първи цикъл след бременност

  • 6 625
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
vermar ха честито  Peace със здраве пак да си го носиш   bouquet

# 16
  • Мнения: 4 621
Ами честито Laughing Laughing Laughing

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Темата ми е интересна, не знаех, че идва след извесно време.
За авторката   bouquet

# 18
  • Мнения: 3 069
  Дойде ми момичета!

Явно е трябвало да пиша във форума за да го стимулирам. Joy
Честно да си призная една част от мен искаше да не се появи сега, а чак след 9 месеца Crazy
Какво да направя като: newsm32 са толкова готини. Laughing

Радвам се теб!
Честито  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
  ................ една част от мен искаше да не се появи сега, а чак след 9 месеца Crazy

Аз пък се радвам за тази част от теб, защото като си помисля, аз едва ли скоро ще имам тази смелост  Wink.
 Hug

# 20
  • Мнения: 1 121
Все още го чакам Rolling Eyes може би заради кърменето.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 806
7 месеца от раждането  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 22 842
Моят цикъл дойде на 6 месец  от раждането,когато започнах да захранвам бебето.Беше редовен,но по слаб от обикновено.Така си и остана.

# 23
  • Мнения: 5 940
При кърмене нивото на пролактин е високо и  е нормално да няма цикъл. В момента, в който се замени поне едно хранене, нормалният месечен цикъл се възстановява.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 07:34 от valerie

# 24
  • Мнения: 809
И при мен на 40 ден се появи и е редовен. Той винаги е бил редовен, де.

# 25
  • Мнения: 3 092
Все още го чакам Rolling Eyes може би заради кърменето.
възможно е, аз поради тази причина го чаках 1г.3м  и определено не ми липсваше много Wink
При кърмене нивото на прогестерон е високо и  е нормално да няма цикъл. В момента, в който се замени поне едно хранене, нормалният месечен цикъл се възстановява.
не е задължително   Naughty

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Дойде ми 10 месеца след раждането, като регулярност и интензитет си е същият...  Sick

# 27
  • Мнения: 254
Споделям от личен опит и научено с четене и консултации с лекар. Мисля, че инфото по-долу може да е полезно на други майчета, които да имат излишни притеснения ( като мен преди време Wink ).
При положение, че се кърми почти всякакви варианти са възможни - да ти дойде скоро след спирането на лохиите, да не ти дойде скоро, може и чак след година и нещо, възможни са кратки цикли с нетипично оцветяване ( напр. ярко розово) и продължителност (напр. 1-2 дни), прескачане на цикли и т.н.
Най-често при кърмачките цикълът се възстановява при въвеждане на "храна" ( разбирай вкл. и АМ), различна от майчиното мляко в менюто на бебето. За това и майките, практикуващи изключително кърмене, често откарват повече време без менструация Grinning.

# 28
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
При първото ми раждане (нормално) дойде за първи път на 2месец ,не съм кърмила.
При второто раждане,коеето беше секцио ми дойде точно един месец след секциото.На 20.12.06.се роди малката на 20.01.07.вече бях с цикъл, при това кърмих.И нямах проблеми от тук нататък,продължих да си кърмя и си ми идваше редовно.Мисля,че при всеки е индивидуално.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, 9 месеца, може би е добре все пак да направиш консултация с генеколог...

Общи условия

Активация на акаунт