Онези малките,кръглите с мармалада....

  • 25 503
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 481
Моите сладки станаха леко твърди, но понеже не останаха не можах да разбера дали ще омекнат от мармалада след време. Свекърва ми ги опита още пресни и каза, че хрупкат защото съм месила тестото повече отколкото трябва. Тя прави подобни сладки, но нейните са си мекички и сипкави веднага след печенето и такива си остават с дни. При вас как се получиха, ако може и natalyna да разясни дали е нормално да станат леко твърди и хрупкави след като се извадят от фурната?

# 61
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Опс.... оправям се - обърках темите!  Embarassed
Мислих, че говориш за меденките(а те са в другата тема)! Crazy

Сега - с масло ли ги прави? Ако да от това е. Свекърва ти най-вероятно прави с мас и затова са веднага меки. Но пък с масло (масло+маргарин) вкуса е различен - по-богат като че ли. Разбира се, че щяха да омекнат от мармалада.

Още веднъж извинявай за объркването - изкрейзих вече! Mr. Green Hug

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 23:14 от natalyna

# 62
  • Мнения: 5 001
Наталина...   bouquet   bouquet   bouquet  за рецептата на Линцеровите сладки.Направих ги.Станаха! Много красиви станаха,за да направя дупчица използвах капачка от един боди спрей и стана страхотно!Нямам апарат,затова нямам снимков материал.Сега седят в една кутия за обувки(естествено облицована с чиста хартия) на балкона и чакат седмицата преди празниците....Е, аз намазах  няколко с ягодово сладко и ги поръсих с пудра захар за да видя как стои....ееее много красиво е..... Добре,че има такива майсторки като теб,които да ни напътстват та и ние да изпитваме удоволствие от творенията си...  bouquet

# 63
  • Мнения: 11 747
Темата май се е поизчерпала вече, но аз чак сега я виждам.
Ще дам рецепта за разкошни сладки, които се слепват, но нямам снимка.

Ирондел
5 яйца; 200гр пудра захар; 260гр кр. масло; 400гр брашно; 1 ванилия; 50гр какао; мармалад за слепване - 200гр.
Първо се разбива размекнатото кр. масло със захарта.Прибавят се яйцата цели и ванилията.Прибавя се брашното размесено с какаото на части с леко разбъркване.

Оформят се, върху хартия за печене малки бишкотки.Шприцоват се с дуй (шприц, който е объл) с дебелина 1см.Малките бишкотки да са дълги 3-4см.
Пекат се в предварително загрята фурна на 200-180 градуса за 10 мин или по-малко.
Слепват се с мармалада.
Разбира се може и друга форма да им се придаде, каквато ви харесва! Peace
Като са слепени може да се напръскат с разтопен шоколад или да се потопят до половина в разтопен шоколад или друга украса по вашия вкус и фантазия! Flutter

# 64
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ако може да ме насочите към някоя марка или вид мармалад ,който използвате за слепването на сладките. Нямам си на идея кой е добър? newsm78 Единственият мармалад който купувам е малинов но той май не е подходящ за сладките заради семчиците.

# 65
  • Мнения: 5 001
Ако може да ме насочите към някоя марка или вид мармалад ,който използвате за слепването на сладките. Нямам си на идея кой е добър? newsm78 Единственият мармалад който купувам е малинов но той май не е подходящ за сладките заради семчиците.
Аз ги слепих със ягодов....много добре се получи.И красиво и вкусно....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт