Къде в чужбина бихте емигрирали?

  • 14 935
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Ееех пак тая държава..  Утро,  каква точно е причината за депресивния ти пост? От моите познати пък няма и един, който да мисли, че държавата върви на зле, и да иска да емигрира.
А на въпроса ти - никъде не бих емигрирала. Би ми харесало всяка година да можем да си хванем шапката и да прекарваме по един месец в различни страни. Един месец, за да можем да усетим атмосферата, хората. 

# 16
  • Мнения: 42
Аз ве4е го направих преди доста време. На4алото бе6е много трудно не е за всеки макар 4е аз попаднах на едно място където вси4ки са емигранти и няма това разделение м/ду хората и пак Confused.Но ве4е вси4ко се нареди с доста упоритост и труд и не съжалявам за ре6ението си ,е да липсва ми България понякога но колкото пове4е време минава толкова пов4е 4увствам 4е тук     и тук е моят дом. Peace

# 17
  • Мнения: 532
Австралия...нещо ме тегли натам... Heart Eyes..може да са бушмените newsm78

# 18
  • Мнения: 2 401
Австралия...нещо ме тегли натам... Heart Eyes..може да са бушмените newsm78

..или си фенка на Стив Ъруин (лека му пръст).

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ако някога взема такова решение, то ще е Лондон, Великобритания.

И аз там!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 179
Австралия...нещо ме тегли натам... Heart Eyes..може да са бушмените newsm78
Бушмените не са ли в Африка, в Австралия има аборигени, но не знам как някой може да го тегли точно към тях  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 423
Чета подобни изказвания и им се чудя.
Как изобщо си представяте емиграцията?
Всичко е в розово? Евнуси ви правят вятър?
Вие се припичате и четете нещо по цял ден?
Бъркате туризма с емиграцията. Мечтаете.
Няма нищо лошо. Вашият лекар или фармацевт
предупреждава обаче, че емиграцията не е за
всяка уста залък. Някои трудно се адаптират, пък
някои и изобщо не се адаптират. Дори се чувстват
триста пъти по-нещастни, отколкото в България.
Помислете добре, преди да захвърляте всичко.
Разбира се, не ви пречи да опитате, в крайна
сметка това, което имате в БГ, ще си ви чака.
Успех.

Моят отговор е, че бих емигрирала навсякъде.
Не мечтая обаче за никоя държава конкретно.

# 22
  • Мнения: 1 267
ако въобще се наложи, някъде където има поне 3 сезона Grinning липсата на слънце и много влага, не се отразяват добре, не само на костите ми  Grinning всъщност само там където мога да работя и получавам съответно, това което ми е присърце

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 12:04 от Анe

# 23
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Южна Америка или Индонезия.Винаги ме е теглило натам.. Joy

# 24
  • Мнения: 8 934
Едва ли има някой, който да си прадставя емиграцията в розово.
Да емигрираш, да напуснеш мястото, където си се родил и израстнал, да се откъснеш от близките си, от всички спомени, от целия си досегашен живот... това е едно крайно решение.

Всеки знае себе си най-добре, затова няма да се впускам да се обяснявам с доволните от живота в Бг.

Според мен обаче, в чужбина /е, не на всякъде вероятно/ човек / дори и имигрант/ би имал по-голям шанс за някаква реализация и водене на по-достоен живот.

И защо да е депресивен поста ми? Нима ситуацията в държавата не е точно такава?

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
България предлага реализация на хората с хубави професии. Който не успява да изплува тук, едва ли ще успее и в чужбина.
През студеното полугодие си мечтая да емигрирам някъде на топло.

# 26
  • Мнения: 123
Да емигрираш,първо че не е лесно,второ,че не е приятно.Казвам го,защото аз съмата съм емигрант.Не е лесно,липсват  ти много неща.И повярвайте ,човек не се сеща за това,че е напуснал държавата,която е неговото родно място.Но липсата на приятели,роднини,дори само познати,но българи е много голяма.Ние сме в Испания,аз не работя,само съпругът ми.И ако трябва да съм напълно искренна,не е лесно.Но с парите,които той взима тук можем да си позволим догодина да си отиден в България.Не мислим скоро да се прибираме окончателно.Не се лишаваме от абсолютно нещо,като се почне от храната до дрехи,маркови ли бе каквото ти хареса.И квартирите тук са като в България.Само,че заплатите са много над нашите.Като съвет за тези,които мислат да емигрират,мога да кажа,ако се решите заминете.Но цялото семейство.И по възможност да има кой да ви посрещне.Късмет  на решилите се да опитат.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 479
Бих емигрирала само и единствено в Германия.

# 28
  • Мнения: 8 999
Никога не бих емигрирала. Бих живяла в чужбина единствено, ако ме поканят на работа там. По специалността ми. Или поканят мъжа ми - по специалността му.
Ако това се случи някой ден, ще ми бъде приятно да живея в Англия.

# 29
  • Мнения: 532
Австралия...нещо ме тегли натам... Heart Eyes..може да са бушмените newsm78
Бушмените не са ли в Африка, в Австралия има аборигени, но не знам как някой може да го тегли точно към тях  Laughing

По скоро живота им..прост,здравословен,спокоен...и еротичен.../нали са голи/ newsm62

Общи условия

Активация на акаунт