Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 16

  • 35 735
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 972
Продължавате да творите страхотни торти   bouquet
Аз за сега нямам никакво време за торти (въпреки че вече трети път купувам продукти за торта, които изчезват  Whistling )
Тането моите торти досега са все със сметана и добре сиропирани. Слагам доста крем, в повечето случаи правя двойна доза, че все не ми стига. Като оставя да постои малко в хладилника (понякога ако бързам я пъхам и във фризера) после нямам никакви проблеми с обмазването с ганаш върху сметаната и отгоре и отстрани. Понеже нямам четка мажа с широк нож.
Зори тортата е много нежна  Heart Eyes Какво си ползвала за фигурките и покритието.
И аз като Наталина предпочитам домашно приготвено покритие, но времето все не ми стига  Tired с готовите покрития е доста по-бързо.

# 31
  • Мнения: 3 927
Зори, не ми е хрумвало да лепя блат отстрани - това е идея, защото и аз сиропирам доста - но ако имаш предвид ролца от готовите, с които се прави торта Нелка - не, мерси - купешкият вкус на ролцата не ми допада.....няма да я повторя тази торта......Но ми хрумна друго: да се изпече тънък блат като за руло, да се нарежи на ленти, високи, колкото тортата и тогава тези ленти няма да е проблем да се обмажат с маслен крем - нещо като тортите с вертикални блатове.

ей, че влюбени мечковци  Simple Smile, поздравления за годишнината!

wel,
и аз нямам проблеми с мазането с ганаш, имах проблем с мазане на масло върху сметана  Wink

# 32
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Тането, и на мен ми е трудно.

Честит рожден ден, Gushanka! Много щастие и много любов, много късмет и весели мигове!

               

# 33
  • Мнения: 7 106
wel , всичко е от последните ми остатъци от готовата моделираща маса. Исках да направя млечния марципан, ноооо имам много работа и ми пуши главата вече  ooooh!, затова останах на план А.

Тане, въй готовите рула и аз не ги харесвам никак  Naughty. Правя си руло от сместта за блатовете, изпичам го тъничко и после го режа на много тънки филийки. Идеята е да не са ми в допир крема със захарното тесто. С ленти съшо става  Peace. Но предпочитам варианта с рулцата, защото е малко по-сочно  Simple Smile.



Gushanka, честит рожден ден   bouquet!

# 34
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Танче, аз съм правила пандишпанови блатове мазани със сметана.Но за да успея да намажа маслен крем сложих тортата за малко във фризера.Да стегне сметаната и после мазах без проблеми.

Момчета искам да помоля за помощ. Детенцето ми има РД(момата ми става на цели 2 годинки), а аз имам да уча за изпити и нямам време за торти.Но не искам да купувам торта....Та искам да замоля някой ако е мяркал нещо бързо за украса да ми подскаже Praynig Praynig
Ще съм адски благодарна!

# 35
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Пепи,по страхотна коледна звезда не съм виждала Hug
перфектна е  bouquet

# 36
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
по въпроса за намазването със маслен крем,аз си правя масленият крем по рядък и така намазвам тортата лесно.То после маслото си се стяга....

# 37
  • Мнения: 1 271
Момчета искам да помоля за помощ. Детенцето ми има РД(момата ми става на цели 2 годинки), а аз имам да уча за изпити и нямам време за торти.Но не искам да купувам торта....Та искам да замоля някой ако е мяркал нещо бързо за украса да ми подскаже Praynig Praynig
Ще съм адски благодарна!

Можеш да направиш ето тази тортичка


Много е лесна и изесква много малко време за направа.Давам снимката в по голям размер, за да се видят по добре детайлите.Ако има нещо неясно питай ще ти помогна.

# 38
  • Мнения: 818
Честит Рожден ден на Gushanka   bouquet  bouquet  bouquet
Честита годишнина на Зори   bouquet  bouquet  bouquet

И поздравления за красивите торти показани в новата темичка  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 116
Момичета всеки път като вляза в тази темичка, оставам без думи, страхотни тортички показвате  bouquet

Зори много сладка тортичка! С какво са оцветени тия тъмно розорите топчета, че са толкова лъскави? И на мен ми наближава сезона на тортоправенето, голямата ми дъщеря постоянно си мени жаланията каква торта иска за рождения си ден, последно преди два дни си поиска голямо мече, което държи сърце Simple Smile

Относно мазането с маслен крем, аз винаги завършвам отгоре тортата с блат, много тънък и после мажа върху него масления крем. Обикновено тортите ми са с много крем, тънки и сиропирани блатове. Отстрани понеже и аз не успявах да размажа масления крем върху сметанов в началото, вече пълня маслен крем в поша, с накрайник възможно най-дебелия кръгъл отвор и така очертавам с масления крем края на блата и после пълня вътре със сметановия крем, така той не може да излезе отстрани. После много лесно се намазва отстрани тортата с малко маслен крем.

Замразяването на тортата преди украсата с фондан също е вариант, който тук много се практикува от известните сладкарки, хем тукашните торти с твърдо покритие не се напояват, правят се с дебели блатове и много малко крем.

# 40
  • Мнения: 3 861
Здравейте момичета!
Записвам се да следя темата. Правите изключителни неща.
Запалих се след като видях албума на МЕГИ...

...а си мислех, че мога да правя торти...Нищо не мога... Tired

ПОздравявам ви и съвсем скоро ще започна и аз с опитите за токова чудо. Повече детска торта НЯМА да купя, всичко ще правя сама  bowuu

# 41
  • Мнения: 371
Остави се...
И аз така, то било заразно бе, ама колко хляб има да ям докато стигна изобщо донякъде, ум не ми побира как се правят тия чудесии, ама от утре почвам  от тема № 1 Mr. Green

# 42
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Остави се...
И аз така, то било заразно бе, ама колко хляб има да ям докато стигна изобщо донякъде, ум не ми побира как се правят тия чудесии, ама от утре почвам  от тема № 1 Mr. Green

Здравейте diancheto и доня КОПРИВА -   bouquet!

 Няма нужда да четете всички стари теми, макар и там да има доста полезни неща. С помоща на няколко момичета пишешти тук, почти всичко е събрано и системазирано в първият пост на тази тема!   bouquet Него прочетете много внимателно и следвайте съветите там! Ако има нещо неясно, питайте - тук момичетата са много мили и отзивчиви! Hug

# 43
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Танита,това е супер идея Hugзначи да те питам,като сглобиш тортичката на най горния блат шприцоваш на венец масленият крем,в средата пълниш със сметана и върху сметаната полагаш тъничкия блат за който каза,после мажиш отстрани тортата пак с маслен крем,и накрая я покриваш със чаршаф...правилно ли съм разбрала newsm78
ако не би ли ми пояснила,моля те Blush
стана ми интересна техниката ти и много ми допадна,затова искам правилно да я разбера
благодаря ти  bouquet/color]

# 44
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте!


Тортите отново са супер!!!!!!!!!!!!!!!


Дойде и моят ред да покажа какво съм сътворила.
Надявам се да бъдете снисходителни, но сега започвам да се уча. Аз започнах от тема № 1 и наистина ми беше много полезно.

Това е тортата за рожденния ден на сина ми.


ще ме извините, че снимката е голяма, но още не съм се научила как да ги намалявам и давам като линкове. Embarassed
Опитах да направя млечен марципан с мляко на Радиком и естествено резултата беше лепкаво тесто. Глътна около 400 гр пудра захар и пак лепнеше.Отчаях се, но реших, че лесно няма да се предам и на другия ден си купих сухо мляко Нидо. Излиза 7 лв кутия 400 гр.  Вторият път марципана стана супер. А като го оцветих и разточих направо не можах да повярвам на очите си. Стана супер бързо и лесно. Е тортата я довърших час преди да дойдат гостите, но за моя радост всички я харесаха.

Моля ви за съвет къде да съхранявам останалия млечен марципан и какво да направя с първата несполучлива партида?

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 23:36 от kreo

Общи условия

Активация на акаунт