моля, помогнете с информация за кърмене и захрахване

  • 2 003
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 658
ами защото смята, че тука сме събрали статии, които подкрепят нашето мнение, а той може да ми намери 1000 други, които го оборват. А познава само такива семейства, които си гледат децата както нас са ни гледали, а в това нямало нищо лошо, защото на нас какво ни било? Просто няма угодия и това е. Аз съм сигурна, че ако си гледах детето по старата школа нямаше да имам никакъв проблем. Но това разбира се никога няма да стане. И второ като имам живот и здраве, пак ще го гледам така. Благодаря за отговорите. Hug

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Добре, нека намери такива статии - уверявам те, че ще му е трудно Simple Smile Освен ако не ползва български книги, обичайно датирани преди 10-20 години.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
Ами да ти кажа и аз имам една такава и то последно издание, а да не говорим и колко предавания има, които моите близки изгледаха и само ми даваха зор да захранвам детето, че щяло да му се изчерпа желязото. Направо ме побъркаха докато направи 6 месеца. Как пък ги оцелваха тия предавания по разните кабеларки, където уж да се кърми повече, ама да се захрани след 4 месец. Това със захранването го преодолях, но проблем е сега, че детето "непрекъснато" искало да суче като малко бебе и нямало режим като другите деца, които правели все по-големи паузи. Rolling Eyes

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ами да ти кажа и аз имам една такава и то последно издание
Хранене на детето от проф. Трифонова?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 658
Да Grinning Много беше разпространена между майките с които раждах. Ама да ти кажа от всички, с които раждах и подържам контакти, а те са 5-6, всички са кърмили под час и имаха кърма най-много до 5-6 месец. Направо ми е неудобно вече, че ви занимавам с моите неволи Embarassed

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Няма лошо Simple Smile Не знам как да ти го кажа, но тази книга е на над 20 години. Сегашното е ново издание, но съдържанието си е същото.

# 21
  • Мнения: 250
petia_tag и аз съм в почти същата ситуация.Много ми е криво че не получавам пълна подкрепа от мъжа ми.Един вид ми няма доверие как се справям с отглеждането на детето,сякаш бих направила нещо което да навреди на бебо.Аз също се информирам почти изцяло от форума,с педиатърката не се консултирам въобще за хранене.Кърмим се на поискване(за това поне не ми мърмори).Дразни се че за мен мненията на всички наши познати са грешни(вкл.на свекърва ми)и само аз съм права.Колкото и трудно да ми е,досега съм постъпвала както аз реша,който иска да се сърди.При мен не може да мине номера да му дам да прочете нещо,просто не иска да чете.Ако му го каже майка му или една наша позната която си гледа двете деца по точно противоположния на моя начин-на тях ще повярва,но не и на мен. newsm61
Така че действай както сметнеш ти за правилно,макар че е много трудно без подкрепа. Hug

# 22
  • Мнения: 2 829
Аз пак се включвам, защото проблем с храненето имах и аз. Свекърва ми е любител на хранането насила, за нея яденето е най-важното нещо. Тя много се притесняваше от неяденето на малкия и постоянно искаше да го тъпче (да го гъчи, както казват тук). Но накрая се разбрахме някак. Оставях и уж случайно статии и списания с подходяща информация (особено списанията много помогнаха) говорих, обяснявах и най-вече исках да получа разумно обяснение.
В крайна сметка давах на малкия да яде толкова твърда храна, колкото пожелае, и бях твърда само по въпроса, че детето НЯМА ДА ПОЗВОЛЯ ДА ГО НАСИЛВАТ. С леко подбутване от моя страна му създадох един приблизителен режим, така се знае горе-долу в колко часа какво прави (но това стана някъде на 9-10 месеца) и нещата се подредиха.

Опитай се да поговориш с мъжа ти, като започнеш от нещо, за което по-лесно ще се разберете. Помоли го за съвет, например, как да обличаш детето, каква козметика да ползвате, каква да е температурата в къщи. Започни да му показваш различните теории за захранването-педагогическо захранване, американската схема (иам я тук преведена, същата схема ми дадоха на мен в щатите в родилния дом), гръцката схема и т.н. Целта е той да разбере, че си прочела много и различна информация, преди да избереш твоя вариант.
Отделно от това опитай да се запознаеш с някоя от майките във форума, които захранват по същия начин. Можеш да попиташ дали е удобно да я поканиш у вас на кафе-нека види, че наистина съществуват и други такива майки/бебета. Не на последно място-нека поговори по телефона с консултант по кърмене!
След това може да опитате пак да говорите за захранването, като се започне от това, че ето, сега вече, след като е прочел и той теориите е време да ги дискутирате. Може за някои неща да си сбъркала и ти, но то е, защото не си искала да се доверяваш сляпо и да правиш нещо, само защото "всички" така правят (аз лично с очите си се уверих, че в САЩ например всички захранват след 4, най-често след 6 месец). Ако имате някоя жива баба може да я питате как е захранваля тя навремето-за да види как са се изменяли нещата. Всички знаем, че в България след промените не се отделят никакви пари за изследвания, статистики, наблюдения на децата. Т. е. в България педиатрията е замръзнала на ниво от преди 20 години. Можеш да му споменеш, че сега, в момента за първи път от 20 години се прави изследване тук, в БГ за сравняване на кърмените до 6 месец изключително бебоци с ранно захранени по БГ схемата такива. Ако ти е нужна повече информация-потърси, доколкото си спомням лятото д-р. Анета Попиванова търсеше доброволци, не знам докъде е стигнало изследването.
Дълго стана, но ако ти се струва, че нещо от моите писания може да ти е полезно, пиши и ще ти напиша още идеи Grinning
Той би ли карал детето да яде насила? А ако не иска да яде, а плаче за сукане как според него е редно да се постъпи?

Общи условия

Активация на акаунт