До майките, които забелват пишлетата

  • 2 270
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте мами Hug 

от раждането на сина ни /който е на 8 месеца/ до сега всеки ден по малко му заголваме пишлето. До сега всичко беше ок, но напоследък кожи4ката отвън и отгоре откъм главичката е зачервена /самата главичка не е зачервена/. Също така по кожата на пишлето отвън има нещо като червени пъпчици, както и резки/като от одраскано с нокът/, от които при всяко дръпване на кожи4ката на пишлето потича кръв.

Без да го погледне педиатърката ни каза, 4е е нормално да е зачервено след като има интервенция, но аз мисля 4е е притеснително зачервено и каза да го мажем с имазол.

При вас имало ли е сходен проблем и нормално ли е наистина така да се зачервява ?

Мерси в аванс  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
На тази възраст главичката трябва да е съвсем заголена - в смисъл свободно да дърпа кожичката до края, за да може да се измива хубаво. Ако това не се прави, има опасност от замърсяване, инфекции /гъбички и какво ли още не/. Но, дори и при ежедневна и старателна хигиена, пак е възможно да се развият някакви микроорганизми. Понякога се случва така и на моето момче /вече е на 6 г./ - мажа еднократно с дактарин, гентамицин или друго някое антибиотично мазило и на сутринта му няма нищо.

# 2
  • Мнения: 941
Еиий,много обичам така-без да гледат,да дават съвети #2gunfire  Намери нормален лекар,който да го  погледне #Cussing out

# 3
  • Мнения: 98
Намери нормален лекар,който да го  погледне #Cussing out
Аз бих казала същото!Нашата детска лекарка не разбира от тези неща и затова заведохме Миташки при един друг лекар /беше в началото на ноември /,който от раз му забели пишораната.Малкият нямаше време да разбере какво става.След това му правихме два-три дни компрес с реванол.Но никога не са му се появявали пъпчици, нито зачервявания както при вас.Така че вземете мерки докато е време Peace

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
При нас таткото много лесно и бързо свърши работата със забелването. Нямаше кръв или други проблеми. Според мен трябда да заведете детето да го погледне друг лекар. Моята педиатърка ми казваше ако кръвне или се зачерви да го мажа с Дефламол.

# 5
  • Мнения: 223
Мерси за отговорите Simple Smile

мазах го с дефламол 3 дни, леко премина червенината, но след като започна да забелва мпак се появява... Sad

# 6
  • Мнения: 4 784
Имахме сходен проблем и след като лекарката го видя ни посъветва да правим промивка с калиев перманганат. Правихме 4-5 дни и се оправи. Вече доста време мина, не е имало проблем повече.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 014
Гледам, че сте от София, идете на преглед в пирогов при д-рОги (д-р Бранков.) Има координати в здравния негови в темата за фимозата. Мисля, че той точно беше завеждащия на детската урология там....
Според мен хич не е нормално, зачервяването айде, ма драскотини, че и кръв да тече....
Не знам може би е по-правилно да спрете забелването....

# 8
  • Мнения: 108
На нашето дете, таткото му заголи много рано пишлето напълно(накъде на 3 месечен), ОБАЧЕ, след това само от време на време след баня се дърпаше кожичката и започна по малко да сраства...като навърши 2г го заведохме на специалист, който оголи пишлето много бързо. 3-4 дена мазахме бечер с чист вазелин, малко баня с калиев перманганат и приключихме с проблема. УСПЕХ!

# 9
  • Мнения: 108
...да допълня, че таткото се опита да заголва всяка вечер леко срасналото място...резултатът беше болезнено зачервяване и пак имаше срастване. Според мен и при вас има срастване...заведете детето на специалист(педиатърката ще ти препоръча, ане да ти казва че е нормално-ТЯ НЕ ЕСПЕЦИАЛИСТ) и точка.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 435
а пък наш`то педи ни каза да не пипаме до 10 месец, защото по световните критерии това било нещо като посегателство над детето или нещо такова каза ни че после тя ще го оправи newsm78

# 11
  • Мнения: 244
ни пък го заголваме всеки ден и педито каза че не сме го свършили като хората и на годинка да ходим при уролог да го дърпа #Crazy

# 12
Според мен цялата работа /със забелването/ вече /8м/ трябваше да е приключила.
И ние опитвахме така по малко всяка вечер, но резултатите бяха подобни.
В поликлиниката в Борово си има една сестра/хирургична/, която мъжа ми нарече гаден пишкодръп ... е тя наистина с едно движение го направи.Имаше малко кръв, компреси с реванол
и т.н за 2-3 дни - мина.
Важно е да отбележа, че наистина трябваше да се почисти.Става дума за 3-ти месец.т.е. имаше секрет, който не е възможно човек да почисти и при най-голямо желание.
Или с 2 думи.Заведи го на лекар който да изпълни процедурата/не в къщи/ и зарежи "световните критерии за посегателството".
После след като му мине, при всяко пишкане забелвай докато се научи само ..

# 13
  • Мнения: 887
Мерси за отговорите Simple Smile

мазах го с дефламол 3 дни, леко премина червенината, но след като започна да забелва мпак се появява... Sad
Докато не се забели изцяло при всяко следващо забелване ще бъде зачервено мястото на забелването. В такъв случай съм мазала с паста "Дипрогента" три дни и всичко е минавало, но винаги съм искала да го види лекар.

# 14
  • Мнения: 6 441
На предишната страница има същата тема. Peace

Общи условия

Активация на акаунт