Размер на памперса

  • 5 807
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 833
Здравейте!,
Малкия е на 26 дни и тежи 4 кг. Ползваме пелени на Памперс New born 1 от 3до 5 кг. Въпросът ми е как да разбера, че са му умаляли и да премина на по- голям размер?

# 1
  • Мнения: 5 940
Синът ми се роди 4,100. Още в родилния дом ми казаха, че Памперс New born са му малки.

# 2
  • Мнения: 1 371
Когато започнат да пропускат, значи е време за нов размер, ако не се оправят нещата с новия размер - смяна на марката на памперса.

Забравих да допълня : ако му се отбелязват на крачетата - това също е признак на малък памперс.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Можеш веднага да вземеш следващия. Придържай се към долната граница на размера, т.е. ако детето е 4кг, взимай тези, които са от 4 до... и т.н. А ще разбереш, че са умалели, по това, че често пускат!

# 4
  • Мнения: 130
Според мен вече може спокойно да ги смениш с Памперс - миди - 3. Те са от 4-9 кг.

# 5
  • Мнения: 478
Pampers ги продават на бройка купи един от следващия размер и го мери.

# 6
  • София
  • Мнения: 606
Вече сте готови да ползвате 2-ка. Ще са Ви по-удобни. Ние се родихме 3650 и веднага почнахме да ползваме 2ка.

# 7
  • Мнения: 6 164
Аз винаги съм гледала долната граница, при все че детето ми е с нормално тегло, но от други съображения - по-големият размер абсорбира повече. Затова и на 10 кг. минах на номер 5, защото разликата в попивателността между 4+ и 5 дори е огромна.

# 8
  • Мнения: 463
Ние разбрахме като започна да му се отбелязва на крачетата. Друг начин е като ти е по- трудно залепването. Аз също се придържам към долната граница.  Горе - долу аз се ориентирам по това, че когато лепките започнат да се отдалечават от двете страни на картинката и станат не точно от двете страни , а доста по- далеч. Ама и аз как го обясних.... Надявам се да ме разбереш.

# 9
  • Мнения: 2 100
Като започат да се отбелязват на крачетата или да пропускат. Аз направиh така-взех на бройка и пробвах. Но като бяхме на вашите кг, отдавна не бяхме вече с new born  Wink

# 10
  • Мнения: 491
Когато започнат да му се отбелязват лентичките по краката,и когато започне да пропуска е време за нов размер.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Можеш спокойно да му вземеш следващия размер

# 12
  • Мнения: 409
Вече сте готови да ползвате 2-ка. Ще са Ви по-удобни Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
О,определено сте за 2-ка.Моята дъщеря се роди 3,850 и още от родилното започнахме с 2-ка.Нея я ползвахме само месец и минахме на 3-ка.Започна малко трудно да ни опасва в кръста.

# 14
  • Мнения: 2 131
И аз мисля, че бебчето ти става за следващия размер, те мисля че са от 4 до 9. По-добре е да не се изчаква да се стигне горната граница - в случая 5 кг, защото започват да пропускат и е по-трудно да се стегнат добре.  Laughing

# 15
  • Мнения: 864
Моята кукла се роди 3.350.Още от изписването бяхме на Памперс-миди.

# 16
  • Мнения: 22 343
На мен досега памперси не сами пропускали.
Аз сменям размера със следващ, когато ластиците започнат да се отбелязват на крачетата.

# 17
  • Мнения: 1 317
Според мен можеш да си ползваш още 1-чка, ако видиш че му се отбелязват на крачетата - мини на 2-ка (или ако пропускат, но това е относително, тъй като ако ги сменяш по-често няма да пропускат). Моя син е 7 кг вече и до преди 1 седмица позвах 2-ка (3-6кг), защото бяхме купили повече и исках да ги изразходвам. На крачетата леко му се отбелязваха, но аз ги сменях честичко  и не са ми пропускали.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 591
Ооо, ще разбереш. ПО излизащото аки. Или като вземе да се пълни за период, по-кратък от този между 2 яденета. Или като почнат да се отбелязват ластичетата на крачетата. Впрочем, аз изобщо не съм вземала 1, направо с 2 почнах. Към 1 месец беше май като взеха да омаляват - айде, може би 1.5.

# 19
  • Мнения: 6 438
Аз единичка не съм ползвала. Peace Направо на 2-ка.Родихме се 3,150кг.Но най-сигурен признак за смяна на размера е ако се отбелязват ластиците на краченцата.

# 20
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Ами като започне да пропуска пампито или следиш за килограмите,но винаги е по хубаво размера да не е на ръба.Дъщеря ми се роди 3.500 и направо като я изписаха ползвахме на Памперс 2-ка

# 21
  • Мнения: 83
когато започне да пропуска или да се отбелязва на крачетата или много   започнеш да стягаш с лентичките от страни Hug

# 22
  • Мнения: 3 069
При нас започна да пропуска и тогава сменях на по-голям номер.

# 23
  • Мнения: 2 019
Можеш веднага да вземеш следващия. Придържай се към долната граница на размера, т.е. ако детето е 4кг, взимай тези, които са от 4 до... и т.н. А ще разбереш, че са умалели, по това, че често пускат!
Peace

# 24
  • Мнения: 545
Според мен вече е време за следващият номер! Crazy
Момичетата са ти казали,започне ли да се отбелязват ленти по крачетата,вдигай летвата! Grinning

# 25
  • Мнения: 1 586
Когато започнат да му се отбелязват лентичките по краката,и когато започне да пропуска е време за нов размер.
Гледай долната граница.Според мен мини на следващият размер.Хриси се роди 4.050 и в родилното ми казаха,че най-малкият размер не става за нас!

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
като започне да пропуска или да се отбелязва на крачетата
аз лично не бях доволна от най-малкия размер и почти веднага минах на следващя Peace

# 27
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дъщеря ми се роди 4кг. и още в болницата ми казаха, че мини 3-6 кг. на Памперс са й малки.Да обяаче татито от кеф беше накупил 4-5 пакета и се налагаше честичко да я сменям, иначе пропускаха много.После смених и марката.

# 28
  • Мнения: 403
Според мен вече може спокойно да ги смениш с Памперс - миди - 3. Те са от 4-9 кг.
Или тройка, а можеш да пробваш и двойка от 3 до 6

# 29
  • Мнения: 403
Дъщеря ми се роди 4кг. и още в болницата ми казаха, че мини 3-6 кг. на Памперс са й малки.Да обяаче татито от кеф беше накупил 4-5 пакета и се налагаше честичко да я сменям, иначе пропускаха много.После смених и марката.
Извинявай, не бях прочела това мнение! явно сте за 3 от 4до 9 Успех

# 30
  • Мнения: 4 621

Можеш веднага да вземеш следващия. Придържай се към долната граница на размера, т.е. ако детето е 4кг, взимай тези, които са от 4 до... и т.н. А ще разбереш, че са умалели, по това, че често пускат!

 Peace

# 31
  • Хасково
  • Мнения: 992
Различните марки памперси стоят различно при различните деца.
Дъщеря ми като беше бебе вползвах Либеро 3-6 кг., а приятелката ми ползваше Хъджис 3-6 кг. опитах и аз, но Хъджиса бяха огромни в сръвнение с Либеро същия размер.
Така че всичко си е индивидуално спряма детето и марката пелени.

# 32
  • Мнения: X
При Pampers размерите по-принцип са най-подходящи, когато детето тежи в долните граници, посочени на опаковката.

# 33
  • София
  • Мнения: 672
Здравей!
Мисля че ви е време да минавате на 2-ката. Виждам че си ноемврийка и искам да ти споделя нашия опит с Памперсите - ние бяхме с 1, но започна да пропуска и детето беше мокро на всяка смяна. Минах на 2-ката (детето тежеше около 3300) и му е супер. Той като расте и се храни повече и ги пълни памперсите повече с всеки изминат ден, не толкова, че го стягат или нещо такова. Между другото, ако и 2-ката ти пропуска - опитай Молфикс - пробвах една опаковка и много са удобни и хубави също Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 677
Роди се 3 600. Единицата я ползваше само в родилното, като се прибрахме, минах на двойка.

# 35
  • Мнения: 9 973
на нас ни станаха ранички на крачетата отвътре-протри се.
За момчетата се взима по-големия размер Peace

# 36
  • Мнения: 1 531
аз минавам на горен размер, когато достигне горна граница или минимум средна граница - струва ми се излишно да я тормозя с ненужно голяма "превръЗка"  Peace  това,разбира се,ако не й стягат или не пропускат Heart Eyes което не се е случвало  Peace

# 37
  • Мнения: 701
при момчетата е добре да се премине към по-голям размер малко по-рано от достигането на упоменатите килограми.Нещо там за пишлетата беше,но не го запомних...аз така и направих.

# 38
  • Мнения: 1 483
Роди се 3 600. Единицата я ползваше само в родилното, като се прибрахме, минах на двойка.

И ние така,Алекс се роди 3750 bowuu

# 39
  • София
  • Мнения: 553
ВИнаги съм купувала по-големи памперси, т.е. никога не съм изчаквала дъщеричката ми да достигне абсолютния максимум килограми за даден вид и тогава да купувам следващия номер.

# 40
  • Мнения: 903
Според мен трябва директно да симинеш на 2 и това е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт