освен с капки за нос с какво друго отпушвате нослето...

  • 9 916
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте, освен капките за нос и стеримар с какво друго отпушвате нослето на вашето дете.ние сме на 1г.8м. иима хрема /сега ни никнат кътници/ от вчера се сгъстиха вече,но не може да издуха и много е запушен носът й.с какво друго бих могла да помогна на малката,днес даже хич не иска нищо да хапва, просто се дави от тези гадни сополи.благодаря предварително за съвети. дали няма някакво кремче ?

# 1
  • Мнения: 372
Не съм ползвала крем. Нас ни спасяваха само промивките с физиологичен разтвор, но никак не е приятно.

# 2
  • Мнения: 5 940
С витамин С, правя инхалации с лайка и вечер до креватчето оставям лайка да се изпарява.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
при нас страхотен ефект имаше хомеопатичното Коризалия, но не се бяха сгъстили. Пробвай дали ще помогне. Иначе капки за нос. На нас ни бяха приготвяли в аптека по рецепта на детски УНГ и бяха много добри, но ако минеш без лекарства, а само с хомеопатия е най-добре.

# 4
  • Мнения: 463
И аз да попитам по темата, тъй като ме интересува: Бебчето ми е със задна хрема и педиатърът каза, да промивам само със Стеримар, ама много бавно минава с него. Дали наистина от него има ефект?

# 5
  • Мнения: 5 940
И аз да попитам по темата, тъй като ме интересува: Бебчето ми е със задна хрема и педиатърът каза, да промивам само със Стеримар, ама много бавно минава с него. Дали наистина от него има ефект?
Според мен със Стеримар само временно се облекчават нещата. Задната хрема е много характерна за малките бебета и много упорита. Извеждайте бебоците навън, дишат по-добре, когато са с хрема.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 077
някои правят коктейл от адреналин и вит С
аз съм слагала и 5-6 капки клеева тинктура в 20мл физ.р-р и по 10 мл в ноздра.....

но - свържи се с педиатър и се консултирай задължително....
И аз да попитам по темата, тъй като ме интересува: Бебчето ми е със задна хрема и педиатърът каза, да промивам само със Стеримар, ама много бавно минава с него. Дали наистина от него има ефект?

стеримар не лекува, просто почиства нослето колкото да диша детето....но за 3-месечно не знам дали капки може да се ползват...щом така ви е казал док - така действайте....а и нали знаеш с лекарства хремата минава за 7 дни, без - за една седмица....

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
И моята малка мушмурочка е с хрема. Промивам със спрея Нисита, мажа с крема Нисита, взех Еуфорбиум Композитум спрей( хомеопатичен), пооправихме положението, но не съвсем. За това взех и Коларгол 1%. Той е най-ефикасен.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 077
Коларгол -- то пак са си капки...и зависи от хремата дали ще помогне....а цапа отвратително Wink

# 9
  • Мнения: X
благодаря,но ние за сега не сме ползвали коларгол никога.коларгол за какъв тип хрема ползвате?

# 10
  • Мнения: X
хомеопатичното средство е спрей или хапчета? нашата лекарка предписва мукосептонекс Е и вибромицин.наистина от вторите капки вече не ни тече така носа,но пък секрета е гъст и горката не може да издуха. и затова е кисела, и не знам как мого да помогна

# 11
  • София
  • Мнения: 44 077
на нас ни го бяха изсписали при прозрачна, водниста хрема...но ефект - нямаше...имаше и нещо, че след като се разтвори (ТОЙ е на прахче) после може да се ползва 5 или 7 дни, после се хвърля, а и толкова се провеждаше лечението с него....но това си го оточнете задължително с лекар...

# 12
  • Мнения: 3 069
Пробвала ли си с Олинт?
На нас ни помага и Виброцила.
Все пак е добре да я види УНГ.

# 13
  • Мнения: 581
По сывет от лекаря още като беше на 9 месеца ни каза - Ксилометазолин 0.025%. използва се не повече от 3-5 последователни дни и то само май кым 2 пыти на 24 часа - аз слагах за да може да се нахрани и да спи два пыти дневно. Само това ни помага в хрема, през останалото време физиологичен разтвор. Ако решиш да ги ползваш, все пак на всяка цена се консултирай с педито.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Коларгола го взимам за задна хрема. На него най-много имам вяра. Прави се в аптеките, има малка трайност. Полезен е и за гърлото. Естествено, че е най-добре лекар да се изкаже. Че цапа, цапа, ама много важно, нали помага.  Wink

# 15
  • Мнения: 5 940
Коларгола го взимам за задна хрема. На него най-много имам вяра. Прави се в аптеките, има малка трайност. Полезен е и за гърлото. Естествено, че е най-добре лекар да се изкаже. Че цапа, цапа, ама много важно, нали помага.  Wink
Наистина добър е за задна хрема, три дни и готово. Лошото е, че леко изсушава лигавицата и не трябва да се прекалява.

# 16
  • Мнения: 297
Ние в момента сме с абсолютносъщия проблем и сме на година и 7 навършени месеца. Дъщеря ми не даваше да й пръскаме Стеримар, затова педиатърката ни изписа капки - през устана, хомеопатични, за хремата. Казват се Euphorbium. Опитай ако искаш. Помагат!

# 17
  • Мнения: 463
Като че ли Колагрола е добър, затова ще питам педи за него. При нас въпросът е спешен, тъй като отлагаме ваксина заради какво ли не и повече не може, но пък не може и да се сложи, ако детето е болничко! То това не го считам за болест, но за всеки случай не смеем!

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Пробвала съм Стеримар, Виброцил, Коларго, физ .р-р и какво ли не....
Но нищо не помага. Досега не е имала хрема повече от 2-3 дни

# 19
  • Мнения: 3 334
при хрема правя промивки с физиологичен разтвор и след това капвам капки,ако са ни назначени такива.Иначе и аз см доволна от коризалията. Peace

# 20
  • Мнения: 413
Аз отпушвам с физиологичен разтвор.
Преди около два месеца и на Вики носа беше доста запушен - изписаха ни Ксилометазолин 0.1 %.Аз така и не ги сложих, защото ми казаха да пробвам с лук.Слага се да ври с люспите в стаята и ако можеш да накараш детето да вдиша.Не вярвах, но ефекта е поразителен.Поне при нас.За два дни всичко мина. Peace
Пробвай! Simple Smile

# 21
Sterimar, много помага и 1-2 капки витамин С Peace

# 22
  • Мнения: 625
стеримар,вит.Ц ,сребърна вода
 Hug

# 23
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
Последно за задна хрема,много хъркаше през нощта,на Петя и слагах Tobradex-капки.Оправи се бързо!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 248
С Витамин С и със солен разтвор

# 25
  • София
  • Мнения: 17 591
Помпа. Помага. И клечки за уши.

# 26
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Когато дъщеря ми е със сополи освен физиологичен разтвор и капвам и Виброцил и помага Peace.Ползвам и помпичка за сополките

# 27
  • Мнения: 84
Sterimar, клечки за уши и Виброцил Peace

# 28
  • Мнения: 262
С витамин ,С, -по 1-2капки във всяка ноздра,а останалото от ампулата в устата.това го правехме 3пъти на ден когато беше на 7м и проточи носле от зъбките.разбира се по указание на педито. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
В много краен случай й слагам капки. Ползвам основно Стеримар.

# 30
  • Мнения: 1 264
Низита спрей, капки вит. С в нослето.

# 31
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Капех масло от Евкалипт във ваната,докато го къпех вечер.Действа много добре./С малкия все още не ми се е налагало да пробвам/

# 32
  • Мнения: 3 376
Георги е с хрема от 4 дни,докторката изписа Тетрисал,впръсква се,но е много трудно,той само като го види и започва да пищи.Каза да му го впръскваме когато е изправен.

А дали капките за нос могат да се слагат в легнало положение.Иска ми се да опитам с физиологичен разтвор и вит.Ц,но как да ги слагам?

# 33
  • Мнения: 5 393
Физ. разтвор и аспиратор.

# 34
  • Мнения: 463
Тези помпички, за които говорите , какви са точно / марка , модел/, защото аз имам една и тя май нищо не изсмуква?

# 35
  • Мнения: 814
Ние имаме помпичка на Чико, но не върши никаква работа. Почиствам нослето със Стеримар и клечки за уши

# 36
  • София
  • Мнения: 665
при тежко протичане на хремата може да се ползва и нещо противоалергично за намаляване на отока на лигавицата и улесняване на дишането.

# 37
  • Мнения: 469
При нас въпросът е спешен, тъй като отлагаме ваксина заради какво ли не и повече не може, но пък не може и да се сложи, ако детето е болничко! То това не го считам за болест, но за всеки случай не смеем!
Ами болест си е разбира се.Здраво дете няма хрема. Naughty
Не бих си помислила за ваксина,ако детето ми е хремаво.

Капките за нос за мен са крайна мярка.Използвам само Стеримар.

# 38
  • Мнения: 100
Аз също използвам Стеримар и клечки за уши.При по-тежки случаи съм правила инхалации със сода. 5 мин. над парата и всичко изтичаше.Може да опиташ нищо не пречи.

# 39
  • Мнения: 5 393
Тези помпички, за които говорите , какви са точно / марка , модел/, защото аз имам една и тя май нищо не изсмуква?

Не помня точно коя марка беше. За да изсмуква, трябва да се ползва правилно, а именно: едната ноздричка се запушва, стиска се помпата преди да се вкара в другата ноздра, след това се пъха не много дълбоко и се отпуска.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 967
Нас ни спасяваха само промивките с физиологичен разтвор, но никак не е приятно.

И при нас така.

# 41
  • Мнения: 268
 издърпвам сополите с аспиратор за нос,след което поставям в ноздрите Ринолекс даде добър ефект за гъсти сополи,редувам с капки мукосептонекс Е-втечнява ги много бързо.Предлагам на често топъл чай,и по-течна храна за да може по лесно да гълта.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аз използвам само Стеримар Peace

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте, аз искам да попитам, тези от вас които са ползвали Тетрисал, дали е за лечение или само за отпушване на нослето.

# 44
пробвайте с концентриран хладък чай от лайка . капе се в носа през 2-3 часа.а за еуфорбиума гарантирам че действа

# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
Само с физиол. разтвор. Колкото пъти е необходимо, толкова. Peace

# 46
  • Мнения: 2 005
Със свинска маз  Peace

# 47
  • Мнения: 982
Два пъти ми се е случвало освен Стеримар,да пръскам и Олинт 0,05%.Доволна съм.

# 48
  • Мнения: 620
Коларгол имаше много добър ефект при дъщеря ми.
Но вай-важното колкого може по-рано да се научи детето да си духа носа - защото неиздуханите сополи отиват презнощта към ушите......и настава една....
Аз бях научила дъщеря си да прави "като таралежчето" (шумно издухване на въздух през носа) още докато беше здрава, ей така, на майтап, заедно с "мяу" за котето и ""ау-ау" за кучето. После това таралежче доста ни помагаше при хремите.

# 49
  • софия
  • Мнения: 636
Хюмекс спрей,почти постоянно, Виброцил, но само 5 дни, Нисита крем, Коризалия. Коларгол лекарката не дава, и в аптеката ми казаха да се внимавало с него при деца под 2г. Засега се справихме успешно пък да видим.....

# 50
  • София
  • Мнения: 17 591
Тегля го с помпична за нос. Непосредствено след Стеримар-а. Ако не стане, повтарям, докато чуя звука от изтеглени сополки. Задължително сутрин и вечер, а като има опвече сополки - по-често, дори на всяко преобуване.

# 51
  • Мнения: 9 990
здравейте, освен капките за нос и стеримар с какво друго отпушвате нослето на вашето дете.ние сме на 1г.8м. иима хрема /сега ни никнат кътници/ от вчера се сгъстиха вече,но не може да издуха и много е запушен носът й.с какво друго бих могла да помогна на малката,днес даже хич не иска нищо да хапва, просто се дави от тези гадни сополи.благодаря предварително за съвети. дали няма някакво кремче ?

С капките за нос и просто научи детето да издухва вече. Peace

# 52
  • Мнения: 1 477
При нас помага Стеримар.С физиологичен разтвор също става.

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 18:25 от Miss Agony

# 53
  • Мнения: 177
Хюмекс много съм доволна от него.

# 54
  • Мнения: 305
Първо пръскам със Стеримар,после мажа с Нисита,има ефект но не и поразяващ,те миличките като не могат и да се издухат Sad

# 55
  • Мнения: 171
Синът ми е на 10 месеца и изкара доста тежка хрема,която предизвика и кашлица.В началото слагах Коларгол,но ефекта беше нулев и минах на Виброцил и едновременно с това правих промивки с физиологичен разтвор.Той най помага при нас,капките са малко ала-бала.

# 56
  • Мнения: 506
Пробвай с  MAXITROLL, но преди това се консултирай с педиатъра.Не е желателно да използваш онези , така гадни и болезнени помпички за нос, аз съм против тях..и нали знаеш, че всяка хрема е за 7-м дена!! Peace

# 57
  • Мнения: 5 393
Не е желателно да използваш онези , така гадни и болезнени помпички за нос, аз съм против тях..и нали знаеш, че всяка хрема е за 7-м дена!! Peace


Не съм съгласна. Помпичката е доста полезна и е много по-препоръчително да се използва тя, отколкото всичко да отива в гърлото и надолу.
А за 7-дневната хрема....... Joy Joy JoyИзвинявай, но наистина е глупост.Иво беше с хрема 1 календарна година-месец след раждането си, та до година и 1месец.Така и не се разбра защо е толкова упорита тази хрема.Без помпата за нос бях загубена.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Ползвам физиологичен разтвор, преди Стеримар, но преди време една позната аптекарка ми предложи физиологичен разтвор в голяма банка /за система -500мл/  и спринцовка за нея, изварявам си шишенца от капки /две за двете деца/ и си ги пълня с физ. разтвор. Останалия в банката слагам в хладилника, добре затворен и го ползвам доста време и излиза много по евтино /около 2 лв- със спринцовката/

# 59
  • Мнения: 982

А за 7-дневната хрема....... Joy Joy JoyИзвинявай, но наистина е глупост.Иво беше с хрема 1 календарна година-месец след раждането си, та до година и 1месец.Така и не се разбра защо е толкова упорита тази хрема.Без помпата за нос бях загубена.
Кое по-точно е глупост?
Хремата най-често минава за около седмица.
Година с хрема е частен случай,не общ! Peace

# 60
  • Мнения: 640
С ампула Вит С

# 61
  • Мнения: 4 621
Най-често използвам Стеримар, капки за нос или Ринолекс. За друго не се сещам Thinking

# 62
  • Мнения: 506
Цитат
Кое по-точно е глупост?
Хремата най-често минава за около седмица.
Година с хрема е частен случай,не общ!
..Така си е!! Peace
Цитат
...Иво беше с хрема 1 календарна година-месец след раждането си, та до година и 1месец.
Пожелавам на Иво да не му се случва пак и да е все здрав, тоз твоя юнак!! Hug

# 63
  • Мнения: 676
Аз четох във форума за капки от лук и вчера му направих след три пъти капване сополите се оправиха и вече нямаме - не ми се вярваше, но е факт.

# 64
  • Мнения: X
здравейте, колко сте голями? може ли да ми кажеш как се правят тези лучени капки и при колко голями деца можа де се използват? къде може нещо да прочета за тях  ? благодаря

# 65
  • Мнения: 676
Настъргваш една малка глава лук и я прецеждаш през марля или тензух и капваш по 2 капки и в двете ноздри.Това го правиш през около 2-3 часа.Не трябва да се слага повече от 2-3 пъти, защото лука дразни лигавицата на носа.Общо-взето за детето е доста неприятно, но действа.Синът ми е на 1г.3м.

# 66
  • Мнения: 640
Настъргваш една малка глава лук и я прецеждаш през марля или тензух и капваш по 2 капки и в двете ноздри.Това го правиш през около 2-3 часа.Не трябва да се слага повече от 2-3 пъти, защото лука дразни лигавицата на носа.Общо-взето за детето е доста неприятно, но действа.Синът ми е на 1г.3м.
И аз ще ги пробвам. Иван след Коларгола за задна хрема така се разводни, че не можем да спим и двамата

# 67
  • София
  • Мнения: 672
Настъргваш една малка глава лук и я прецеждаш през марля или тензух и капваш по 2 капки и в двете ноздри.Това го правиш през около 2-3 часа.Не трябва да се слага повече от 2-3 пъти, защото лука дразни лигавицата на носа.Общо-взето за детето е доста неприятно, но действа.Синът ми е на 1г.3м.

Наистина са много ефикасни. да добавя - ако бебенцето е мъничко (като моето) много помага да се нареже една глава лук и да се свари, детенцето да подиша от парите. Чувала съм, че някои мами профилактично оставят отварата в стаята на бебока. И на мен не ми се вярваше - но помага  Hug

# 68
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
По-добре чистия сок от лук да се смеси 1:1 с вода. Също много помага, а доста по-поносимо. С първата бременност изтествах да си сложа неразредени капки лук. Е, по-гадно нещо няма-люти, щипе....отвратително. Искаше ми се да направя няколко обиколки на блока. А какво ли ще му е на едно малко дете......

# 69
  • Мнения: X
Чувала съм за кремче- Пулмекс бебе, маже се отгоре при синусите, но не съм пробвала. Засега действаме с Коларгол, Стеримар, Виброцил, Ксилометазолин...

# 70
  • София
  • Мнения: 1 541
Аз използвам само Стеримар Peace
страх ме е да пръсна със стенмара в нослето
как се справяте??????????
 newsm78

# 71
  • Мнения: 191
Аз използвам само Стеримар Peace
страх ме е да пръсна със стенмара в нослето
как се справяте??????????
 newsm78
И аз не му пръскам, защото имам чувството, че му е по-гадно. Капя му физиологичен разтвор. А иначе от месец и нещо сме се със сополи. Ако не текат, то му е запушено нослето. Капах му Коларгол, Бивацин (поне така мисля се казваше) и сега сме на физиологичния разтвор. Отначало не можеше да понася дори само да му пипнеш нослето, а сега милия стои мирен докато му капя.
Определено ще пробвам това с лука.

# 72
  • Мнения: 640
2 сутрини подред капах ПИНОСОЛ и сякаш позатихнаха тези пусти сополи

# 73
  • Мнения: 5 393

А за 7-дневната хрема....... Joy Joy JoyИзвинявай, но наистина е глупост.Иво беше с хрема 1 календарна година-месец след раждането си, та до година и 1месец.Така и не се разбра защо е толкова упорита тази хрема.Без помпата за нос бях загубена.
Кое по-точно е глупост?
Хремата най-често минава за около седмица.
Година с хрема е частен случай,не общ! Peace

Да, частен случай е(и слава богу) Но е глупаво да се твърди, че всяка хрема отминава за 7дни. Много често,особено при малки деца, които не могат да си духат носа, секретите слизат към гърдите и дробовете.

# 74
  • Мнения: 982

Да, частен случай е(и слава богу) Но е глупаво да се твърди, че всяка хрема отминава за 7дни. Много често,особено при малки деца, които не могат да си духат носа, секретите слизат към гърдите и дробовете.

Аз не твърдя,че всяка хрема отминава за 7 дни,а че най-често се случва така.И това е с или без капки.Моите наблюдения и опит са такива.Че има усложнения не отричам.

# 75
  • Мнения: 5 393
Аз не твърдя,че всяка хрема отминава за 7 дни

Да, не го твърдиш ти, а тази мама Laughing

Не е желателно да използваш онези , така гадни и болезнени помпички за нос, аз съм против тях..и нали знаеш, че всяка хрема е за 7-м дена!! Peace


# 76
  • Мнения: 8 999
Единственот спасение за мен са капки ксилометазолин. Безотказно отпушват. Виж, лечението на хрема е друг въпрос. Но, първо винаги се грижа да са им отпушени нослетата, за да могат да спят и да се хранят нормално и спокойно и чак тогава предприемам мерки за лечение. Последното ми нововъведение са капки за очи /капят се в носа/ Тобрадекс.

# 77
  • Мнения: 982
Последното ми нововъведение са капки за очи /капят се в носа/ Тобрадекс.
Те не са ли с АБ?И то зависи каква е хремата,едва ли слагаш това за бистър като вода секрет.

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Много рядко слагам някакви капки. Ползвам предимно физиологичен разтвор и един хомеопатичен спрей Еуфорбиум.

# 79
  • Мнения: 8 999
Последното ми нововъведение са капки за очи /капят се в носа/ Тобрадекс.
Те не са ли с АБ?И то зависи каква е хремата,едва ли слагаш това за бистър като вода секрет.

Не, тук говорим за гъсти сополи. Аз прилагам най-вече за зелените. Но винаги капя и отпушващи капки. И да, съдържат АБ, но той е с локално действие. Също давам и противоалергичен сироп /той спомага за отбъбване на лигавицата/.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 691
момичета на нас ни изписаха Тетрисал-спрей. Може ли да се използва спрей при 1 мес. бебе?

# 81
  • Мнения: 3 405
Аз използвам само Стеримар Peace
страх ме е да пръсна със стенмара в нослето
как се справяте??????????
 newsm78

Пръскам го от както беше малко бебенце, на 4-5 месеца, смело и със замах. Още реди да е разбрал какво му правя вече е готов. Стеримарът е добър за прочистване на ноздричките, понеже е под налягане и влиза навътре.

# 82
  • Мнения: 2 231
 То и Sterimar е спрей. Като й пръснах в нослето, направо се задави, изплаши се и рев та не можех да я успокоя. Беше на 2м. Изпратих свекървата до аптеката и ми купи 2 най-обикновени пипетки (капкомер). Първо пръсках малко в капачката и с пипетката и слагах по 2-3 капки в 1 ноздра. Така мисля няма да си стресираш бебето. А за това какво са ти предписали не зная, но със спрейовете по-добре така действай.

# 83
  • София
  • Мнения: 553
физиологичен разтвор, Стеримар, паста Нисита

# 84
  • Мнения: 2 143
Олинт или Ксилометазолина в рамките на три дни повлиява запушения нос и хремата.

# 85
  • Мнения: 9 973
физ.разтвор

# 86
  • Варна
  • Мнения: 691
какво по точно правите с този физ. разтвор?

# 87
  • Мнения: 9 990
впръскват в носа, как какво.... Grinning

# 88
  • Варна
  • Мнения: 691
еми незнаех-какво толкова странно пък има. Не съм използвала и не знам на капки ли е , спрей ли е. Ние ползваме сега спрей Тетра... /не се сещам/ и ни е доста трудно т.к. малката все се върти

# 89
  • Мнения: 177
На мен, да чукна на дърво, не ми се е налагало,
но знам за физ.разтвор, както и за вит.С

# 90
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Физ.разтвор и Стермар.

Общи условия

Активация на акаунт