Страховитите неща, които се случват в интернет пространството...

  • 5 487
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Истината е субективно понятие, явно...

# 16
  • Мнения: 1 080
Това се случва ,понеже в БГ . нищо свързано с държавата не работи както трябва .Според мен нещата би трябвало да се развият по съвсем друг начин .И ако ситуацията е преувеличена,да се потърси помощ от съд .Разбирам видяно е насилие ,но Интернет ли е мястото на което се подава сигнал за такова ?Помислете си само утре някой може да разпространи за вас ,какво ли не ...Защо трябваше да присъства и телевизия ,просто недоумявам и вместо да се помогне на жената ,според мен и е навредено ,както и на детето .Знаете ли какво става с нея и с детето и в момента ,всички дето се поздравявахте пет страници поред в предната тема ?

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 08:43 от catch

# 17
  • Мнения: 927
Божичкоо, думи нямам!! Как може един съвсем непознат човек да прмени живота ти без дори да имаш най-малката идея за това...
Lioness, безкрайно много те уважавам. Доказала си, че си много благороден човек и съм по-склонна да приема твоята версия...
Това е невероятен кошмар най-вече за детето..
От топлото холче с кафенце в ръка е най-лесно да се издаде присъда без да познаваш даже човека..

# 18
  • Мнения: 5 370
Не мога да кажа нито да, нито не, не познавам ни една от двете дами-имам предвид Лъвицата и Вемби. Не съм била и там. Винаги съществува рискът  Истината да е Лична.
Аз обаче се питам едно-Вемби през цялото време писа от ЛИЧНИЯ си телефон. Тук всички сме поне средно ниво технически грамотни и знаем колко излиза 1 минутка интернет трафик през телефон. Дали щеше да си товари излишно сметката, ако не е имало за какво?
(Не защитавам никого, размишлявам на глас).
П.С. Безусловно лично аз вярвам само на няколко човека, които не само че познавам лично, но и съм в по-близки отношения с тях.
П.П.С. В предишната тема поздравих ВЕМБИ за проявената позиция и за това, че ако е имала някакви съмнения, не си е затраяла. Но каква е истината-никой от тук пишещите не може да каже.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 08:54 от НЕ тази вечер, Жозефина

# 19
  • Мнения: 3 405
Леле, пореден случай, който показва, че нищо не бива да се гледа едностранно  Peace

Не съм гледала репортажа, но се питам, журналистите не се ли запознаха с подробности, не питаха ли и други хора какво става там преди да излъчат?
Такава намеса в личния живот на човек как се тълкува юридически?

# 20
  • Мнения: 5 370
Леле, пореден случай, който показва, че нищо не бива да се гледа едностранно  Peace

Не съм гледала репортажа, но се питам, журналистите не се ли запознаха с подробности, не питаха ли и други хора какво става там преди да излъчат?
Такава намеса в личния живот на човек как се тълкува юридически?
Пускам си тук постинга и от другата тема, извинявай, че все тебе цитирам.

Анджи, трябва да ти кажа, че подобни, хм, "страховити" неща биха били в състояние да накарат доста хора да си кажат "за к'во ли ми трябва да се меся" дори и когато някога може да има реална нужда от намеса. Ето, идва някой, казва, тук става ужас, дете го бият, малтретират, псуват.....помощ, хора, помагайте!!!
НЯколко дена по-късно се появява друг, който казва -Няма нищо подобно, всичко беше ок.
Е, приказката за лъжливото овчарче нали я знаеш? Лошото е, че може нужда и да има някъде, но след като маса народ е прочел двете теми, ще си каже "абе к'о ми влиза на мене в работата, да се претрепват" и ще продължи да си пие кафенцето в топлото холче.
Аз лично се обърках.

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
объркана и възмутена съм  Confused

в/у мнението на НЕ тази вечер, Жозефина си стува да се замислим ...."съществува рискът  Истината да е Лична"

# 22
  • Мнения: 2 957
Lioness вярвам на всяка една твоя дума!
Честно казано още като гледах репортажа и видях майката си помислих,че цялата история май е силно изопачена.

# 23
  • Мнения: 3 405
Мисълта ми е, че всеки човек пречупва действителността през своята призма, през своите възприятия. И когато определена служба не си върши работата да изслуша и двете страни и да вземе безпристрастно решение, се получават грешки. Каква е функцията на т.нар. социална служба в България, не знам.
Moето мнение е, че преди да се излъчи репортаж истината трябва да се провери.

# 24
  • Мнения: 4 841
Не писах в предишната тема - не ми допадна тона, не ми хареса развитието, да не говорим да похвалите и букетите, които се изсипваха на чували... Докато гледах репортажа продължавах да си мисля, че нещо не съвсем така, че истината не е толкова черно-бяла...
Не искам да влизам в ролята нито на детектив, още по-малко пък на адвокат или съдия. Само искам да попитам, ако майката беше натокана мадама с очевидни финансови възможности и достатъчно дар-слово, дали изобщо някой щеше да си помисли да вика телевизията и социалните за това, че е ступала свръхенергичното си дете?
Питам, защото в много теми е ставало ясно, че доста майки "поступват" децата си, дори иронично обявяват тези, които не го правят за "светици" и т.н. и т.н. Винаги са ме учудвали двойните стандарти. По тази и по десетки други теми...

А иначе вярвам на всяка една дума на Lioness.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Поздравления, Lioness. Да си кажа честно още от онази тема имах чувството, че някой ще се включи с опровержение. Радвам се, че нещата не са точно такива, каквито ги представи vembi.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мисълта ми е, че всеки човек пречупва действителността през своята призма, през своите възприятия. И когато определена служба не си върши работата да изслуша и двете страни и да вземе безпристрастно решение, се получават грешки. Каква е функцията на т.нар. социална служба в България, не знам.
Moето мнение е, че преди да се излъчи репортаж истината трябва да се провери.

социални служби в БГ НЯМА!!!!!!!!
много ми е болно да 4ета темата ве4е,но ме е грижа какво ще се слу4и с детето и майка му.

# 27
  • Мнения: 325
Аз мисля, че г-жа Чернева е отишла по сигнал за "малтретирано дете" и целия репортаж беше изцяло в тази насока. Някак не върви да излъчи нещо по-различно, дори и да е казано - по този начин щеше да се получи пълно противоречие и да се обезмисли цялата офанзива и разкарването и до там. Журналистите търсят сензацията. Имам лични наблюдения как може да се манипулира новина и да се накара обществото да види това, което "трябва", а не това, което е в действителност.

# 28
  • Мнения: 4 978
А в крайна сметка, това детенце малтретирано ли е или не?

Защото това е може би най-важното в цялата история.
Ако някой го малтретира и тормози, това да престане по някакъв начин.

# 29
  • Мнения: 1 455
Добре де бъркам ли или наистина се установи,че това дете е малтретирано?
Бъркам ли или наистина бащата ги тормози?...и ако е така,защо трябва да си затваряме очите.Дали ако си затворим очите този тормоз няма да продължи? Дали тази майка ако има нечия подкрепа ще мълчи? ....

Общи условия

Активация на акаунт