готвите ли на децата ви?

  • 4 697
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Дъщеря ми е на 9 месеца и готвя почти всичко,искам да знам кое предпочитате готови пюрета или има  майки като мен

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз предимно готвя.Купувам менюта понякога,когато ме смързи да готвя или имаме някъде да излизаме,но това много рядко.Купувам също и плодовите пюрета.

# 2
  • Мнения: 2 131
Моят син е на седем месеца и 13 дни. Аз също предпочитам да му готвя - за мен лично това е по-лесният и удобен вариант. От готовите пюрета давам единствено плодовите. Иначе в момента в обедното меню включвам картофи, моркови, карфиол, ориз, тиквичка, грах, разбира се сирене и масло, а от следващата седмица започвам пилешко месо. Естествено, от тези продукти всеки ден правя различни комбинации, не ги давам заедно. Смятам да пробвам и с по мъничко зелена пиперка.
Не съм записала сина си на детска кухня, защото смятам че няма да ми е удобно зимата в лошото време да ходя да взимам храната. На този етап смятам че мога да сготвя същото, което се готви и там за тази възраст. Е, като стане малко по-голям и може да яде по-голямо разнообразие от манджи, бих се замислила за кухня, защото тогава сигурно няма да ми се готви чак толкова.   chef

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
записана е н а детска кухня, но има случаи в които й правя я супичка, я пюренце...

# 4
  • Мнения: 1 877
Готвя му.Използвах готовите пюрета само за захранването

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Готвено, ако няма подходящо - готови пюрета.

# 6
  • Мнения: 24 467
Съчетанието предпочитам на тези възможности /без детската кухня/- французите са казали, че най- хубавото нещо е разнообразието.
Готвя, но ако не съм успяла да го направя вадя ХИПП или Семпер, може и Нестле, което става по 1-2 пъти в седмицата.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Никога не съм и готвила.На 11 месеца я записах на кухня Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не съм му готвила. Преди да го запиша на ДК беше на пюрета. Сега си хапва от кухнята, случва се събота и неделя се случва да му сготвим нещичко. Wink

# 9
  • Мнения: 257
от 6 месеца я записах на кухня и съм много доволна- готвят разнообразно и е евтино, пък и малката много ги харесва. в събота и неделя или давам готово пюре или и готвя

# 10
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Изключително и само готвех Naughty
Пюрета съм вземала само плодови. На кухня не я записах, защото не ми хареса как приготвят храната там. Като беше по - малка , готвех отделно за нея, а сегавсички се храним здравословно bowuu, т.е. не запържвам, не слагам много подправки и това е Laughing

# 11
  • Мнения: 389
Готови пюрета съм давала само на морето! В началото на захранването готвех  и така беше докато Криско стана на годинка и спря да яде. Тогава се получи така, че аз готвех специално за него и хвърлях почти всичко, затова реших, че е по-добре да го запиша на кухня. Вместо да стоя на печката да готвя, ходим на разходка или си играем през това време. Ако ядеше, щях да готвя, ама ме е яд, че не яде и затова си му вземам храна, да имам какво да предложа, пък той като не ще, я хвърлям!

# 12
  • Мнения: 1 426
фифти-фифти

# 13
  • Мнения: 636
Не готвя. Сега е на пюрета, а следващия месец смятам да я запиша на детска кухня.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Рядко и готвех като бебе.Карахме на бурканчета, а след годинката я записах на кухня.

# 15
  • Мнения: 1 897
Много рядко му приготвям нещо.Мързи ме, пък и не ми остава време.
Добре,че е детската кухня, че да си хапва готвено редовно.
Почивните дни  караме предимно на готови пюрета.

# 16
  • Мнения: 46 508
Като стана на 1 г. започна да яде обща храна, така че не се готви отделно за нея.

Преди това се готвеше, но само 2-3 месеца, защото предпочитам кипешките за захранване.

Детска кухня не съм ползвала, не ме устройва менюто и условията.

# 17
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Готвя му.Използвах готовите пюрета само за захранването
И аз!!! Peace

# 18
  • Мнения: 189
Хапва от детската кухня,а събота и неделя й готвя 1,2,3 или пюрета,но пак й приготвям супа и десерт.

# 19
  • Мнения: 3 360
Готвих и впоследствие на детска кухня.Винаги се съобразявам с нуждите на децата Laughing

# 20
  • Мнения: 8 999
Основно готови пюрета. Ако съм сготвила за нас нещо, което е подходящо и за децата, давам и на тях. След 1.5 - 2г. вече ядяха на общата трапеза - каквото за нас, това и за тях.

# 21
  • Мнения: 1 217
Не ,не готвя.
То за това хората си имат фирми и правят пюрета за такива майки като мен. Peace
До сега е изцяло на купени пюрета.
След няколко дена ще го записвам на кухня.
Само плодовите си ги правя сама защото имам продукти от баба. Laughing

# 22
  • Мнения: 581
 Да, готвех всеки ден специално за детето, когато беше малко. Купувала съм и пюрета, но такива, които аз не мога да направя. Напр. със заешко, агнешко, дроб и др. Изобщо не мога да си представя как някой друг ще сготви за детето ми качествена храна.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Готвих в началото на захранването, защото беше пролет и имаше пресни хубави зеленчуци - моркови, тиквички... После изкарахме лятото на пюрета, защото ме мързеше да готвя на морето. Само плодовите му правех аз, пак защото имаше пресни плодове и ми се струваше тъпо да му давам готови. Вече ядеше сурови плодове, и направо ги пасирах.

От 10м - на кухня.

# 24
  • Мнения: 2 311
Използвах готови пюрета като бебе,не ги харесваше особено,понякога и аз и првих по нещо,после я записах на кухня-много съм доволна. И до днес и вземам,събота и неделя яде от нашата храна.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 658
абсолютно всичко и готвя. От готовите пюрета горе-долу само плодовите е склонна да яде, а за другите не иска и да ги помирише. Правя и пюрета и плодови и зеленчукови и месни, кисели и каши, защото и тях не иска от готовите. Имам една на Хип и една на Милупа и трябва да ги хвърлям. Варя и овесени ядки, елда и просо. Още повече, че имам Цептер и всичко ценно се запазва, а никой не може да ме убеди, че готовите са по-добри. За зимата съм замразила хубави градински зеленчуци, за да не купувам пластмасовите зимата.

# 26
  • Мнения: 22 842
На тази възраст май детето ядеше повече готови месни пюрета.Зеленчуковите аз си ги правех.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 13:45 от ДесиХ2

# 27
  • Мнения: 647
И на двете си деца съм готвила винаги. И не защото не ме е мързяло Mr. Green , а защото храната от детската кухня ми се стори отвратителна.Не бих накарала детето ми да яде нещо , което аз не съм в състояние дори да преглътна.Е , от кухнята е имало и добри попадения , но каква гаранция имам , че точно днес храната ще е добра на вкус. Иначе плодови пюрета съм давала.

# 28
  • Мнения: 8 917
По-често готвих, но и купени също е хапвала Peace

# 29
  • Мнения: 910
По принцип давах готови пюрета,но на вашата възраст Даниела ядеше от детската кухня.

# 30
  • Мнения: 4 406
почти изцяло готвех, не харесваше готовите пюрета, нито пък детската кухня

# 31
  • Мнения: 881
От начало беше на готови пюрета,но след 8-ми месец започнах да и готвя и все още и готвя.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
До сега и на двете си деца,не съм купувала готови пюрета,освен някое и друго плодово.
Били са на детска кухня,но за кратко.Не ми пречи да готвя,така поне знам какво давам,т.е до колко е балансирано.  Peace

# 33
  • Мнения: 134
почти всичко готвех сама , купувала съм но рядко ,даже и при дълги разходки и ходене някъде на гости носех домашно приготвени,тои беше торба каквото му сложех в устата всичко гълташе.Плодове мачкани обаче наи-обичаше а сега вече яде отдавна каквото и ние ядем

# 34
  • Мнения: 674
 Следобедната закуска по-често й я правя аз, но на обяд си яде винаги готово пюре - моите грам и не ще да ги опита! Confused
 Закуската също й правя - попарка с АМ!

# 35
  • Мнения: 764
Така и не си направих труда да сготвя нещо.Липса на време, защото още когато синът ми беше на 6 месеца, тръгнах пак на работа. Давах готови пюрета, а от 10-месечен го записах на кухня. Страшно съм доволна, защото кухнята е супер, много разнообразна и вкусна.

# 36
  • Мнения: 4 398
започнахме с готови на ''хип'' и ми се случи да вадя от ,,праскова'' люспи Rolling Eyes,изхвърлих го и си казах...случайност-лош късмет.
да обаче се повтори и реших че няма да има трети път Naughty
от тогава всичко ми минава пред очите и през ръцете Peace
В кърмаческия намерих рецепти и хитринки за улеснение  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 479
Да,готвя,но по някога и купувам готова храна.

# 38
  • Мнения: 520
Готвя, но като нямам време давам от готовите.

# 39
  • Мнения: 274
Предпочитам аз да му готвя, вземала съм и кухня но не постоянно, много рядко съм давала готовите пюрета.

# 40
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
записани сме на кухня,но нещо отказва пюретата напоследък
ами те всички са с картофи........как няма да ти омръзнат

# 41
  • Мнения: 5 940
Правя на сина ми два-три пъти седмично пюрета. Според мен има интересни комбинации купени пюрета, които вкъщи не мога да направя, поради сезонността на плодовете и зеленчуците. А и като сме навън нямам време.

# 42
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Готвя му изцяло аз.
В началото го захраних с купени пюрета, после копувах месните и приготвях заленчуковите. Мина за месец на кухня - не оправда очакванията ми и от 10 месечен мина на домашна преходна храна. Сега вече яде каквото и ние.

# 43
# 44
  • Мнения: 3 695
И аз фифти-фифти - месните ги купувам, постните ги готвя. Захраних с готови пюрета, после проготвих.  Peace

# 45
  • софия
  • Мнения: 636
НЕ ПОЛЗВАМ КУХНЯ! Захраних я на 8 месеца с готови пюрета. Сега готвя и купувам големите менюта на Нестле и Семпер, които са с манджички, за да има през ден разнообразно месце - и пуйка и заек и риба и дроб. Десертите - аз й правя кисели, грис, мляко с ориз, сладки и солени кексчета. Записах я на кухня, но тя само два пъти опита - плюе всичко. Три кухни пробвах, то ми мирише на манджа от стол, а аз не понасям такава смръдня. И след като имаше разни случай за саламунела - шофьорите разсипали храната и я върнали обратно в бурканчетата и бебоците със саламунела, аз тотално се отказах от разни такива масови непроверени работи. Освен това там слагат яла захар, а ние ядем кафява, дават краве сирене, а докторката ме съветва да яде Елена козе и т.н. Пък така поне си знам какво купувам и каква хигиена подържам. До година и половина ще е така, после на обща храна. Правя си за цялата седмица меню и си го готвя по за два дни.

# 46
  • Мнения: 508
В 90% готвя. Разнообразявам с купени или когато нямам време и то само месни пюрета. Гледам да купувам менюта който немога да приготвя.

# 47
  • Мнения: 205
В повечето случаи готвя

# 48
  • Мнения: 625
готвя,но купувам плодовите пюрета

# 49
  • Мнения: 5 103
Като малка ядеше пюрета, сега от нашето ядене Peace

# 50
  • Мнения: 865
записах я на ДК,а когато няма храна от там-яде готови пюрета.рядко готвя специално за нея,понякога й давам от нашето,ако не е пикантно Peace

# 51
  • Мнения: 6 164
Пюретата готови купувах, от 10-месечен му готвя, до 1 г. без яйца и мляко, след 1 г. включих и тях. Та досега. Детска кухня Stop

# 52
  • Мнения: 3 356
В момента вкъщи яде каквото има.

# 53
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
В повечето случаи готвя

И аз така,но и пюрета съм и давала да яде,след това каквото готвех за нас и на нея и давах. Peace

# 54
  • Мнения: 1 174
Да, предпочитам аз да се грижа за дъщеря ми, пред това да я записвам на детска кухня и да разчитам на тяхното меню.Сега Деа е на почти 11мес. и е основно на кърма, но и храната, която й приготвям е не по-различна от нашата, с изключение на продуктите, неподходящи за възрастта й.Разликата е тази, че нейните манджички са безсолни и не толкова подправени.

# 55
  • Мнения: 2 960
На едното детенце да,то си е на 10 годинки...на малкия взимам от детска кухня НО , забелязвам отскоро ,че постоянно гледа какво ядем ние и преглъща-преглъща с устичка. Днес например му дадох от приготвената  за нас супа от лапад...няколко лъжички ..много му хареса на детенцето. Друг път съм му давала да опитва различни готвени от мен неща...харесва му,но засега смятам да се придържам повечко към ястията приготвени в кухнята.....незнам до кога....ще преценя. Иначе не ми пречи ,а и доставя удоволствие да приготвям нещо специално на любимите си съществя. smile3521

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебето ми е малко и е само на готови пюрета, но не мисля, че и после бих готвила меню от 5 манджи по 200 грама дневно. Сигурно ще вземам от кухня и пюрета и каши.

# 57
  • Мнения: 2 722
Готвя - измислила съм си и система за разнообразие - тествах я с баткото - върши работа. Сега три дни готвя, десет дена мързелувам  Laughing
Но на мен ми е лесно - обожавам да готвя. Пък и си падам малко мама-квачка и не бих дала на детето си нещо, което на вкус е още по-гадно отколкото на вид /визирам детската кухня/
Моите и двамата са много яшни, така че трите бурканчета от детската кухня само ще им надуят стомаха, така или иначе ще си останат гладни. Освен това часовете в които се взима кухнята не ме устройват - разминават се с графика ни.

# 58
  • Мнения: 195
Извинявам се за спама, но ме учуди това, че някои майки казват, че ангажимента с храната им отпада понеже взимат от детската кухня. Там нали приготвят едно, максимум две яденета, плюс десерт и това се дава за обяд? Тоест, ако правилно съм разбрала, кухнята не покрива нуждите на детето за целия ден. В такъв случай пак трябва да му сготвите или да вземете нещо готово за закуската и вечерята, нали?
С риск въпросите ми да прозвучат глупави, ще ви помоля да ми разясните от какво се състои едно примерно меню за деня и за кои хранения го предлагате. Мойто момче е още мъничко за кухня, но искам да се ориентирам отсега, за да знам дали да го записвам като му дойде времето.

# 59
  • Мнения: 2 722
С риск въпросите ми да прозвучат глупави, ще ви помоля да ми разясните от какво се състои едно примерно меню за деня и за кои хранения го предлагате. Мойто момче е още мъничко за кухня, но искам да се ориентирам отсега, за да знам дали да го записвам като му дойде времето.

Копирам поста си от една друга тема, че нещо ме мързи да пиша
Закуска - попара с мляко и сирене или с чай, сирене, масло,
              - козунак, кроасан, кифла, бутер-баничка
              - печена или не филия с пастет, с яйце и сирене, с лютеница, с масло и мед
              - палачинки
              - овесени ядки с кисело мляко, варена елда със сирене и масло, варено просо със сирене
                 и масло или запечени на фурна с мляко и яйце.
              - за пиене - чай, прясно мляко, айрян, вода
              - задължително плод според сезона
Обяд      - супа - телешки топчета, картофена, доматена, пилешка, лучена, морковена, леща,
                 боб, телешко варено, рибена супа
               - телешко със спанак, пиле с ориз, огретен, грах с или без месо зелен фасул, броколи с
                 месо, карфиол с месо, риба готвена или печена
               - десерта винаги е плод
               - за пиене само вода
               - ако яденето не се дроби давам кората на 1 филия хляб
Следобедна закуска - мляко с ориз, мляко с грис, нишесте
                - плодове два вида
Вечеря - нещо от обедното меню, а веднъж седмично бисквити с кисело мляко

# 60
# 61
  • Мнения: 3 069
Готвя му но имам голяма помощ и от свекърва ми.
При всяко ядене което прави винаги му заделя един две бурканчета така, че имам запаси и във фризера,
На Гербер си харесва 2 вида пюрета и му купувам от тях.

# 62
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Да,на малката и правя супички,плодови и зеленчукови пюрета както и гриз(бебешки ) и кремчета ,също бебешки с нейното си АМ

# 63
  • Мнения: 268
Предпочитам да приготвям храната отколкото да давам готова в бурканчета и от дет.кухня.
Поткрепям те   chef

# 64
  • Мнения: 206
В началото бяхме изцяло на купешки пюрета и каши. Сега все по-често аз му готвя ,да си призная доставя ми удоволствие да приготвя нещо с любов за най-любимото същество и след това то сладко- сладко да го излапа (направо мед ми капе от сърцето) newsm51 feeding newsm51. За сега само пюретата с месо му купувам но скоро и тях ще започна да правя. Да се похваля всеки ден му приготвям три или четири яденета. Примерно сутрин каша от овесени ядки + козе сирене и масло,  на обед купешко пюре с месо или домашно картофи с броколи и моркови, след обед царевичен грис 60гр. +120гр. круша и слива, вечеря 60гр. от следобедната закуска + 120гр. инстантна безмлечна каша. Най-важното на всякъде слагам по 60гр. Фризовом ,защото отказва да пие АМ ,а нали е важно да се приема АМ какво да правя ?  umnikuu Rolling Eyes newsm12

# 65
  • някъде
  • Мнения: 4 955
малко е ял готови пюрета моят син- не ги долюбваше и това е, така че започнах да му готвя, след това кухня, после обща храна и така....

# 66
  • Мнения: 1 512
Да, предимно аз приготвях пюретата на Кристина. Когато нямах възможност да сготвя, купувах от готовите пюрета. До тръгването на ясла готвех отделно за нея, като правех по няколко вида ястия и супи, замразявах във фризера и така имах готова храна за цяла седмица.
Детската кухня не я одобрявам.

# 67
  • Мнения: 966
Ако не готвя рискувам да ме изгонят от къщи Confused.

# 68
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Дъщеря ми е на 9 месеца и готвя почти всичко,искам да знам кое предпочитате готови пюрета или има  майки като мен
Готвя за синът си, понякога и по два пъти на ден.Досега не е ял бърза храна, пюрета от магазина или каквото и такова да било!Само вкъщи,но и не е боледувал Peace

# 69
  • Мнения: 5 362
Да,готвех й.Определено си предпочиташе домашните пюрета пред купешките Peace
На вашата възраст се хранеше от ДК.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Рядко готвех, купувах готови , а на 6 месеца го записах на кухня

# 71
  • Мнения: 27 524
Рядко.  Confused

# 72
  • Мнения: 1 483
Готвя и ми е много кеф.Обаче има дни когато не иска да яде и тогава умирам от яд Whistling

# 73
  • Мнения: 2 622
Голямата беше на пюрета,а после на кухня,а за малката аз й правех пюретата и беб.манджички.Вторият вариант е по-добър според мен.

# 74
  • Мнения: 6 618
Готвя и аз и прабаба му .Винаги имам и готови пюрета за всеки случай.Бяхме на кухня ,но като минахме на 4 много мазно ми се видя .

# 75
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
на ДК е иначе петък и почивните дни си му готвя с кеф  Peace

# 76
  • Мнения: 423
И с двете деца процедирах по един и същи начин. При захранването използвах готови пюрета. Така и не можах да постигна абсолютно гладка консистенция на моите пюрета, а те плюеха, ако не беше такова предложеното им. По-късно като посвикнаха с твърдата храна започнах да им готвя вкъщи. Следва записване на ДК - каката на 1 г. и 3 м., дребния малко по-рано.

# 77
  • София
  • Мнения: 39 758
На Дияна й готвех. Купувах обаче и някои пюрета на Хип и Гербер.

# 78
  • Мнения: 3 376
Готвя му,не съм го записвала на ДК и нямам намерение.

# 79
Готвила съм му най различни неща,супички,правих му пюрета,даже и сокчетата,например от ябълка и моркови

# 80
  • Мнения: 2 677
Докато беше на пюрета - купувах готови. Сега вече яде всичко домашно приготвено, не съм го записвала на кухня.

# 81
  • Мнения: 3 216
Готвя,почти не сьм купувала готови пюрета,само по спешност. За радост не ми отказва нищо.

# 82
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269

Аз сигурно и по- рядко от теб  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 311
Готвя, почти всичко, само мецните пюрета ги купувам готови, по настояване на лекарката.

# 84
  • Мнения: 268
Ако не готвя рискувам да ме изгонят от къщи Confused.



   rotfImbo ...сега и аз ще си призная същото Embarassed Mr. Green

# 85
  • Мнения: 127
до преди когато не ядеше всичко й готвех отделно
сега яде всичко и не подбира, а и на кухня успяхме да се вредим, че то голям зор за тея кухни все едно златно ядене ще им дават там, а то буламачи , та си продължавам да готва - нямам друг избор. Пък нали и ние трябва нещо да хапваме   chef

# 86
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Не, защото Каля не яде. Предпочита плодови пюрета/понякога плод, инстантни каши и кърма. Нямам желание да готвя и да хвърлям, но чат-пат я пробвам на готвенко, де. Резултатът е опечаляващ  Sad...

# 87
  • София
  • Мнения: 2 967
И аз предимно готвя.Купувам менюта понякога,когато ме смързи да готвя или имаме някъде да излизаме,но това много рядко.Купувам също и плодовите пюрета.


И при нас беше така, когато синът ми беше по-малък.

# 88
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Готвя му, още когато започна да яде пюрета му ги приготвях лично, не съм купувала.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 249
Готвя всичко: плодови и зеленчукови пюрета, както и овесени ядки с плод вместо готова каша.

Първоначалният ми стимул дойде, когато прочетох, че дори прехвалените Хип и Нестле слагат нишесте и то не малко в продуктите си (на пюрето от ориз и броколи на Хип общият състав на продуктите беше 45% и останалото до 100 беше нишесте според етикета Shocked ). Като прочета състава на кутия с готова "купешка" каша и ми се завива свят.  Whistling

На морето бях накупила готови пюрета различни видове, защото и Хасан е хора и няма да вари и да пасира и там, я! Да, ама не. Откарахме си само на мляко, последните два дни прояде от зеленчуковите пюрета и то само по няколко лъжички.

От тогава готвя всичко, а тя не отказва. Е, не е толкова бързо и лесно, като да взема бурканчето от магазина и да дам веднага, но пък аз обичам да готвя и не ми и тежи. Peace

# 90
  • Мнения: 105
Готвя му, не му хареса храната от кухнята и действам аз.   chef  Когато ме мързи - готово месно пюре, а за десерт хапва плодово пюре или плодово мляко.

# 91
  • Мнения: 903
давах й пюрета до 10 месец и след това на кухня я записах Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз съм като теб, само че моето дете е по-малко. Simple Smile Откакто е захранен, е ял само домашни пюрета и смятам да продължавам да му правя. Grinning

# 93
  • Мнения: 44
И аз и готвех понеже никога не е яла готовите пюрета, просто не й харесваха, а и те не са много за харесване

# 94
  • Мнения: 3 929
Синът винаги е ял това, което аз му приготвям. В смисъл - не съм се записвала за детска кухня. Когато беше още бебе и започвах да го захранвам, купувах пюлета, но и сама му приготвях такива, а като стана на 8-9 месеца, вече ядеше това, което и ние, само че пасирано. не че е ял пържени работи и тежки храни, а че аз приготвях храната му и до ден днешен. Смея да твърдя, че се храни сравнително здравословно. Просто така детето изгражда вкус към хубавото и полезното, защото вижда, че родителите му се хранят със същото. Е, далеч съм от мисълта, че всички родители се хранят пълноценно.

# 95
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
До година и 3 месеца беше на готовите манджи на Хип и други известни фирми.След това започнах да му готвя.

# 96
  • Мнения: 4 362
Да,готвя и,понякога съм и купувала,но тя вече не ядде пюрета

# 97
  • Мнения: 329
Баткото беше изцяло на пюрета до 8 месец , а след  това на детска кухня и малката ще бъде така.

# 98
  • Мнения: 8 769
Захранвах и двамата изключително с домашно приготвена храна. Направих грешката да запиша дъщеря си на кухня след като навърши 7м. До годинка и 2-3 месеца беше това, след което мина на нашата си храна.
За сина си не съм купувала пюрета нито съм вземала от кухня. Само прясно приготвена храна у дома.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 271
Когато започнах да захранвам синът си, предпочитах купените пюрета. Рядко му приготвях сама, защото предполагам, че купеното е било по-подходящо за определената му възраст. После започнах да си измислям какви ли не супички и др., но винаги ми е липсвала детската кухня  - щеше да се храни доста по-разнообразно...

# 100
  • Мнения: 2 556
Единствената причина да готвя са децата. И за двамата съм готвила и ще продължа да го правя. Ако сме сами с мъжа ми, не мога да сготвя, каквото ще да става, но за децата - задължително. Детската кухня и готовите пюрета не са вариант за мен.

# 101
  • Мнения: 179
записана е н а детска кухня, но има случаи в които й правя я супичка, я пюренце...

И аз така  Peace

# 102
  • Мнения: 1 193
Моята Киара имаше удоволствието, да хапне от мамината кухня след 1г и 2-3м. Милата само на купени пюрета караше  Grinning

# 103
  • Мнения: 817
Като бебе ядеше пюрета, след това я записах на детска кухня. Сега вече и готвя Wink

# 104
  • Мнения: 2 908
На кухня е.

# 105
  • Мнения: 407
Аз съм давала готови пюрета. Веднъж, най-много два пъти съм готвела, но не останах очарована от тази идея. Причината е, че винаги трябва да сготвиш в по-голямо количество и другото което е немога да готвя толкова разнообразно както е с готовите пюрета.

# 106
  • Мнения: 4 784
Давам готови пюрета. Той рядко харесва готвените неща, каквито и който и да ги е сготвил.

# 107
  • Мнения: 867
Готвих всичко. За малко време беше на кухня, сега е на ясла.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 011
Готвя му всичко, купените пюрета не ги харесва. От детската кухня получи обрив и така ще я караме явно-с моето готвено.

Общи условия

Активация на акаунт