дано вече наистина се оправи Hug Давай й на честичко дори по малко течност Wink

# 34
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Дано вече да няма проблем детенцето, но да добавя и моя съвет- не е добре да се дават каквито и да е млечни продукти и сокове със съдържание на захар, както и хляб (по- добре е обикновен сухар, препечена филийка) .
От моя опит най- ефикасно се е оказало следното:
настъргва се ябълка на ренде и се оставя да престои 10-15 мин.  докато стане тъмно кафява, след това се дава на детето да хапва колкото се може повече
При нас ефектът винаги настъпва още с първата ябълка.

Както са казали по- долу, най- важно е детето да приема течности, за да не се обезводни

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 00:10 от pirinka

# 35
  • Мнения: 45
Аз също съм опитвала какво ли не, но ни помогна отвара от една билка.Казва се червено подъбиче.Доста горчи, но помага.Може да сложиш малко мед.Приготвя се по следния начин:в 80 мл вода се запарва за около 5 мин 1 с.л. от билката. прецежда се и се пие на 3 пъти през деня.Не съм обаче на 100 % сигурна, за което се извинявам,затова попитай в аптеката как точно се приготвя.Желая на малкото слънце бързо оздравяване. Hug

# 36
  • Мнения: 137
на мен една възрастна жена ми каза да намеря диви кестени да обеля външната обвивка и бялото да го рендосам и да дам 1 лъжичка действа до 5 мин. безотказно и няма с какво да навреди.Не съм пробвала но пък си събрах кестени от парка.Тази жена каза,че така е отгледала децата си. Успех

# 37
това да не е някакъв вирус .Ние смме така втора седмица и не спира .Нито ентерол ни биотикс .Горкото дете вече е толкова гладен за манжичка само варени картофи и бисквити ядеме.Ще взема да пробвам и аз нещо от ваще рецепти.

# 38
  • Мнения: 133
Преди няколко месеца и ние бяхме така изпробвахме почти всичко изброено по-горе.Тя също не ядеше нищо.П омогна ни сокчето на ХИП   ORS 200 /Рехидриращ разтвор пер-ос/ напитка от моркови и ориз   За няколко часа всичко се оправи след 10 дни мъка

Общи условия

Активация на акаунт