Отговори
# 30
Ето ме и мен в новата тема.
Аз малко съм настинала,само ми е запушен носа.предполагам че утре,ще ходя на консултация
и сигурно ще ми пуснат изследвания.Стискайте палци ,всичко да мине добре.Друго интересно при мене няма.лека вечер!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 185
Здравейте момичета,
някои имал ли е следния проблем: имам ужасни болки, но не са контракции, защото не ми се втвърдява корема. Усещането е все едно някой ми опъва кожата на корема и всеки момент ще се пръсна, но е много болезнено, сякаш ме режат с нож отвътре.
Не ми се случва често, през няколко дена например, но не мога да мръдна като се случи.  Shocked
Помагайте, ако знаете какво е това и на някой случвало ли се е?

От началото на бременността ми съм имала два такива случая, но с почивка отминаваха за десетина минути. Моя док. каза, че не било свързано с бебо, а с количеството газ в червата или нещо подобно! Най-добре се обади на доктора си и го питай, за да се успокоиш, че то някои болки са и на нервна почва  Thinking, и пиши като има развитие  Hug

# 32
  • Мнения: 703
Здравейте и от мен!
Да се разпиша и аз в тая тема.Пиша рядко,защото изпитите ми продължават и нямам много време покрай тях и детето.А и довършихме детската,вече си имаме гардеробче,ново легло,а чакам и бебешкото кошче.Дрешки купувам полека-лека,има още за пазар,но за екстремни ситуации съм подготвена!
На лекар съм чак другия вторник,нямам търпение да видя бебка!Пък и ми се случи нещо малко неприятно-паднах в банята.Не знам как стана,все се пазя да не се подхлъзна,но насапунисана с душ-гела и по джапанки така се изтърсих на земята,че се уплаших ужасно!Слава богу,паднах на хълбок и лакът и освен болките в тях се надявам да няма друго!Не отидох на лекар,защото нямах някакви оплаквания,бебето си рита както винаги,но много се уплаших и все пак,искам да видя дали наистина всичко е както трябва!
Така че ,момичета,много се пазете!В банята,пък и навън сега в тая поледица,внимавайте!

Galadriel,честита ти количка!А за хемоглобина,освен хапчета-яж много ябълки,черен дроб и червена ряпа,ако можеш!

Честито и на всички други с нови придобивки и покупки,които съм пропуснала!Със здраве да си ги ползвате!

alexx99,и аз се чувствам понякога така,най-вече когато хапна повечко.Затова ограничих малко яденето.Само на плодовете и млечните продукти наблягам заради витамините и калция.Мисля,че е нормално това усещане и че не е проблем!

Мери,думите ти ме накараха да се замисля!Тези за това,че със страха си предизвикваме нещата.Аз,честно казано,сега доста се страхувам от раждането,повече от първия път.Може би защото първото ми раждане беше малко тежко,но се старая да преодолея страха си с положително мислене.Вярвам,че всичко ще е наред,но си ме е страх,де!

 evelinar,твойто бебече май ще проговори на френски първо?Браво на тебе!И ти като мене освен с дете и корем,се нагърбваш и с учене!Какво да се прави,женска орисия!

Момичета,наближават хубави празници!Дори и тези,които все още работят,ще имат много почивни дни!Толкова е хубаво да си вкъщи или другаде край елха,камина или просто край любимите си хора на празниците!А още по-хубаво е като знаеш,че Новата година ще ни донесе по едно хубаво бебче,на някои даже и по две!Пожелавам на всички ви от сърце страхотни моменти покрай Коледа и Нова година!!!
Е,дотогава ще пиша пак,но да ви го пожелая,че сега съм на такава вълна.Накупих страхотна коледна украса от Бриколаж и нямам търпение да превърна дома в приказка!
Хубава вечер!!!




# 33
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте момичета,
някои имал ли е следния проблем: имам ужасни болки, но не са контракции, защото не ми се втвърдява корема. Усещането е все едно някой ми опъва кожата на корема и всеки момент ще се пръсна, но е много болезнено, сякаш ме режат с нож отвътре.
Не ми се случва често, през няколко дена например, но не мога да мръдна като се случи.  Shocked
Помагайте, ако знаете какво е това и на някой случвало ли се е?
И аз получавам такава режеща болка (но без да усещам, че ще се пръсна) и то винаги отдясно на корема. Но коремът не ми се втвърдява. Предполагам, че бебчето притиска нещо. След десетина минути ми минава. Но стават все по-често. Вчера на трипъти ме сряза и то за по-дълго, та уплаших малко таткото. Ще питам доки, когато ходя при нея. За контракциите, странно ми е, понеже мисля че не съм имала досега. И коластра още не ми е потекла. Иначе на бебка още не й е станало тясно, защото доста шава.
Лека вечер, дами!

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен.Аз да се отчета днес бях на преглед всичко с бебчо е наред расте едричък с една седмица сме напред! Grinning
Вече си е заел правилната позиция с главичката надолу и аз съм много щастлива дано да си остане така!Утре ще ходя да си взема резултатите от кръвта и урината дано да са нормални.Това е от мен за сега Hug

# 35
  • Мнения: 387
ZLATO   бьди по-внимателна .Добре  че си се разминала по този начин сьс падането и нищо сериозно не е станало -Слава на Бога   Praynig  Наистина всички трябва да внимаваме и ако имате вьзможност - правете си вана    bath    bath1 Браво на zlatоmira boneva    за бебко!!!    Two Hearts  txtloves  Two Hearts Целувки и се пазете   !!!move]                                                                                   

# 36
  • Мнения: 58
Здравейте, мамчета.....
И аз да се разпиша в тази темичка.....
Алекс, и на мен ми се случи един път и то точно на улицата....Така ме преряза, че ми се щеше да поседна някъде, ама къде ти такъв лукс на улицата...Бях се превила на две и едвам крачех като някоя бабичка....
Коластра имам мно-о-о-ого отдавна. От началото на 4-я месец. Вече свикнах с тази екстра и не ми правят впечатление петната по блузката....
Ей с тази наща нова кола хич не ни върви....Преди месец милото щеше да се блъсне с нея, а днес, докато е бил на работа някой доста силно се е нацелил от страни до задната врата....Милия ми мъж хем го е яд и бесней, хем му се плаче....А и аз ви тормозя тука с наще глупости, ама като ми тежи на душицата..... #Cussing out
А, момичета, стискайте ми палци, че утре имам тест по практическа българска граматика, мен хич ме няма в тази дисциплина....Та стискайте палци да не стана за резил.... hahaha
Галадриелка, стискам палци да закрепиш хемоглобина и да не се наложи кръвопреливане, а и честито за количката....
Злато, искрено се радвам, че си се разминала само с натъртвания....
златомира, браво за добрите новини при теб....Само такива да се чуват.....
Целувки по тумбачетата... Hug

# 37
  • Мнения: 336
Момичета гледам, че пишете за коластрата - ами аз все още нямам. Нормално ли е  Blush? Ох толкова не съм наясно Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 018
Мерси на всички мами, които ми отговориха. При мен може и да е от нерви, уж се опитвам да бъда спокойна, но съм страшно раздразнителна и чуствителна и ако не се ядосвам на нещо, то пък ще рева заради нещо друго.  newsm78 Абе, бременна му работа.
А както казаха някои мами, може и да е от яденето, напоследък имам страше на апетит, не ям много, но затова пък хапвам постоянно.   chef

jjoy и аз още нямам коластра и през първата си бременност нямах предварително. Чак след като родих. Незнам от какво зависи, но явно е нормално  и да нямаме все още. Някъде по напред в темите пак писахме за това и мисля, че Мери беше обяснила кое как е.

# 39
  • Мнения: 23
като стана въпрос за коластрата,аз още нямам.дали трябва да имам вече или може и по късно а?някой ако е по компетентен нека каже?! Rolling Eyes  ooooh!

# 40
  • Мнения: 4 242
Естрела радвам се че се обади, макар и с не до там добри новини, но съм убедена че всичко ще е наред Praynig ще се моля за теб и близнаците!
Злато слава Богу че си се разминала с натъртване и уплаха, не че е малко, но все пак е малкото зло Hug С този изместен център на тежестта и аз се удрям, залитам и се блъскам непрекъснато  ooooh! И недей да се страхуваш от раждането, мисли за него като нещо ползотворно, все пак с всяка контракция, с всяка болка се доближаваме до така жадуваната прегръдка с малкото същество. Не е като да ни боли зъб, и да знаем че това няма да доведе до нищо добро, тази болка ще ни донесе облекчение и много щастие и усмивки! Hug А и колкото по малко се страхуваш, колкото си по отпусната и релаксирана, толкова по бързо ще родиш и толкова по слаба ще е болката  Grinning Нали си чела как адреналина отделен в организма заради страха ни, блокира, усложнява и забавя много раждането? Чети повечко и гледай филми, мисля че това ще те успокои и настрои положително! Поне на мен помогна миналия път като бременеех с Ивето.
Златомира браво за новините!   bouquet
Евелинка внимавай, явно си по чувствителна и всичко ти се отразява. Дано всичко е наред и при теб!  Peace
Галадриел дано не се стига до преливане, макар че ако се налага..., но дано овладееш положението. Пий наистина фолиева киселина за да усвояваш добре, хапвай много ябълки, вари си просо, леща и особено елда. С черния дроб внимавай, той е филтър и може и да се натровиш, зависи как са гледани животните.
Отивам да къпя Ива, чао за сега!

# 41
  • Мнения: 124
Привет и от мен.
Мери аз както винаги спазвам традицията да се нареждам с пост около твоя. Прегръщам те и ще намеря време за вас  Hug
Алекс , на мен ми се случва често и наистина се оказаха червата. Описала си го много точно - остра и режеща болка без стегнат корем. Аз имам (да чукна на дърво) добра перисталтика и никакви проблеми с тоалетната. Но забелязах че след такава болка винаги посещавам WC по голяма нужда. Поне при мен е така  Thinking Това го споделям от личен опит...
Евелинка почивай си мила, трябва да се пазиш. Като излезе бебка от корема ще се гордее че има такава ученолюбива сладка мама Hug
Галадриел наблегни на храната. В Бургас намерих в един хипермаркет консервирано червено цвекло - много вкусно и често казано добре ми се отрази на хемоглобина.  Peace
Злато - ще оставиш каскадьорите без работа Wink Трябва наистина да внимаваме повече .... макар че е трудна работа. Като бременеех с Боби преди 8 години имах 2 блестящи изпълнения - последното в 8 месец - просната на тротоара пред в къщи но въпреки всичко доволна че не съм строшила бутилката оцет която бях купила... Stupid
Jesika_fresh оправяй се бързо thumbsup
Да ви споделя нещо... Днес ми беше много нервно и натоварено и ми писна от работа и отворих първата ни тема на нас Февруарки... Мери ти си я започнала мила .... и така ми стана интересно - колко бързо минава времето... newsm81
Пожелавам  на всички тумбаци лека и спокойна вечер  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 717
Запис и аз в новата тема! Hug
Лека нощ! smile3524

# 43
  • Мнения: 419
Момичета, много се трогнах като видях че всяка от вас ме е споделила в своя пост. Аз също не искам да ми вливат кръв, но и д-р Калев ( който ме наблюдава и който ми прави първото секцио ) ми каза че това е единствения вариант в моя случай. Аз съм с хронична анемия, пия си фолиева киселина все още по 16 бр на ден хапчета, ям каквото трябва, но ефекта е този. Добре е че не пада, а се задържа на 87 вече два месеца. Бях и в Токуда на хематолог и гинеколог. Чух същото както от тези във ВМА и тези във 2-ра Градска.
Обичам ви и силно ви прегръщам.
Nadenceto4, за Калев ще си говорим на кафе като излезем.  Hug

# 44
  • Мнения: 70
Момичета, гледам всяка от нас се оплаква от нещо-това ни боли, там ни присвива....Ама така ще е, още малко ще стискаме зъби...
И аз не оставам по-назад. И докато до скоро се фуках, че карам най-леката бременност, сега вече имам доста болежки. Но тази , която най-много ме тормози е болката в гърба. Вечер място не мога да си намеря-права , седнала , легнала-не помага. Движа се през деня, правя и упражнения, но всичко помага временно....Таткото тука се старае с разни масажи да ме успокои, ама уви-не минава и това е. Предполагам, че е заради тежестта на корема, а и гърдите ми вече придобиха доста внушителни, дори плашещи форми и размери... Shocked
От скоро и с хемороиди мога да се похваля...Абе, веселба голяма сме. Чудя се , ако чете една небременна жена нашите теми, как ли ще коментира мненията ни  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт