кой гледа детето ви между 2 и 3 години

  • 2 404
  • 71
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Искам да почерпя опит кой гледа детето ви в периода между 2рата и 3тата година. Това ми е много трудно да го взема като решение, затова извинявайте за тъпата анкета.... Cry Имам една година да мисля newsm78

# 1
  • Мнения: 13 512
Не ми е ясен смисъла на анкетата. Ако е за статистиката- ОК.Но ако е за взимане на решение, с какво ще ти поможгне? Ако на повечето  гласували съседите са им гледали детето- ще го дадеш на съседите. Ако е гледачка- ще си намериш гледачка. А ако не можеш да плащаш 500 лева на мевсец? А ако бабите са ги гледали, а вашите работят? Само се намирате на работа  ...на теб със сигурност няма да ти е полезна, ако не си  привърженик на стадния принцип.

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
Никого не задължавам да отговаря. Не съм привърженик на стадния принцип - имам свои варианти в главата си, но искам просто да вия процентно жените към кой вариант се обръщат. Не казвам, че това е стаден принцип. Реших да помисля на глас, както се казва. Принципно проблем нямам като пари за вариантите - колебанията ми са преди всичко емоционални.Благодаря на тези, които не се заяждат.

# 3
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Яслата.

# 4
  • Мнения: 2 131
А защо не искаш да го дадеш на ясла? Аз лично още не съм стигнала до този момент - детето ми е на седем месеца. Но за мен майка ми е най-добрият вариант.

# 5
  • Мнения: 581
 Дадох детето на ясла, когато беше на 1г.и 8м. НО предварително знаех, че там където я давам се грижат много добре за децата. Пуснах я, защото е много жизнено и контактно дете, което вкъщи скучаеше.
  Всичко е въпрос на лична преценка и зависи дали детето би било готово за ясла или за други варианти.
  Според мен ти сама познавайки детето си ще вземеш най-правилното решение. Това, което е добре за едно дете, не е добро за друго.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 706
И аз съм в това положение. Детето ми е на годинка и четири месеца, но съвсем не ми се иска догодина да тръгва на ясла. Засега съм решила, че ще си я гледам аз. Ще поискам от шефа да ми разреши една година неплатена отпуска, но ще видим как ще реагира. Дано не ме изненадат неприятно. Това е мнението ми, решила съм да сме двечките три години и дори не съм си направила труда да проверя за ясла или пък да подам молба за напролет.

# 7
  • Мнения: 2 672
редувам се с "ясла" -та. 1 седмица аз, 3- те.

# 8
  • Мнения: 6 616
Баба му ще го гледа .

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
И голямата преди и малката сега - с бабите се отглеждат  Peace

# 10
  • Мнения: 2 310
Мама Simple Smile.До 3 годинки ще си я гледам.После-направо на градина.

# 11
  • Мнения: 215
Големият син го гледаше баба му до 1г. и 10м, когато го приеха в яслата.
Малкия го гледа детегледачка от 5м. възраст. Не съм решила дали ще го пратя направо на градина на 3 годиники или ще пробвам и в ясла.

Това решение съм си го взела сама и не съжалявам, но всеки решава сам за себе си.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Ако,не забременея до тогава ще я гледа детегледачка Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 027
гласувах мама - в смисъл аз ще си го гладам. После се надявам на градина...иначе има ясли....
Ако има баба да гледа детето - ок , нъпреки, че на яслата си контактува и играе с деца, което е хубаво през студените месеци, но пък там е въпроса, зя боледуване, отношение и т.н.Има и часни детски ясли и градини...ако можеш да си го позволиш поне от към база са по-добре вероятно....
Гледачката за мен е скъп и неодачен вариант, защото трудно се намират свясни...
Съседи, приятели колкото и да са близки не бих си оставила детето...но пък аз и на майка ми трудно го оставям, а и не мога така да ангажирам чужди хора....да не говорим че те работят...таткото също работи....на клуб - мне - малак е, за да е без мен....вече твърдо съм на това мнение....моята работа не позволява на половин работен ден...напротив често съм работила по 12-14-16 часа на ден, както и събота и неделя...., но иначе ако може не е лош вариант...о тогава пак се търси решение за др-та 1/2 ден....

# 14
  • Мнения: 645
Яслата. А много би ми се искало, да съм аз. Но...така се налага.

Общи условия

Активация на акаунт