Падане

  • 1 115
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте.
Днес малката ми дъщеря падна от фотьойла на земята. Знам, че бебетата падат, че в повечето случаи нищо им няма. Голямата ми дъщеря е падала няколко пъти, позаплаквала е, но и минаваше и нищо й нямаше. Обаче днес малката като тупна (аз бях в стаята! Embarassed), веднага я вдигнах, а тя си пое въздух да заплаче и...се отпусна. За няколко секунди. Много се уплаших, незнаех как да реагирам, за да я свестя... После отвори очи, но така и не заплака. А след 15-тина минути и повърна малко. Знам, че трябва да следя за сънливост и повръщане и това съвсем ме паникьоса. Заведох я веднага при детската лекарка, но тя ми каза, че нищо не може да й се направи, да съм й дадяла Панадол.
Следващите два часа не е заспивала, мисля, че започна да реагира горе-долу адекватно...На обяд хапна малко и заспа. Моля ви, да ми кажете какво мислите, мога ли да направя нещо, или за какво да следя... Наистина много се уплаших... Sick

# 1
  • Мнения: 288
Не знам какво може да се направи, но да лекуваш с Панадол е направо смехотворно, моля те потърси друго лекарско мнение възможно най-бързо

# 2
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не знам какво може да се направи, но да лекуваш с Панадол е направо смехотворно, моля те потърси друго лекарско мнение възможно най-бързо
Не мисля, че реакцията на личната лекарка е много адекватна - наистина потърси и друго лекарско мнение Peace.

# 3
  • Мнения: 941
Какъв Панадол,тая луда ли е?Щом е повърнала не е хубаво,а и май е загубила съзнание,нали?Заведи я в Пирогов!

# 4
  • Мнения: 4 621
Не знам какво може да се направи, но да лекуваш с Панадол е направо смехотворно, моля те потърси друго лекарско мнение възможно най-бързо
Това е и моето мнение Peace

# 5
  • Мнения: 8
Съгласна съм с другите майчета : иди виж друг лекар по най-бързия начин. Че е загубила съзнание и е повърнала е много много лошо. Пробвай да й движиш ръцете и крачетата да видиш дали всичко е добре и вратлето провери. Щом е яла е добре, но според мен трябва да я види специалист, особено за базата на врата за да е сигурно че няма поражения на мозъка.

Успех

# 6
  • Мнения: 545
Надявам се да не е нищо сериозно,но все пак защо не потърсиш мнение и на друг специалист?(напр в Пирогов)

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз ако бях... вече да съм скокнала до спешното. Това с Панадола направо ме втрещи. Стискам палци да му няма нищо на детето, но моя съвет е да направите преглед при специалист.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Надявам се да не е нищо сериозно,но все пак защо не потърсиш мнение и на друг специалист?(напр в Пирогов)

Момичето е от Велико Търново Peace
Следи дали детето следи с поглед предмети,дали ще се появи отново повръщане,какъв и е тонуса,а най-добре в Бърза Помощ сигурна съм,че няма да те върнат от там и ще извикат педиатър от детското отделение!

# 9
  • Мнения: 1 155
Какъв Панадол при падане #Crazy, отиди при друг лекар и не се шашкай... стискам палци бебчо да е добре

# 10
  • Мнения: 345
Това с Панадола е пълна идиотщина  #Crazy. Моят съвет е да потърсиш друг лекар и мисля, че най-добре ще е
[quote author=siska79 Бърза Помощ сигурна съм,че няма да те върнат от там и ще извикат педиатър от детското отделение![/b]
[/quote]

Успех  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 1 808
Напълно съм съгласна с всички мнения. Потърси Бърза помощ.

Дано всичко да е наред и пиши да кажеш какво се случва.

# 12
  • Мнения: 1 371
Когато Алекс падна, педиатърката ни изпрати моментално в Пирогов, за да си мине по схемата: снимка, скенер, еег.... Той нямаше нито един от "лошите" показатели (повръщане, успиване...), но въпреки това тя беше категорична за Пирогов.

Това с Панадола ми се струва безумна препоръка. Потърси и друго мнение веднага. Успех.

# 13
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
То момичето отдавна е offline,може би все пак е отишла на друг лекар.Дано пише след това как са.
И най-важното-дано всичко е наред!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Иди до бърза помощ.
А иначе за панадола - да давасе парацетамол в такива случай. Племенникът ми лятото получи лек комоциум и понеже много плака  докато дойдат от бърза помощ, че го боляла много главата и му се гадело дадохме ефералган (той е втори клас де). Та като дойдоха от бърза помощ, го прегледаха, казаха, че не сме сгрешили и се давало именно парацетамол в такива случаи....но прегледа е задължителен, за да се определи колко е сериозно състоянието и какво да се предприеме....но с панадола не сте навредили или сгрешили така или иначе...
И ако до сега не  си отишла - иди да прегледат детето в спешно или някоя болница....

Общи условия

Активация на акаунт