Сбъркахме при избора на кумове!

  • 19 726
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 965
Ами, евалла на кумовете ви, че не са ви развалили сватбата. Поели са ангажимент и са го изпълнили.
Предполагам щеше да ти е далеч по-кофти ако ви бяха отказали по средата на подготовката.
А и кумата ти разсъждава доста интелигентно /още повече, щом той си позволява сега да говори срещу нея/.
Да, наистина мислиш егоистично. Peace

# 46
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Не виждам проблем в ситуацията.
Аз с мое бивше гадже също сме кумове, след това /въпреки че се разделихме/ станах и кръстница на детето им /въпреки че са негови приятели/. Живеем в различни градове и за това се виждаме по-рядко, но се чуваме редовно и поне веднъж в годината правим среща четиримата. Въпросът е да си съхраните отношенията и с двамата нищо повече.  Peace

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 197
Когато се запознахме си мислих че не са най-правилния ни избор за кумове,но после разбрах че имаме най-готините кумове

# 48
  • Мнения: 2 622
Хубавото е че въпреки всичко са се съгласили да ви кумуват,защото можеха да откажат 2 недели преди сватбата(както стана при нас) и тогава знаеш ли как се търсят нови кумове?!
На нас ни кумуваха първа братовчедка на мъжа ми с тогава приятеля си,сега съпруг.Амиии,не сме в кой знай какви цветущи отношения,но за мен това  не е важно...Ама и аз съм си темерут де Mr. Green

# 49
  • Мнения: 3 675
И ние не случихме, но грешките са затова, за да се поправят. Ако имаме брак,църковен де, ще поканя моята най-добра приятелка и мъжа й. Питала съм ги дали са кръстени,да кръстени са, но живеят без брак, при това положение може ли да ни бъдат кумове на църковен брак?Колкото до нашите кумове, не искаме и двамата да ги знаем с мъжа ми след като се опитват да ни използват като кредитни карти-т.е. появяват се само, да ни поискат пари на заем.

# 50
  • Мнения: 4 841
И ние не случихме, но грешките са затова, за да се поправят. Ако имаме брак,църковен де, ще поканя моята най-добра приятелка и мъжа й. Питала съм ги дали са кръстени,да кръстени са, но живеят без брак, при това положение може ли да ни бъдат кумове на църковен брак?Колкото до нашите кумове, не искаме и двамата да ги знаем с мъжа ми след като се опитват да ни използват като кредитни карти-т.е. появяват се само, да ни поискат пари на заем.

Че и не ви ги връщат после  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
(Извинявам се за отклонението, но просто gitadam ми е изначално свързана в представите с три емблематични теми, едната от които - за 20-те лева заем на кумовете... Просто не можах да се сдържа  Hug )

# 51
  • София
  • Мнения: 38 476
Случва се. И ние май сбъркахме.
Те са си заедно и всичко е ок, но нещо винаги се правят на много заети, трябва да им се обадим 5 пъти докато се видим.
Обещаха ни подарък за сватбата, после се направиха на ударени. А имат пари - наскоро си взеха и мерцедес. Не ми е за подаръка, въпроса е че обещаха.
Ще поканя друга приятелка за кръстница на детето!

# 52
  • София
  • Мнения: 4 493
Чета темата и се моля  Praynig тази двойка на които станах ме кумове преди дни - да не пишат никога тук  Sad. Те са наши приятели, а ние нямаме сключен брак. На една и съща възраст сме, но това не значи че нямаме повече опит от тях.
Смятам, че възрастта не е критерии за опита - и какво точно значи - стабилен брак???? Ние след като не сме сключили брак, значи ли че нямаме опит в съвместния живот - не, нали. "Стабилен брак" - дефиниция не може да се даде - просот защото това зависи от двама развиващи се и променящи се човека. Ами , че има хора които след 20 години брак се развеждат - ама сигурно до 19 година се счита , че имат стабилен брак  newsm78

# 53
  • Мнения: 1 062
Приели са, защото са ви приятели. А техните взаимоотношения не зависят от приятелството ви.

# 54
  • Мнения: 473
Доколкото разбирам теб те е страх от това, че раздялата на кумовете може да е лоша поличба за вашето семейство. Не се притеснявай за това, няма такова нещо. Това си е тяхна работа, на братовчед ми кумовете по същия начин се разделиха след сватбата на която бяха кумували, а братовчед ми си има прекрасно семейство и две деца вече повече от 15 години. Така че ако изпитваш такива страхове, напразни са.

# 55
  • Мнения: 17 546
Ние пък случихме на кумове! И до днес са сред най-близките ми хора.  Heart Eyes
Мои приятели пък ми се нацупиха навремето, че не ги поканихме. Аз реших, че не ги искам и причината беше единствено, че не са женени. Не знаех дали ще останат заедно, а искахме кумовете ни да са семейство (което не е гаранция, че ще остане вечно такова), но поне да са такова когато кумуват. Но не отчитай като своя грешка това, че твоите кумове са се разделили. Не бива да си мислиш, че това по някакъв начин ще се отрази на твоето семейно щастие.

# 56
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не считай това за грешка PeaceМоите като са още семейство ,и кво от това?!хем жената е 1ва братовчедка на мъжа ми,и какво.....НИЩО......нито се виждаме ,нито се чуваме,нито ми е духовен наставник.....нищооооо.Аз исках да е моят 1ви братовчед,но тогава /простаааа,простааа/не казах на никого това,щото си мислех,че кумовете трябва да са от мъжката страна.И така оставихме на самотек нещата и някой друг да решава вместо нас това/еми такива бяха времената какво да правим/
Тъй,че давай смело напред и гледай твоето семейство да е добре ,пък за кумовете не бери грижа Hug

# 57
  • Мнения: 676
Ми така ми... Гадовете им с гадове! Трябваше да си останат двамката, все пак са поели ангажимент към вас! Да ви бъдат духовни наставници... Впрочем какво разбираш под духовни наставници?

Ролята на кумовете приемам като особено важна по време на самата сватба. От там нататък ми е все тая дали са заедно или не - важното е да са щастливи.

За кръстник можеш да си избереш всеки.
Много егоистично звучиш, съжалявам. Не искам да съм груба, обаче се облещих ей така  #Crazy като прочетох темата ти.

# 58
  • Мнения: 17 546
Де бре Либи! Немой с лошо. Ами някои хора отдават голямо значение на кума като институция бе. Какво сега - споделило момичето, а ти и се накара, че била егоистка! Ми груба си пък.

# 59
  • Мнения: 676
Съгласна съм, че съм груба. Но е много по-грубо според мен да смяташ, че двама души един вид са те предали като са се разделили. Ми не са били щастливи заедно. Какво да направят - да се откажат от кумуването или да не се разделят? Независимо дали са заедно или поотделно, те пак си остават техни близки хора. Какво се променя, не ми е ясно?

Общи условия

Активация на акаунт