препоръчано писмо от България

  • 11 659
  • 14
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
здравейте. майка ми трябва да ми прати важен документ в писмо и се питам някой ползвал ли е услугата преопръчано писмо за чужбина от български пощи? извън БГ редовно изпращам така документи през държавните пощи и никога не съм имала проблем - все пак нали получаването е лично срещу подпис...Обаче никога не съм пращала нищо важно по пощата от/за БГ  Rolling Eyes

дали мога да разчитам на български пощи? лешоядите от Ди Ейч Ел са ми супер дразнещи, тъй като целенасочено държат цените са/от БГ високи. Други куриери не познавам много, а и нямам време да ровя по въпорса... Embarassed

Мерси за инфото предварително   bouquet

П.С. Документът трябва да ми бъде изпратем в Италия, ако има значение

# 1
  • Мнения: 5 475
 Loreley ,аз съм получавала документи тук, никакъв проблем, само срещу подпис ти дават писмото. Peace
Ако те няма у дома се оставя съобщение и трябва да идеш лично до пощата или да упълномощиш някой друг (на самата бланка се прави пълномощното)да ти го вземе. Wink
  Единственото неудобство е че писмото пристига по-бавно, обикновено за около десетина дни. Rolling Eyes

# 2
  • далечно
  • Мнения: 1 029
а как се казва точно - препорьчано писмо?

# 3
  • Мнения: 5 475
 Wink Предполагам на италиански те интересува - lettera raccomandata.  Peace

# 4
  • далечно
  • Мнения: 1 029
всъщност на БГ ме итнересува  Embarassed  Embarassed  Embarassed : това, което ти го връчват в ръката е препоръчано писмо (или си го вземаш от пощата срещу подпис), нали?

За да обясня на майка ми как да го пусне - иначе тя се е засилила пак към куриери.

# 5
  • Мнения: 5 475
Да, препоръчано писмо се казва.  Wink

# 6
  • Мнения: X
ако наистина е важен документ, не рискувай с пощите
прецени си какво би ти коствало загубата и възстановяването му и тогава избери начина на доставка

# 7
  • далечно
  • Мнения: 1 029
УФФ, не знам - все си мисля, че като е препорьчано, няма начин да го загубят, ама като знам какви са засапали в БГ пощи  Thinking  А и май 2-те седмици мотаене, за които Астреа ми каза ще ми дойдат в повече  Rolling Eyes Та може и да минем на вариант куриер.

мерси за отговорите  Peace

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Честно да ти кажа аз рискувах и ми изпратиха с БГ поща нов паспорт. И пристигна.  Blush

# 9
  • Мнения: 3 880
Получавла съм препоръчани писма от БГ и съм иzпраЩала препоръчани натам_ и в едната и в другата посока са пристигали беz проблем. Непрепоръчаните от там zа насам съЩо са пристигнали всичките. Единствените проблеми, които съм имала е било с непрепоръчани пакетчета от Германия към БГ, случвало се е да ми отараШат едно_две по последните спирки Close

# 10
  • далечно
  • Мнения: 1 029
...а най-бясна съм че от Германия до Италия Ди Еич Ел е 8.60 евро, а от България до Италия е 86 лева  #Cussing out  ама така е като няма читава комисия за защита на конкуренцията - големите куриерски имена са здраво  прегърнати в картел  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 3 880
...а най-бясна съм че от Германия до Италия Ди Еич Ел е 8.60 евро, а от България до Италия е 86 лева  #Cussing out 
newsm78
Не съм сигурна, че може да се сравнява директно.
От Германия към Италия за 8,60 можеш да пратиш най- много препоръчано писмо с DHL  (DHL и пощите са едно), а в БГ тези 86лв са за куриерска услуга предполагам.....

# 12
  • далечно
  • Мнения: 1 029
да, знам че Дойче Пост са собственици на DHL -  и все пак ми се струва, че в БГ си държат куриерските услуги на неоправдано високи цени. Говоря спрямо да кажем куриерските цени примерно от други Централноевропейски държави (имам наблюдения за Унгария  Simple Smile ) Ама ако щеш  Crossing Arms - така или иначе от БГ при всички куриери цените са почти едни и същи

от любопитство майка ми се обадила на международния куриер на БГ пощи (казват се EMS, даже не знаех че има такова животно), там я светнали че 'абе с Италия имаме проблем и даже до 10 дни се бавят пратките' - е, мерси ви за 'куриерстването'  ooooh! - иначе е на половин цена от DHL

# 13
  • Мнения: 7 605
...а най-бясна съм че от Германия до Италия Ди Еич Ел е 8.60 евро, а от България до Италия е 86 лева  #Cussing out 
newsm78
Не съм сигурна, че може да се сравнява директно.
От Германия към Италия за 8,60 можеш да пратиш най- много препоръчано писмо с DHL  (DHL и пощите са едно), а в БГ тези 86лв са за куриерска услуга предполагам.....

То4но така е. http://www.dhl.de//mlm.html/dhl/images/download/dhl_de/preislist … nt_2007_10_01.pdf  страница 5, документи по куриер от Германия до Италия струват над 50?.  Peace  8,60? е цената zа колет4е от Германия до Италия.

# 14
  • Мнения: 3 880
8,60? е цената zа колет4е от Германия до Италия.....
да и то непрепоръчано, пътува повече от седмица-две и ако се затрие по пътя пиеш една студена вода Peace

Абе няма такова нещо като хем бързо, хем сигурно, хем без пари Wink то тогава всички само такива пратки щяха да пращат и нямаше да остане жив пощальон- всички щяха да са куриери Laughing

Общи условия

Активация на акаунт