Дали да го спра от ясла?

  • 2 140
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
И според мен е по добре да го спреш. И в къщти да го гледаш пак можеш да измисляш игри и занимания така че да не скучае детето да го извеждаш всеки ден или по точно когато не вали и да го срещташ с други деца в парка. Аз така правя и детето ми въобще не скучае, ще го пусна направо на градина,на 3 години.

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
По-добре да си го погледаш още малко в къщи,така бих постъпила аз. PeaceНяма смисъл ако е от финансова гледна точка да се тормозите и вие и детенцето.Говорете пак и решете,но това е моето мнение. Hug

# 17
  • Мнения: 46 508
По мои наблюдения децата до 3 години са по-зле с боледуването, отколкото по-големите. Особено, когато болестите се редуват една след друга, детето съвсем се срива, вместо да привикне, както се очаква.

Решението е изцяло ваше. Можете да го спрете или да изчакате да видите дали ще се стигне до задълбочаване на болестите.

Аз бих го спряла, ако се отнасяше за моето дете.

На имуностимуланти не вярвам.

# 18
  • Мнения: 7 201
И аз бих го спряла!Както и направих когато Дани беше на 2 г.
Беше от болест в болест.Здравето е най-важно от всичко! Peace

# 19
  • Мнения: 472
Аз бях в същата дилема. Дъщеря ми тръгна на ясла на 2г.4м. Дотогава почти не беше боледувала. Общо взето 1 седмица сме на ясла, 1 седмица се лекуваме. В момента сме с гнойна ангина. Консултирах се с няколко доктора, включително и с УНГ, защото нас все там ни тръшка. Всички ми обясниха, че децата така си укрепват имунната система и, че ако сега я спра ще боледува по-късно в градината или в училище. Нерви и търпение. Когато оздравеем пак сме на ясла.

# 20
  • Мнения: 2 498
Аз също съм против яслата....голямата не е ходила и малката няма да ходи....но всеки сам си рашава за детето си....

# 21
  • Варна
  • Мнения: 773
аз бих го спряла. Не мисля да пускам Йоана на ясла.

# 22
  • Мнения: 3 069
Аз съм противник на яслите така, че мен ако питаш не го пускай.
Никой няма да се грижи за детето ти по-добре от теб.

# 23
  • Мнения: 1 312
Консултирах се с няколко доктора, включително и с УНГ, защото нас все там ни тръшка. Всички ми обясниха, че децата така си укрепват имунната система и, че ако сега я спра ще боледува по-късно в градината или в училище. Нерви и търпение. Когато оздравеем пак сме на ясла.

Абсолютно подкрепям.
Синът ми тръгна на ясла на година и 10 месеца.
Дотогава беше пил само Стодал.
Три месеца нямаше никакъв проблем-следващите три редувахме седмиците-една на ясла,една вкъщи,понякога и по 10-11 дни оставаше.
После укрепна и спряха проблемите.
Гнойните ангини са му слабото място..
За една година изпи два антибиотика и това беше.
Надявам се да няма проблеми тази зима.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз бих спряла детето , ако има кой да го гледа у дома.
Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Въпроса е не да го спреш изобщо,а да поукрепне имунната му система.След по-сериозно боледуване му трябва точно един вирус да срещне и пак ще е болно детето.За това ако можеш спри го за 2-3 седмици.

# 26
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дадох синът ми от 3 годишен на градина.Като се почна едно боледуване по два пъти в месеца съм излизала в болничен.Това продължи до към петата година.В ясли и градини си обменят вируси и боледуването е неизбежно докато не се създаде имунитет.

# 27
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Всичко зависи от вас и това в какво положение сте финансово и дали има кой да гледа детето. Аз съм на мнение че като тръгне един път не е добре да се спира, като се разболее в къщи  ислед като укрепне пак на ясла/градина. Трудното е първите два-три месеца, после придобиват имунитет. Каквото и да решите ще е най-правиното за вашето дете. Успех!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
При първото ни пускане на ясла/1г и 7м/ изкарахме пневмония и я спрях докато навърши 2г,но тогава имах избор.

# 29
  • Мнения: 8 999
Аз бих се съобразила с мнението на педиатъра. Може би поне 2 мес. да си постои вкъщи детето, ако толкова чак му е срината имунната система, за да укрепне. Но това съвсем не означава, че после като тръгне пак на ясла, няма пак да боледува.

Общи условия

Активация на акаунт