Натровените дечица...

  • 4 087
  • 76
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 343
Вчера 14 деца от детска градина в кв. Лозенец се отровили с лексотан и други подобни транквиланти.Засега децата са добре но още са в Пирогов.Директорката побързала да си измие ръцете като казала че може някое от децата да ги е внесло Shocked!Едната от лелките пък е казала че не може да наблюдава всички Shocked деца.Питам аз на кой си оставяме децата и имаме ли доверие на хората,които се грижат за тях?А ако беше станало най-лошото кой щеше да е виновен-възмутена съм!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 971
Боже, аз дори не съм чула, моля дай линк за тази информация.

# 2
  • Мнения: 1 733
Просто нямам думи!!! Не съм гледала репортажа по ТВ, но майка ми го е гледала и каза, че им давали лексотана, за да спят спокойно следобед и да не се изнервяли учителите като трябва да се занимават с тях.

# 3
# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Безотговорници Naughty

# 5
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ееееее това е върха!!Директорката не може да си  измива ръцете , та това са 14 деца ,които са ги пили !!! Shocked Shocked Shocked Лелката, госпожата   какво са правили , кой изобщо е бил при децата?????

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 10:44 от VIVKA

# 6
  • Мнения: 22 347
Е това е абсурдно според мен.
Да не говорим, че лексотана мисля че се изписваше със зелена рецепта, а не е на свободна продажба.

# 7
  • Мнения: 134
КОГАТО ИСКАХА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ЗАПЛАТИТЕ БЯХА МНОГО ОТГОВОРНИ А СЕГА .........НАПРАВО СЪМ БЯСНА ,ЗАСЛУЖАВАТ ЗАПЛАТА ВЕЧЕ НИКОГА ДА НЕ ВИДЯТ ПРЕВЗ ЖИВОТА СИ!!! НАЙ-МАЛКОТО КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ Е ДА ГИ УВОЛНЯТ ДИСЦИПЛИНАРНО ,И ДА ХОДЯТ НА ЦЕНТРАЛНА ГАРА ДА МИЯТ ПОДА ДО КРАЯ НА ЖИВОТА СИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 8
  • Мнения: 611
Това е направо непростимо. Къде са били госпожите, никой ли не е видял newsm78
Добре че децата са добре PraynigА тези  лелки , госпожи и директорката са направо за уволнение и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 9
  • Мнения: 2 131
Просто нямам думи!!! Не съм гледала репортажа по ТВ, но майка ми го е гледала и каза, че им давали лексотана, за да спят спокойно следобед и да не се изнервяли учителите като трябва да се занимават с тях.
Това ако е вярно...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Просто са за съд!

# 10
  • Мнения: 809
Не вярвам да е умишлено. Или наистина някое дете е донесло хапчетата със себе си, или пък е непростима небрежност от страна на персонала.

Офф - Като бяхме малки, двете с братвочедка ми набарахме антистенокардин от чекмеджето на баба. Аз й казах, че е витамин С (така си мислех) и си взехме порядъчно количество антистенокардин. Добре че братчедката се похвалила на майка си, та набързо се озовахме в интензивното на системи. Че и не можеше да се определи какво количество сме погълнали. ooooh!
Детска работа, но и грешка на възрастните - да оставят лекарства на достъпно за децата място.

# 11
  • Мнения: 2 131
Ако е грешка е едно, въпреки че и в този случай няма оправдание за тяхната немарливост. Но ако наистина се окаже че са давали лексотан на децата за да спят, това вече става много, много сериозно.

# 12
  • Мнения: 809
Просто нямам думи!!! Не съм гледала репортажа по ТВ, но майка ми го е гледала и каза, че им давали лексотана, за да спят спокойно следобед и да не се изнервяли учителите като трябва да се занимават с тях.
Shocked
Това надявам се е някаква шега, в противен случай персоналът трябва да се освидетелства.
Такива лекарства се изписват само с рецепта, а някой да си позволи да даде на деца...
Направо за затвор.

# 13
  • Мнения: 134
Не вярвам да е умишлено. Или наистина някое дете е донесло хапчетата със себе си, или пък е непростима небрежност от страна на персонала.

Офф - Като бяхме малки, двете с братвочедка ми набарахме антистенокардин от чекмеджето на баба. Аз й казах, че е витамин С (така си мислех) и си взехме порядъчно количество антистенокардин. Добре че братчедката се похвалила на майка си, та набързо се озовахме в интензивното на системи. Че и не можеше да се определи какво количество сме погълнали. ooooh!
Детска работа, но и грешка на възрастните - да оставят лекарства на достъпно за децата място.
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ОТ КЪДЕ СА ХАПЧЕТАТА , ТЕ ЗА КАКВО СА ТАМ????????????????????
ОСВЕН АКО НАЙСТИНА НЕ СА ИМ ГИ ДАВАЛИ УМИШЛЕНО ,НО НЕ МИ СЕ ВЯРВА ДА СА ЧАК ТОЛКОВА ............КОИ НОРМАЛЕН ЧОВЕК ЩЕ ДАДЕ ЛЕКСОТАН НА ДЕТЕ?

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 11:11 от cenitelkata

# 14
  • Мнения: 46 438
... Или наистина някое дете е донесло хапчетата със себе си ...

Няма значение от къде са хапчетата, пиенето е станало в градината, а персоналът не видял ...

# 15
  • Мнения: 809
Наистина няма значение откъде са лекарствата, но децата обичат тайните. Сигурно са се скрили.
Стефчо ми разказва непрекъснато как днес в детската с Методи се били скрили еди-къде си. ooooh!
В никакъв случай не оневинявам пероснала. Но децата са хитри и изобретателни.
Именно затова персоналът трябва да е нащрек.

# 16
  • Мнения: 10 983
Тези хора ако умишлено са давали хапчета на децата и затвор ще им е малко. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 17
  • Мнения: 247
Просто нямам думи. Това е доста възмутително. Къде е била учителката на тези деца? Според мен трябва да я уволнят след този инцидент.

# 18
  • Мнения: 9 973
 Shockedа ние им увеличихме заплатите Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 288
Аз съм леля на едното от дечицата. Моят племенник е на 4г. и 8 месеца и от снощи е в Пирогов, не съм възмутена, не съм бясна.....ПРОСТО НЕМОГА ДА НАМЕРЯ ДУМИ С КОИТО ДА КАЖА КАКВО МИ Е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Че не им дават лексотан за да заспят в това съм сигурна, но наистина от където и да са се взели тези хапчета това е абсолютна безотговорност на учителката и лелките, защото ако децата са гледани, ако са наблюдавани така както трябва, е нямало да стане така. За бога това са 14 деца вие нали разбирате че за да се съберат, да се наговорят и да решат да изпият хаповете и да ги изпият им трябва време на децата, това не става за секунди. За мен извода е че те просто не са били наблюдавани доста време, за да могат да го направят!
Ако някое дете ги е донесло, тия служители там за какво са?!? това са малки деца те не ходят с чанти като нас, ако някое носи нещо то ще се види, ако разбирасе персонала си върши работата и иска да види!
Ако пък са го докопали от учителката, питам Каква е тая учителка която носи в себе си такива опасни лекарства и не ги пази от децата!

ПРОСТО НЕЗНАМ!!!!!!!!! НИЕ ОТ СНОЩИ ПОЧТИ НЕ СМЕ МИГНАЛИ! Слава богу дечицата са добре, е вярно на системи са но са добре! Вие представяте ли си ако някое имаше алергия към лекарства какво можеше да се случи и не само, тези неща стават бързо, ПОДАВОЛИТЕ В ТАЯ ДЪРЖАВА ЗАЩО ТРЯБВА ДА СЕ ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ НА НЕЩО, ЧАК КОГАТО СЕ СЛУЧИ!

ЗНАЧИ МНОГО УДОБНО МОГАТ ДА ЗАБРАВЯТ ДА СИ ВЪРШАТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ТЕЗИ УЧИТЕЛИ АМА НЕ ЗАБРАВИХА ДА СТАЧКУВАТ ЕДИН МЕСЕЦ И НЕ ЗАБРАВИХА ДА ВИСЯТ ТАМ НА ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА ДА СИ ИСКАТ ПАРИ! ЗА КАКВО!?! АЗ АКО НЕ СИ СВЪРША РАБОТАТА НЕ САМО ЧЕ НЯМА ДА МИ ВДИГНАТ ЗАПЛАТА, НО И НЯМА ДА ПОЛУЧА ТАКАВА, АКО ОСТАНА НА РАБОТА, А ТЯХ КОЙ ГИ СЛЕДИ! ВСИЧКИ БЯХА НА ТЯХНА СТРАНА КОГАТО СТАВАШЕ ВЪПРОС ДА ИМ СЕ УВЕЛИЧАТ ЗАПЛАТИТЕ, А СЕГА КОЙ Е НА НАША СТРАНА?! КОЙ ЩЕ ГИ СЛЕДИ ДАЛИ СИ ВЪРШАТ КАЧЕСТВЕНО РАБОТАТА ИЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗПОНАТРОВЯТ 14 ДЕЦА ЗА ДА СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА КАЧЕСТВОТО НА ПРЕДЛАГАНАТА УСЛУГА?!!............

# 20
  • Мнения: 1 155
НЯМА ДА ИМ ИСКАМ НИКВИ ОБЯСНЕНИЯ, АКО СЕ БЕШЕ СЛУЧИЛО НА МОЕТО ДЕТЕ, ВЛИЗАМ И ГИ ПОЧВАМ НА РЕД. БОЙ ДО ДУПКА ЗАПОЧВАМ С УЧИТЕЛКИТЕ И СВЪШВАМ С ЧИСТАЧКАТА. НЕЩАСТНИЧКИ.....РЕВЯХА КАТО БЕБЕТА ЗА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ЗАПЛАТИТЕ..........ЗАТОВА ЛИ ИСКАТ ПО-ВИСОКИ ЗАПЛАТИ, ЗА ДА СЕ НАТРОВЯТ ДЕЦАТА ПРЕД ОЧИТЕ ИМ......НЯМАМ ДУМИ #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 307
От форума разбирам.Думи нямам!Милите душички,дано бързо се оправят.Сега родителите би трябвало да заведат дело срещу персонала за безотговорност и безхаберие!!!

# 22
# 23
  • Мнения: 2 100
Съгласна съм с повечето постове по горе, но родителите са също толкова виновни! Родителите, които са длъжни да гледат децата си не могат през цялото време да ги следят какво правят, камо ли хора, на които са поверени толкова много деца...Да не говорим, че лекарства не трябва да се оставят на места, достъпни за деца  Naughty
И двете страни са еднакво виновни!

# 24
  • Мнения: 134
Съгласна съм с повечето постове по горе, но родителите са също толкова виновни! Родителите, които са длъжни да гледат децата си не могат през цялото време да ги следят какво правят, камо ли хора, на които са поверени толкова много деца...Да не говорим, че лекарства не трябва да се оставят на места, достъпни за деца  Naughty
И двете страни са еднакво виновни!
В СЛУЧЕЯ ИМА САМО ЕДНА СТРАНА И ТОВА СА УЧИТЕЛКИТЕ КАКТО СЕ ИЗРАЗИ ЛЕЛЯТА НА ЕДНО ОТ ТЯХ НЕ МОЖЕ ДА СЕ СКУПЧАТ ТОЛКОВА МНОГО ДЕЦА И НИКОИ ДА НЕ ИМ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ ТЕ НЕ СА СЕ НАРЕЖДАЛИ ЕДНО ПО ЕДНО НА ОПАШКА ЗА ХАПЧЕНЦЕ ................ НАЙСТИНА ИМА И СЛУЧАИ В КОИТО РОДИТЕЛИ ИЛИ БАБИ ИЛИ КОИТО И ДА Е ОТ СЕМ.ПОРАДИ НЕВНИМАНИЕ НЕ Е ВИДЯЛ КАКВО СТАВА И ДА ЛАПНЕ НЕЩО ДЕТЕТО ,НО ТОВА НЯМА МЯСТО ЗА СРАВНЕНИЕ СПОРЕД МЕН.,СТАВА ДУМА ЗА АПАРТАМЕНТ ТОВА ДЕТЕ МОЖЕ ДА ИДЕ В ДРУГА СТАЯ И ЗА СЕКУНДИ ДА СВЪРШИ БЕЛЯТА А ТАМ СА В ЕДНА СТАЯ НЕ Е НОРМАЛНО ДА НЕ ГИ ВИДИ НИКОИ ................. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 25
  • Мнения: 114
1во добре че го има Пирогов
2ро дано децата се добре , всичките  Praynig
3то в тая държава дето "поощрява" раждаемостта и се "грижи" за най-ценното ни богатство, мерки се вземат СЛЕД инциденти...
Как може и докога ...  #Cussing out
Трябва да има наказани  #Cussing out, не съм адвокат, но определено мисля че виновните ТРЯБВА да бъдат подведени под отговорност  newsm29

# 26
  • Мнения: 6 438
Тези хора ако умишлено са давали хапчета на децата и затвор ще им е малко. #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Напълно съм съгласна. Sick
Току що даваха репортаж по бтв.

# 27
  • Мнения: 22 530
В момента има репортаж по телевизията Канал 1

# 28
  • София
  • Мнения: 288
Не смятам че в случая родителите имат вина. В крайна сметки всички чиито деца ходят на градина, ги дават там с ясното съзнание че децата им ще бъдат гледани! Родителите са вкъщи в детската градине отговорността носи персонала на градината, защот тогава родителите ги няма и те си дават децата там за да бъдат на сигурно място дакот те са на работа, е да ама явно мястото не е толкова сигурно!
Освен това тези които имат деца знаят че те с такав скорост прехвърчат от стая в стая и правят пакости.....едва ли някой родител е искал да се случи това (ако дете е занесло хапчетата) едва ли някой е изпратил детето си на градина и му е дал да си носи лексотан!

# 29
  • Мнения: 100
Отвращавам се от безотговорността на учителките,лелките и всички,при които се е случило това нелепо ....нещастие.Слава богу,че децата ще оживеят!!Според мен могат да не видят 1-2-3 деца какво правят в даден момент,но 14 на куп Thinking?!Има нещо неясно,вероятно прикриват нещо или някого.Трябва да си получат заслуженото-уволнение!!!! #Cussing out

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ужас..сега разбирам за това!!! ooooh! ooooh!

Такава безотговорност!!!Трябва да си понесат наказанията за това,което се е случило и дисциплинарно уволнение ще им е малко.Те за какво са там,нали това е съществото на работата им да ги ГЛЕДАТ !!!!
Всичките учителки,лели,директорка и целият персонал е абсолютно небрежен и нагъл.Естествено ,че ще търсят да обвинят децата.Не бой за такива,ами направо ....нямам думи!!
Ще реват за заплати те,на какво отгоре??? #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 31
  • Мнения: 8 917
Да те хване страх какво може да се случи на дечицата докато са под "грижи на педагози" Shocked ooooh!

# 32
  • Мнения: 3 621
Това е поредното доказателство, че и в училище и в детските градини никои не обръща внимание на децата и те се гледат самички. Звучи невероятно 14 деца да пият хапчета и нито лелката нито учителката да не са разбрали .... за мене това си е ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ
Добре че дечицата са добре , а представяте ли си ако някое дете имаше някаква алергия или нещо друго .... УЖАС, 

# 33
  • Мнения: 546
Това за мен е абсолютно безотговорно, потресена съм.
Уволнението е най-малкото нещо, което би трябвало да им се случи.

# 34
  • Мнения: 639
По новините казаха, че са пили таблетки нифидипин, а не лексотан  Shocked

# 35
  • Мнения: 611
По новините казаха, че са пили таблетки нифидипин, а не лексотан  Shocked
Той не е ли също толова опасен, колкото Лексотана newsm78,

# 36
  • Мнения: 1 227
Няма значение какво е било лекарството. Факт е, че са го изпили в градината Shocked и толкова много дечица са натровени...Не мога да си обясня къде е бил персоналът на детската...

# 37
  • Русе
  • Мнения: 2 354
И после - искат по големи заплати!!!
Пак същото нищо ще правят и за 600 лв, и за 800 лв

По новините чух Нифидипин И Лексотан  Shocked
Предствям си родителите в какъв шок са....

# 38
  • Мнения: 2 531
Лексотана специално е със зелена рецепта , исписва се поименно , така че може да се докаже дали някой от персонала взима такива лекарства , също и дали в някое от семействата на децата се изписват такива! Нифедипина пък се реимбурсира от касата, т.е. ако някой го приема то най вероятно има рецептурна книжка с лекарство изписано на негово име! Дано има кой да се постарае да раследва случая!

# 39
  • Мнения: 4 345
като прочета такова нещо и ме свива стомах  Tired
докато няма виновни и НАКАЗАНИ все ще се появяват такива работи #Cussing out

# 40
  • Мнения: 306
Аз лично съм потресена, нямам думи! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

# 41
  • Мнения: 4 371
Съгласна съм с повечето постове по горе, но родителите са също толкова виновни! Родителите, които са длъжни да гледат децата си не могат през цялото време да ги следят какво правят, камо ли хора, на които са поверени толкова много деца...Да не говорим, че лекарства не трябва да се оставят на места, достъпни за деца  Naughty
И двете страни са еднакво виновни!
Ти нещо не си добре! 
Оставям си детето в градината и знам, че там ще бъде гледано не по-лошо от колкото у дома!
Каква вина имат родителите в случая, че децата са се докопали до нечии лекарства?!

# 42
  • Мнения: 1 479
Изумена сьм!Чакам с нетьрпение какво ще докаже полицията,АКО СИ СВЬРШИ ДОБРЕ РАБОТАТА!Надявам се и родителите да не оставят така нещата.Дай боже да се оправят децата! fight

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Този случай е ужасен и слава Богу, че не е завършил за някое от децата с трагичен край! Аз лично не бих си мислила, че детето ми е "добре" ако се намира в болнично заведение, на системи! Особено ако съм го оставила на грижите на професионалисти. Нямам думи!
Персоналът трябва да бъде подведен под съдебна отговорност, да се установи точно какво е станало и чия е вината - абсолютно не може да бъдат оставени тези хора без наказание за действията или бездействията си! Най-малкото в случая е уволнението, което трябва да последва! Родителите в случая нямат никаква вина - след прага на детската градина / яслите - отговорността е изцяло на персонала вътре! Да не говорим, че не е възможно 14 (!?!?!?) деца да изпият лекарства и ако персоналът си е на мястото, да не ги забележи!
Относно стачката и заплатите на учителите - независимо каква заплата получават, те трябва да си вършат работата съвестно и професионално! В тяхната работа извинения от рода на "толкова ми плащат, за толкова работя" въобще нямат място (то не че другаде имат, но това е друга тема). ОБАЧЕ - този (и не само този) случай е показателен за това какво е нивото на голяма част от хората, които работят в тази сфера! Затова според мен заплатите там трябва да бъдат чувствително увеличени - за да се привлекат качествени хора, а "некачествените" да отпаднат!

# 44
  • Мнения: 3 092
Такава тема има и в Клюкарника и там постоянно това се повтаря - че учителите не могат да не са видели и е така.
Да правим общи обощения за заплатите им е пресилено все пак става дума за конкретно място и определени хора , който не са си били на мястото.
Има хора с три пъти по-високи заплати , който също не си вършат работата.
Само не ме разбирайте погрешно - никого не защитавам ! Naughty
Много ми е притеснено за децата ! Tired
Страхувам се и за моето дете ...
Дано не се случват повече такива неща! Praynig

# 45
  • Мнения: 11 607
Добре, че няма трагичен край!

Бързо възстановяване на дечицата!

# 46
  • софия
  • Мнения: 636
Не знам какво да кажа!Не бях чула нищо по въпроса, но майки от нашия квартал също споменаха, че са чували, че в някакви градини давали лексотан на дечицата, за да не беснеели!Тези хора са за затвор и за никъде другаде. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing outНаправо не знам какво да правим с дечицата си като станао за градина Sad Sad Вчера ходих с една приятелка да вземе детето си от градина - то е на 3г., бяха го обули с къси панталони, щото лелката не си дала труда да потърси други, че много били децата. Скъса се да упреква приятелката ми защо детето се изпуска и се е наакало и така я наруга, че на мен ми се доплака. От ХЕИ били забранили гърнетата и карали децата да ходят в тоалетната- което може добре, което не може - да може!Като се напишка или наака - стои така, докато му дойде реда, щото са 30 и му слагат къси гащи, щото такива имало.А майка му е сложила поне 5 чифта дълги. Направо възмутително.Не само, че не трябваше да им увеличават заплатите ами да не им обръщат внимание и всички дето стачкуват - аут!Това не са хора бе, а ние си поверяваме децата на тях!Имах дилема и се колебаех дали бабите, колкото и да ги товара или градината да гледат бебо - сега вече не се двуомя! До 3г. аз, мъжа ми и мойта майка, а от 3 ще включа и свекито щото аз ще съм на цял ден. Каквито и недостатъци да има гледането на бабите, каквито и пререкания да имам с тях - те ще обгрежват с цялата си любов внучето си, няма да го оставят мокро или необуто, няма да му разрешават да рови и грае с хапчета и няма да му дават лексотан за да не им беснее!Всичко друго е бял кахър!Ще ходи на клубчета, блока ни е пълен с бебета и деца, пък като стане на 5 ще ходи на предучилищна!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 956
Мамка им! Ще ме извините за грубия език, но съм бясна. Утре може да се случи и на моето дете.
Аз на мястото на родителите щях да организирам многостранно наказание. Първо щях да уредя едно яко пребиване на целия персонал. НЕ се майтапя. Човек за детето си е готов на всичко. Ще му трепери човек, пък някакви идиотки (да не пиша какво нарицание ми се върти в главата) ще му разсипят детето!
После съдебно дело - гонене до дупка да получат максимално възможно наказание. И трето - да се уреди никога вече да не стъпват в детско заведение. И това има как да стане. Ще се ангажират медиите мащабно и ще се настоява да им се набият черни печати в досиетата и трудовите книжки.

# 48
  • Мнения: 2 960
 #2gunfire ИМА ЕКШЪН ПО ТЕМАНА ПРИ МИЛЕН ЦВЕТКОВ ПО НТВ

# 49
  • Мнения: 2 100
Съгласна съм с повечето постове по горе, но родителите са също толкова виновни! Родителите, които са длъжни да гледат децата си не могат през цялото време да ги следят какво правят, камо ли хора, на които са поверени толкова много деца...Да не говорим, че лекарства не трябва да се оставят на места, достъпни за деца  Naughty
И двете страни са еднакво виновни!
Ти нещо не си добре! 
Оставям си детето в градината и знам, че там ще бъде гледано не по-лошо от колкото у дома!
Каква вина имат родителите в случая, че децата са се докопали до нечии лекарства?!


Това, че не споделям всеобщото мнение съвсем на означава, че "не съм добре"! Дете ги е донесло от къщи и черпило с "бонбонки"! Не са ги давали не децата в самата градина! Е, аз не бих оставила хапчета на нощното шкафче примерно, до което сина ми има достъп, още повече, че детето ги мисли за бонбонки!
Родителите сме небрежни понякога в това отношение!

# 50
  • Мнения: 2 960
истината е ,че с толкова мънички деца всички трябва да са опговорни и очите им да са на шест. да видим до края на деня какво точно ще излезе по въпроса ....най притеснителното е ,че  тези деца не са глътнали за пет или шест минути хапчетата ...то възрастни ако почерпиш с бонбони няма да ги изкльопат толкова бързо ...та малчуганите ли. Къде ли са били госпожите с "ниските заплати" #2gunfire

# 51
  • Мнения: 6 164
"Не можем да гледаме всички" ... очевидно и половината не могат да гледат. Sick

# 52
  • Мнения: 1 227
... Дете ги е донесло от къщи и черпило с "бонбонки"! Не са ги давали не децата в самата градина!...

Джиджа, версията за сега е, че някое от децата е взело хапчетата от чантата на учителката... Въпросната учителка е неоткриваема за коментар, не се изключва и тя самата да ги е давала, което ако е вярно, и затвор й е малко #2gunfire

# 53
  • Мнения: 2 100
... Дете ги е донесло от къщи и черпило с "бонбонки"! Не са ги давали не децата в самата градина!...

Джиджа, версията за сега е, че някое от децата е взело хапчетата от чантата на учителката... Въпросната учителка е неоткриваема за коментар, не се изключва и тя самата да ги е давала, което ако е вярно, и затвор й е малко #2gunfire

Да, току що разбрах! Тъкмо щях да пиша. Ако е така съм съгласна -
Цитат
и затвор й е малко #2gunfire

# 54
  • Мнения: 1 536
направо съм изумена...такава безотговорност.
Най вероятно не са обръщали грам внимание на децата. #2gunfire

# 55
  • Мнения: 683
КОГАТО ИСКАХА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ЗАПЛАТИТЕ БЯХА МНОГО ОТГОВОРНИ А СЕГА .........НАПРАВО СЪМ БЯСНА ,ЗАСЛУЖАВАТ ЗАПЛАТА ВЕЧЕ НИКОГА ДА НЕ ВИДЯТ ПРЕВЗ ЖИВОТА СИ!!! НАЙ-МАЛКОТО КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ Е ДА ГИ УВОЛНЯТ ДИСЦИПЛИНАРНО ,И ДА ХОДЯТ НА ЦЕНТРАЛНА ГАРА ДА МИЯТ ПОДА ДО КРАЯ НА ЖИВОТА СИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Напълно подкрепям, трябва да ги съдят и да им забранят да работят с деца!!!

# 56
  • Мнения: 353
КОГАТО ИСКАХА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ЗАПЛАТИТЕ БЯХА МНОГО ОТГОВОРНИ А СЕГА .........НАПРАВО СЪМ БЯСНА ,ЗАСЛУЖАВАТ ЗАПЛАТА ВЕЧЕ НИКОГА ДА НЕ ВИДЯТ ПРЕВЗ ЖИВОТА СИ!!! НАЙ-МАЛКОТО КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ Е ДА ГИ УВОЛНЯТ ДИСЦИПЛИНАРНО ,И ДА ХОДЯТ НА ЦЕНТРАЛНА ГАРА ДА МИЯТ ПОДА ДО КРАЯ НА ЖИВОТА СИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Напълно подкрепям, трябва да ги съдят и да им забранят да работят с деца!!!

# 57
  • Мнения: 2 960
  202uu.... smile3513 да се намерят виновните и къш.........

# 58
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Преди 2 години,през лятото 2 деца от градина в Перник бяха намерени от полицаи в Драгичево.Групата били изведени да играят в двора на градината и двете хлапета просто си тръгнали.Децата бяха пак 4-5 годишни и полицаите открили от коя градина са.Върнали ги, когато др.деца ставали от следобеден сън.Учителките ДОРИ НЕ БИЛИ ЗАБЕЛЯЗАЛИ, ЧЕ 2 ДЕЦА ЛИПСВАТ.Без коментар.

# 59
  • Мнения: 1 103
Просто съм потресена това е ужасно трябва да си понесът последствията.
Не си представям какво им е на родителите #Cussing out.

# 60
  • Мнения: 262
не разбирам как 14 деца ще се скупчат на едно място и никой няма да забележи суматохата???????

# 61
  • Мнения: 3 069
Това е застрашаване на живота на малки деца и то напълно съзнателно.
Трябва незабавно да се уволни целия персонал.
Има достатъчни професионалисти които да ги сменят!!!
После нека някой да ме пита защо съм против чслите и детската градина.Никой не може да гледа децата ни по-добре от нас самите.

# 62
Последното, което чух по темата от новините днес е, че опаковките са намерени в контейнер до детската градина. В това, ако нямат пръст възрастен, кой тогава? Директорката обяснява, че родителите били отговорни да проверяват багажа на децата си и да не носят опасни неща и предмети в детските градини. Добре, може и да има евентуална родителска вина, но къде са учителите в такъв случай. Независимо дали някое дете ги е донесло, възпитателите са там, за да предотвратяват точно такива ситуации.
Персоналът не е за съд, а за затвор. Как така ще им пържат мозъите. Докаже ли се това учителски замисъл за спокойна работа, то трябва не просто да се понесе административно наказание, а да се уволнят виновните без право на работа с деца доживот. Също така, смятам, че правителството трябва да назначи на определен период –3, 5 години- от време задължителни тестове при психолози за определяне на възможността от човек да практикува тази професия. Тези хора възпитават деца, грижат се за деца и трябва да отговарят на високи изисквания и критерии.
Майка ми е детска учителка и разбирам колко е трудно с 20 деца на едно място, но те са избрали тази професия и трябва да я практикуват безупречно и без своеволия.

# 63
  • Мнения: 1 479
не разбирам как 14 деца ще се скупчат на едно място и никой няма да забележи суматохата???????
Защото и аз? #Crazy

# 64
  • Мнения: 83
Най гадното е,че като ги снимат или ги питат за случелото се,те дори не изглеждат притеснени,Боже какво стана с тия учители само за стачка ли са толкова постоянни и отговорни?
Та това са 14 малки дечица,който не могат и връзките на обувките си да вържат.
Нямам думи Naughty

# 65
  • Мнения: 3 092
да кажа че съм потресена е малко . Shocked
Писах вече по темата , но все повече ме е страх за детето ми и не само за него.
Колко е "прекрасна" цялата ситуация - с 200лв.майчинство - гледайте си децата както намерите  за добре ...насърчаване на раждаемост и какво ли не . #Cussing out
И освен потресена съм и бясна , защото знам че този случай ще се забрави както е ставало до сега.
Моля се да не съм права!  Praynig

# 66
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Лексотан Shocked за детска градина ли става въпрос или за нарко комуна newsm78
Още една причина да съм категорично против детски заведения(градини, ясли),защото на никой не му пука, за моето дете!!!

# 67
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Това е застрашаване на живота на малки деца и то напълно съзнателно.
Трябва незабавно да се уволни целия персонал.
Има достатъчни професионалисти които да ги сменят!!!
После нека някой да ме пита защо съм против чслите и детската градина.Никой не може да гледа децата ни по-добре от нас самите.
  bouquet

# 68
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Родителите са достатъчно разумни, за да преценят какво да направят.
В тази тема има доста крайни мнения, писани от хора, които са бегло запознати със ситуацията и с явни наклонности към казармено мислене.

Нека първо полицията си свърши работата.

Къде ви е благородният и справедлив, коледен дух?

# 69
  • Мнения: 3 069
Родителите са достатъчно разумни, за да преценят какво да направят.
В тази тема има доста крайни мнения, писани от хора, които са бегло запознати със ситуацията и с явни наклонности към казармено мислене.

Нека първо полицията си свърши работата.

Къде ви е благородният и справедлив, коледен дух?


Ако твоето дете е сред тези 14 дали щеше да се позоваваш на благородният и справедлив коледен дух??
Всеки в този форум има право на мнение, дори и да е различно от това на модератора!

Едно от децата е проговорило и е казало, че Гого бил намерил хапчетата в чекмеджето.Не мисля, че едно дете на 4 години ще занесе лекарствата в градината.Смешно е!Полицията е намерила опаковките в контейнера, което означава, че някой от персонала се е усетил и ги е изхвърлил.Децата не са излизали навън за кажат, че те са ги изхвърлили.
Това означава, че преднамерено са се опитали да укрият улики!Това е професионалния ми коментар!

# 70
  • софия
  • Мнения: 25 203
не разбирам как 14 деца ще се скупчат на едно място и никой няма да забележи суматохата???????
Защото и аз? #Crazy

И аз не го разбирам. Освен това съм ужасно възмутена от коментара на една от учителките, която била казала, че не можела да контролира всичките деца  #Cussing out(така поне е предадено в медиите). Та питам аз: Като не можеш да ги контролираш какво правиш там? Взимай си шапката и бягай. И тук не говорим за 1-2 деца. #Cussing out Заплатите им били малки...

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако твоето дете е сред тези 14 дали щеше да се позоваваш на благородният и справедлив коледен дух??

Да предположим, че едно от пострадалите деца ми е много близко.
Това ще промени ли начинът по който виждаш написаното от мен?

Да предположим, че родителите на тези деца имат ясна идея какво и защо правят и им е важно да се разбере дали и коя учителка е пила тези медикаменти, както и дали в крайна сметка наистина е разбрала какво е станало и не ги е уведомила, преди да се впуснат във вендета срещу целият (както почетох тук) персонал на градината (което често казано поне за мен е абсолютно неразбираема идея).

В противен случай се връщаме в средновековието.

# 72
  • Мнения: 10
predi da se sipqt obvineniq neka vseki se zamisli ima li ideq kakvo nosi malkoto 4ove4e v jdob4etata si,kogato otiva na gradina.
imala sym slu4aj da izprazvam cyl jdob s drebni moneti ot po 1-2 stotinki ot pantalonkite na edno malkoangel4e.
ami ako ne go vidq?!i to sloji ne6to v ustata si?
za6toto osven nego nabljudavam o6te 26 deca?
povqrvajte-2 4ifta o4i ne sa dostaty4ni za nabljudenie na 27 de4ica i to za 8 4asa neprekysnato.
povqrvajte,4e nqma normalen u4itel,kojto da dade hap4eta na decata,za da sa spokojni.
na priemajte ne6tata taka ednostranno.

# 73
  • Мнения: 3 069
nizamova, лично аз не съм казала, че са давани лекарства на децата от възпитателите или от който и да е от персонала.Казвам, че са оставени на място което е достъпно за децата а това е недопустимо.
Reza, не, това няма да промени начина по който приемам поста ти.Не може да се говори за Коледен дух и благородство при положение, че някои хора не са си свършили работата и застраши;и волно или неволно човешки живот.
Самия факт, че празните опаковки са изхвърлени в контейнера, говори че някой се е усетил и прикрива улика.Това е наказуемо по НК.А след като се е стигнало до криене на улика, това вече е умишлена заплаха за децата, защото ако са взели повече хапчета можем да си представим какъв ще е края.Само защото няма жертви не означава, че не трябва да има наказани.

В БГ трябва да се вземат драконовски мерки за подобни ситуации...а и не само за това но няма да е по темата. 

# 74
  • софия
  • Мнения: 25 203
Преди малко имаше репортаж по НТ. Учителката била на смяна е било дисциплинарно наказвана 2 пъти и местена от група в група  #Crazy В нейнте смени, майки са заварвали децата да спят завити през глава, защото "не можела да ходи да отвива главите на 30 деца". Извивала е ръка на момиченце. Като наказание.
nizamova, случайно не сте ли на смени по 4 часа? Щом не можете да видите 14 деца какво правят, явно и очен лекар няма да помогне.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 100
Shockedа ние им увеличихме заплатите Shocked

хайде сега поискай и по 100 лв надбавка за коледа
предлагам ти да станеш учителка- хем висока заплата, хем коледни надбавки вземат
на някои хора май само пари им се въртят в главата ooooh!
по темата: ужасен инцидент наистина, надявам се виновника да си поонесе съответните наказания

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 09:49 от Marleen

# 76
  • Мнения: 474
nizamova, лично аз не съм казала, че са давани лекарства на децата от възпитателите или от който и да е от персонала.Казвам, че са оставени на място което е достъпно за децата а това е недопустимо.
Reza, не, това няма да промени начина по който приемам поста ти.Не може да се говори за Коледен дух и благородство при положение, че някои хора не са си свършили работата и застраши;и волно или неволно човешки живот.
Самия факт, че празните опаковки са изхвърлени в контейнера, говори че някой се е усетил и прикрива улика.Това е наказуемо по НК.А след като се е стигнало до криене на улика, това вече е умишлена заплаха за децата, защото ако са взели повече хапчета можем да си представим какъв ще е края.Само защото няма жертви не означава, че не трябва да има наказани.

В БГ трябва да се вземат драконовски мерки за подобни ситуации...а и не само за това но няма да е по темата. 

Подкрепям всяка дума  Peace
....ама иначе за стачки - първи кипри  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт