На колко месеца бебоците ви се отказаха от нощното хранене

  • 2 721
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Здравейте  Hug интересно ми е на колко месеца бебоците ви се отказаха от нощното хранене.Дъщеря ми другия месец става на 1 година а все ощи яде през ноща според вас това нормално ли е.И има ли начин да я откажа от нощото хранене Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 724
Сама се отказа на 4 месеца.

# 2
  • Мнения: 1 170
За добро или за лошо, още първите седмици лиших моичкото от нощно хранене. За щастие, той не се чувстваше нещастен от факта... Crazy

# 3
  • Мнения: 24 467
Първото- след година и половина, второто- след 6 месеца някъде. И при двете не съм правила нищо особено, за да ги откажа от този навик, освен че при второто дете започнах постепенно да разреждам млякото, докато стигнах до вода и постепенно се отказа да пие през нощта.
С първото опитах точно една нощ и след непрестанен рев /за което съжалявам и до ден днешен/ за час решихме, че начинание е безсмислено.

# 4
  • Мнения: 2 613
Голямата аз я отказах с много зор на 9месеца,а малката я изчаках сама да се откаже-1г.и 5м.Не се тревожи,нормално е,сама ще се откаже като й дойде времето Peace

# 5
  • Мнения: 4 621
Сама се отказа на 3 месеца Peace

# 6
  • Мнения: 611
Дъщеря ми е на 3г. и 6м. но все още яде мляко вечер.За някой може и да не е правилно, но като иска какво да правя, ако не и дам плаче и не млъква докато не и направя.Надявам се един ден тя сама да се откаже, а докато си иска аз ще и давам Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Отговорих, че все още се буди да яде...

Но имам предвид, че все още се кърмим нощем, ако имаш предвид друг вид хранене, трябва да уточниш.

На два пъти съм спирала да кърмя за по 7 дена(заради лекарства)през юли и сега, през септември, и тогава не е ядял нищо нощем, само се пробуждаше по един път, пийваше вода и си заспиваше ...

Не знам дали отговарям в правилната графа newsm78

# 8
  • Мнения: 159
синът ми се отказа на 2 и половина след като няколко нощи му давах да пие от чаша със сламка,вместо от шишето с биберона.а дъщеря ми е на почти годинка и нощем се буди по няколко пъти и не иска нищо друго освен кърма.до кога не знам ooooh!

# 9
  • Мнения: 4 292
Но имам предвид, че все още се кърмим нощем, ако имаш предвид друг вид хранене, трябва да уточниш.
Ами то храненето си е хранене, пък дали е на АМ или на кърма в случая не мисля, че има значение.  Rolling Eyes

Моето дете спря да се буди през ноща през първият месец още. Доста странно ми беше в началото, но не го будех.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 630
Мия се отказа сама на 2 и половина месеца. После имаше известно време, в което пиеше водичка, но за кратко.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На 3м. сама спря.

# 12
  • Мнения: 5 401
Все още се буди поне веднъж за кърмене, а като го напънат зъбките, може и по-начесто.

# 13
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
На месец сама се отказа - просто не искаше да се събуди да яде Wink.

# 14
  • Мнения: 46 484
За мен е нормално, децата са различни.

В анкетата не знам как да гласувам, защото дъщеря ми до 3 г. си лягаше в 24-1 ч. и съответно тогава си пиеше последното мляко, предполагам това се води нощно хранене  Simple Smile Издържаше максимум 8 часа без събуждане за мляко.

Общи условия

Активация на акаунт