За мъжа егоист

  • 6 261
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
Да, смятам! Най-малко защото при повечето жени майчинският инстинкт ги кара да са по-самопожертвувателни поне от даден момент нататък! Но определено не е само това!
Не отричам обаче съществуването на изключения и от двете страни.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 17:00 от mammaPlam

# 16
  • Мнения: 581
 Не смятам, че мъжете са по-големи егоисти.Не знам на какво се дължи егоизма,  аз съм абсолютен егоист, мъжа ми не е такъв, напротив винаги мисли първо за мен и за детето.
 Не, не бих живяла с човек, които е себичен и егоист.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Моят по принцип не е егоист, но понеже съм коледно настроена и като се сетя за подаръци... ooooh! Понеже не знае какво да ми подари не ми подарява нищо, а когато знае - нямал време да го купи, не могъл да намери такова нещо и т.н. А аз как винаги намирам време, планирам от месеци предварително какво да му купя, крия го да не го види, правя му изненада...а той как веднъж не успя да го направи - това егоизъм ли е или не  newsm78

# 18
  • Мнения: 191
Не, не смятам, че мъжете са повече егоисти от жените. Смятам, че егоизмът, както и много други други качества, са преди всичко човешки качества, а не полови. Wink
Има мъже егоисти и жени егоисти.


To4no,mnogo to4no!!!!

# 19
  • Мнения: 3 146
Според психолозите, въз основа на някои изследвания, мъжете са по-концентрирани от жените върху едно нешо от живота си и трудно се концентрират върху повече от едно, за разлика от жените, които по природа (заради отглеждането на децата) могат да раздвояват вниманието си, както в конкретен случай, така и по принцип - например между работа и гледане на дете. Оттук, според мен, идва илюзията, че мъжът е по-егоистичен - повече мисли за кариерата си, например или за каквото и да е. Просто мъжете като правят нещо, му се отдавят изцяло, в зависимост от тов, като колко важно го възприемат. Жените правят нещта, възможно най-добре, но винаги имат едно на ум, че може би има и друго важно нещо за вършене. Hug

Това не е обидно за никой от половете. Всичко варира в някакви граници, но не може да няма разлика в социалното поведение, щом има разлика в природната функция на двата пола.

Не искам да обидя някого, но основната причина да има повече гении мъже е тъкмо в тази способност да се отдават 100% на едно единствено нещо и да зарежат всичко друго, не в нещо като патриархалните ценности, или тем подобни.  По същата причина, пак от мъжете излизат обикновено и най-големите неудачници.

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
има и жени и мъже егоисти, не мога да кажа кои са повече

# 21
  • Мнения: 950
Не мисля че това дали си егоист или не се определя от пола ,  ако мъжа е егоист може би имат принос жените около него -мама , съпруга  ...

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Не мисля че това дали си егоист или не се определя от пола ,  ако мъжа е егоист може би имат принос жените около него -мама , съпруга  ...
Peace
И се качва на главата на другите толкова, колкото те му позволяват.
Не бих живяла с егост. Веднъж вече му бих шута на един такъв...

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Въпрос на възпитание и първоначално отношение на жената към мъжа,ако се вживееш в ролята на негова майка ,а не съпруга -нормално е в къщи да си имаш егоист. LaughingМъжът е такъв,какъвто си го,, направиш,,,е нужна е и генетична предразположеност.......,не всички се поддават на дресировка. Laughing

# 24
  • Мнения: 372
Според психолозите, въз основа на някои изследвания, мъжете са по-концентрирани от жените върху едно нешо от живота си и трудно се концентрират върху повече от едно, за разлика от жените, които по природа (заради отглеждането на децата) могат да раздвояват вниманието си, както в конкретен случай, така и по принцип - например между работа и гледане на дете.

  И аз съм на това мнение.Концентрацията на мъжете в работата им и загърбването на домашните задължения и семейството са често срещани /не съм статистик ,но много подобни теми има тук/.Когато гледат в една посока трудно поглеждат и настрани.

# 25
  • София
  • Мнения: 721
И аз мисля, че не е до пол - до човек е.

А по втория ти въпрос - не бих живяла с такъв човек отново, да не дава Господ Confused

# 26
  • Мнения: 3 715
Добре де, аз пък се чудя, щом мъжете са егоисти, то какви са жените по тази логика, щом ги създават и търпят  newsm78

# 27
  • Мнения: 165
Според психолозите, въз основа на някои изследвания, мъжете са по-концентрирани от жените върху едно нешо от живота си и трудно се концентрират върху повече от едно, за разлика от жените, които по природа (заради отглеждането на децата) могат да раздвояват вниманието си, както в конкретен случай, така и по принцип - например между работа и гледане на дете. Оттук, според мен, идва илюзията, че мъжът е по-егоистичен - повече мисли за кариерата си, например или за каквото и да е. Просто мъжете като правят нещо, му се отдавят изцяло, в зависимост от тов, като колко важно го възприемат. Жените правят нещта, възможно най-добре, но винаги имат едно на ум, че може би има и друго важно нещо за вършене. Hug

Това не е обидно за никой от половете. Всичко варира в някакви граници, но не може да няма разлика в социалното поведение, щом има разлика в природната функция на двата пола.

Не искам да обидя някого, но основната причина да има повече гении мъже е тъкмо в тази способност да се отдават 100% на едно единствено нещо и да зарежат всичко друго, не в нещо като патриархалните ценности, или тем подобни.  По същата причина, пак от мъжете излизат обикновено и най-големите неудачници.

Бравос на тея психолози!  smile3501 Браво и на gergandi , че ни светна
Сега вече ми стана ясно как така като кажа "Изхвърли боклука и на връщане вземи еди какво си от мазата" не се носи нищо. Или сега когато и двамата имахме малки проблеми в работата, аз му давах съвети как да се оправи, а той ми каза: "Ами ти си знаеш". Човека не е егоист, просто не може да си пълни "главичката" с много работи. Ама то и той сам си ми го каза това: "Просто като мисля за едно нещо и нищо друго не мога да възприема"  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 1 352
Добре де, аз пък се чудя, щом мъжете са егоисти, то какви са жените по тази логика, щом ги създават и търпят  newsm78
Е, стига де, не съм съгласна, че жените са виновни за егоизма на мъжете. Все пак говорим за зрели хора,
които могат да мислят и да носят отговорност за поведението си.
Мисля, че жените /в частност майката и съпругата/ могат само да провокират в мъжа нещо, което му е природно заложено.
Ако въобще може да се говори за виновник, то по-скоро това би било семейната среда и родителите,
които са създали усещането в този човек, че е център на света.

# 29
  • Мнения: 14
Добре де, аз пък се чудя, щом мъжете са егоисти, то какви са жените по тази логика, щом ги създават и търпят  newsm78
Е, стига де, не съм съгласна, че жените са виновни за егоизма на мъжете. Все пак говорим за зрели хора,
които могат да мислят и да носят отговорност за поведението си.
Мисля, че жените /в частност майката и съпругата/ могат само да провокират в мъжа нещо, което му е природно заложено.
Ако въобще може да се говори за виновник, то по-скоро това би било семейната среда и родителите,
които са създали усещането в този човек, че е център на света.


А може би в семейната среда този човек се е чувствал пренебрегнат и е решил да стане центъра на света на всяка цена.

Общи условия

Активация на акаунт