кой гледа детето ви между 2 и 3 години

  • 2 408
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 611
Ние сме не ясла от навършване на 2год., но когато боледува се редуваме аз и свекито,и майка ми , и баща и  абе с две думи , който свари Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 7 029
Майка ми гледа синът ми от три месечен до сега,следващата година ще го записвам на детска градина. Ако имаш баба, която да поеме детето и можеш да разчиташ на нея, аз бих отложила яслата.

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 10:38 от buni

# 47
  • Мнения: X
От 1г.6м. е на ясла.

# 48
  • Мнения: 4 292
Точно в тази възраст сама си го гледах. Спрях го даже от ясла поради здравословни проблеми. Закрепна и го пуснах направо на градина.

# 49
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони я гледаше първо прабаба и, после баба и/свекърва ми/.
Има си своите плюсове и минуси.

# 50
  • Мнения: 3 069
Много, ама много съм против яслите и детските градини, бабите ни работят така, че ще се търси някакъв друг начин когато му дойде времето.

# 51
  • плевен
  • Мнения: 133
ходим на ясла от 1,8месеца.Боледува често,но сме упорити и не се отказваме  Hug

# 52
  • Мнения: 8 999
Не мога да разбера този отговор "мама" какво означава - дали моята майка или имаш предвид майката на бебето? Все едно, отговорих "мама" с надеждата, че става дума за майката на въпросното дете, т.е. за мен.
Дъщеря си гледах до 3 г. - на три тя тръгна на градина.
За да не се чувства тя изоставена, а синът ми пък пренебрегнат, реших да го запиша на ясла, когато кака му тръгна на градина. Той беше тогава на 2 г.
И двете деца бяха щастливи и доволни, че ходят на училище и са заедно с другите си приятелчета. Но аз не започнах веднага работа, а стоях "дежурна" още две години, за да се включа, ако някое от децата ми е болно. Не че не вярвам на бабите им, но предпочитам да съм с детето си, когато то не се чувства добре. За чужд човек изобщо не можеше да става дума. За мен думата "гледачка" е абсолютно забранена. Това би ми бил последният вариант, ако е супер наложително.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 064
И мен ме вълнува този въпрос. Против заведенията съм, до 3 г. абсурд. Ще видим как точно ще стане...

# 54
  • Мнения: 455
Беше на ясли.

# 55
  • Мнения: 4 451
Моят отговор е баба. Голямата ми дъщеря я гледаше моята майка. Но и аз прекарвах голяма част от времето си с нея, понеже тогава довършвах дисертацията си.
Сега за бебето си още не мога да отговоря. Много ми се ще да съм аз.

# 56
  • Мнения: 2 622
Голямата дъщеря я дадохме първо на ясла на 2г.,после(на 2г.и 5м.)я прехвърлихме в градината.Не сме имали сериозни болести,и въпреки че съм си в къщи по майчинство,почти не е отсъствала от градина.По-добре се чувства сред децата.
Малката...ще видим,обмислям варианта да си пусна неплатена 3-4м.и септември да я дам на градина(в градината,където ходи голямата дъщеря имат "бебешка"група за деца от 2 до 3г)Ако не стане това с неплатената,навярно през април ще е ученичка WinkНе мисля предварително за болести и пр.Вярвам че ще се адаптира лесно и бързо Peace

# 57
  • Мнения: 5 370
От година и 5 месеца го гледа детегледачка до около 16 часа. После го поема свекърва ми. Аз съм майка-кариеристка. Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 330
Ходи на ясла. Peace

# 59
  • Мнения: 982
Аз си го гледам.

Общи условия

Активация на акаунт