Въжможно ли е?

  • 936
  • 7
  •   1
Отговори
За първи път пиша и се надявам да ми отговорите на въпроса. Много искам да си имам бебе и вече от няколко месеца правим безуспешни опити. През последната година качих около 10ки./висока съм 1,74 и тежа 75ки./. Въпроса ми е - възможно ли е от килограмите да не мога да забременея?

# 1
  • Мнения: 112
Тези 10 кг за 1 г. ли ги качи, ако да най добре да си направиш изследване на хормони. Не знам кои точно, най- добре се обърни към гинеколога си като за начало!

# 2
  • Мнения: 2 171
Ако се притесняваш, че имаш излишни килограми и от това не можеш да забременееш, ми се струва неоснователно притеснението ти. 75 кг на ръст 1.74 не са обезпокоителни Peace. Аз съм със същите мерки като теб и забременях. Е, не мога да кажа, че забременях без проблеми, но проблемите ми нямаха нищо общо с килограмите.
Обезпокоителен обаче е факта, че си качила толкова много килограми за кратко време. Това вече може да говори за проблем. Моят съвет е да отидеш на ендокринолог и да си направиш хормонални изследвания (доколкото ми е известно нарушенията в теглото са свързани с щитовидната жлеза). Успех!

# 3
  • Мнения: 1 475
И аз не мисля, че проблема са килограмите, и не мисля, че задължително може да е от щитовидната жлеза, преди 6 год за 3 месеца качих 15кг и аз не знам от какво и от 50кг при 168см височина,  станах 65, правиха ми изследвания и нищо обезпокоително неизлезе, след което отнова за около 4 месеца ги свалих всичките 15кг  без да спазвам никакви диети, никой не ми даде разумно обеснение за тази аномалия, тъй като по никакъв начин не съм си променяла хранителните навици! И оттогава си ги подържам 50 кг с вариации минус плюс 2кг неповече!!
 Така,че мисля в случая за забременяване е важна психиката, не килограмите!! Успех!! Peace

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Naughtyнееее много си си добре даже. Виж ако беше много слаба можеше да има повод за притеснение. Но ти си мн добре.

# 5
  • Мнения: 340
Аз при 50/166 съм забременявала 2 пъти съвсем случайно и полу-обезопасено  Rolling Eyes Сега съм пак толкова и не съм забременяла след 14 целенасочени опита. И продължавам да си мисля, че теглото ми е перфектно и проблемът е другаде... дано е в главата.

Мадрид обаче не споменава има ли цикъл и редовен ли е след качените кг. Това може да даде някаква насока.

Като ходих на преглед скоро, точно това ме пита докторът: дали съм качвала или смъквала рязко кг в последно време.

Според мен е винаги по-добре да си в нормата. И тя пак е условна  Rolling Eyes  Аз ако кача над 53-4, определено се чувствам дебела, защото структурата ми не носи напълняване, а костите ми най-вероятно са леки и си имам достатъно мекости.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 248
Ако килограмите си качила за 1 година, не мисля че е толкова обезпокоително. Друг е въпроса, когато се качат за кратко време-тогава наистина е обезпокоително. Все пак е добре да знаеш от какво се качват, дали си променила начина си на живот и хранене, дали ти самата си искала да ги качиш. А от друга страна е важно от кога пробвате за бебче, дали наистина забелязваш аномалии в цикъла си след напълняването си, а и преди това.

# 7
Много благодаря на всички, които са ми писали. Цикълът ми е редовен, плюс минус 1-2 дена. Що се отнася да хранителния режим има нещо, което не мога да си обесня и това е, че започнах да ям хляб. Преди не ядях, само когато хапвах супичка изяждах по една филийка. Сега на всяко ядене по 2-3 филии, понякога не ми стигат. Окачена работа.

Общи условия

Активация на акаунт