Какво ще кажете за този лаптоп?

  • 2 758
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
Това не е компютър, който да замести "основния". Аз лично го взимам, защото имам компютър навсякъде, където отида, но на работа го споделям с колеги, вкъщи също не мога да стоя безкрайно много, когато си поискам, все има желаещи. Лаптоп ми идва твърде много, не мисля, че имам нужда буквално от компютър, трябва ми нещо под ръка и за развлечение. Когато искам просто да си разглеждам в интернет, няма да има нужда да досаждам на някой, за да стана, а в същото време само заради това не е нужно да заделям 1200 лв за лаптоп, който като жена ще ми е трудно да разнасям навсякъде с мен, при положение, че нямам кола.
Т.е. мисля, че всеки, който си го взема си преценява за какво ще му върши работа. Мен не ме устройва да си взема настолен компютър, например. Това просто е готина джаджа, нещо като половин компютър, за тези, които имат нужда от такава.

# 16
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Сладък изглежда Peace
приемам го като вид лиготийка, защото за мен това не е  нещо, с което мога да работя.
Поне ще можеш да споделяш идеи във форума по всяко време и навсякъде  newsm68

# 17
  • Мнения: 6 992
Сладък изглежда Peace
приемам го като вид лиготийка, защото за мен това не е  нещо, с което мога да работя.

Peace
И аз така мисля, слабичък ми се вижда и ще се оцъкля сериозно с висенето ми по 6-7 часа дневно пред него.
Моят лаптоп ми тежи напоследък, гадинката, не мога да го мъкна навсякъде.
 Бих мъкнала един такъв дребен на лекции примерно. Язък, че вече не ходя на лекции.

# 18
  • Мнения: 192
Това чудо може да бъде използвано точно колкото едно PDA... да си провериш мейла, да се позакачаш с мамите от форума  и изобщо тия неща.

С тия 3GB диск с Вин боза ще може тамън да му сложиш Вин- а офиса и малко кеш за експлорера.
Ако мислиш да работиш, по добре едно HP511 (аз си взех 510 миналата година за 999 лева).

# 19
  • Мнения: 1 425
Основното предимство на EEE е че е лек и мобилен, като същевременно си е пълноценно windows-съвместим. Лошите работи: екрана е малък. Флаша. който играе хард диск е доста малък също. Процесора е леко слаб. По принцип се продава с линукс, ако искаш да си инсталираш Уин ще е добре някой дето разбира да го "олекоти".
Става за ровене в нета, писане на писма и по форуми, слушане на музика, гледане на филми по време на път в рейс/кола/влак.
Определено е доста по-използваем от PDA.

# 20
  • Мнения: 267
Ами аз следобед започвам да го разучавам. Иначе четох много хубави отзиви за него, от хора, които са си го купили, в линукс-бг.

# 21
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За тия пари бих си взела настолен компютър. Простете, но тва си е чиста проба набутвация. 7 инча.. стига бе. на мен 12 ми се виждат малко. За 900 лв. ще си вземеш нормален лаптоп. С по-добър процесор.
Напълно те подкрепям мила  smile3521
Този компютър ще е по подходящ за деца, а и на рекламната снимка има момиченца, което ясно говори за каква аудитория е създаден. Аз не бих си купила такъв компютър. И през мобилния си телефон мога да влизам в интернет и да си проверявам пощата newsm47

# 22
  • София
  • Мнения: 161
аз се занимавам професионално с техника и мога да ви уверя, че този компютър не струва! тествали сме го в работата и дори няма оптично устройство - трябва с флашки да работите непрекъснато, а и за параметрите който предлага не си струва парите - да беше 300-400лв айде, но иначе си е просто детски компютър и то за дете до 12-15 години  Tired

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
И защо ти е оптично устройство? Да не би на планшета на самсунг да има? Това е друг клас компютър нещо между джобен и лаптоп.

# 24
  • Мнения: 267
аз се занимавам професионално с техника и мога да ви уверя, че този компютър не струва! тествали сме го в работата и дори няма оптично устройство - трябва с флашки да работите непрекъснато, а и за параметрите който предлага не си струва парите - да беше 300-400лв айде, но иначе си е просто детски компютър и то за дете до 12-15 години  Tired

Странно, всички професионалисти, които се занимават с компютри твърдят, че за момента за класа си това е най-добрия и най-чакания компютър. Ама, щом казваш, че след тестове във вашия офис, сте видяли, че без оптично устройство не струва, така да е. А и аз не го възприемам като детски компютър, а като джобен (или за дамска чанта) и то с много добри параметри.

# 25
Странно изказване за някой, който се занимава "професионално" с техника. Първо и на баба ми е ясно, че оптичните устройства са на доизживяване в момента, освен ако не става дума за BluRay или Hd dvd. Различните флаш-памети вече са достатъчно евтини и много по-големи от дисковете, да не говорим за разликата в удобството за ползване и съхранение. Твърдите дискове в този им вид, който всички знаят, а именно HDD, също си отиват. Май никой не обръща внимание, че EEE PC има Solid State disc, а не HDD, което допълнително качва цената. А един външен HDD  винаги може да реши проблема с малкото място и то на доста добра цена - 750 Gb под 400 лв. Ако някои намери друго предложение за лаптоп с над 700 gb диск на цена под 1000 лв и с подобни характеристики, много моля да ми се обади, ще ме зарадва страшно много.
"Параметрите, които предлага не струват парите" - а ти какви параметри искаш за 600 лв.? За тия пари 512 мб. RAM с възможност за увеличаване е повече от добре. С 900 mhz процессор пък може да се свърши абсолютно всякаква работа, която човек би тръгнал да върши на 7-инчов дисплей, което очевидно не включва псоледните 3-D игри и работа с графики по обясними причини.
"Мога да си влизам в Интернет през телефона" - Моля те не ми прави сравнения между Windows mobile, Symbian и т.н и възможностите на истинския Windows XP или Linux. Телефона ти е просто смешна скъпа играчка на фона на ЕЕЕ РС. Да не говорим за разликата в писането на истинска клавиатура и ползването на QWERTY клавиатурките на телефоните.
И накрая като изключим разглеждането на графики като цяло ЕЕЕ РС ще ти свърши много по-добра и надеждна работа от "лаптоп за 900 лв.". Покупката на евтин 15-инчов лаптоп е гаранция за много предстоящи проблеми.

# 26
  • Мнения: 6 029
Ивчо, в Мост ли работиш? Или в Ресет? За мен това са пари на вятъра. Лиготийка. Ако дъщеря ми го види, ще се влюби в него.
Аз съм търговец именно на такава техника. Не мо обяснявай, че оптичните устройства са на доизживяване, щот не е вярно. Не мога да съхранявам филми например вместо на ДВД-та, на УСБ памети.
Това, че си мъж не ме плаши, напротив, амбицира ме да споря.

# 27
  • София
  • Мнения: 161
Ивчо, в Мост ли работиш? Или в Ресет? За мен това са пари на вятъра. Лиготийка. Ако дъщеря ми го види, ще се влюби в него.
Аз съм търговец именно на такава техника. Не мо обяснявай, че оптичните устройства са на доизживяване, щот не е вярно. Не мога да съхранявам филми например вместо на ДВД-та, на УСБ памети.
Това, че си мъж не ме плаши, напротив, амбицира ме да споря.

зарежи ги тези дето спорят нека си харчат паричките и се връзват на дилъри под прикритие дето им правят реклами и ги зарибяват  hahaha

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
бях си набелязала тази марка, но ми казаха че най-добрите в средния клас производители на лаптопи е MSI и такъв си взех 15.4'', доволна съм

# 29

Общи условия

Активация на акаунт