Ако знаех...

  • 7 679
  • 122
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Ако знаех, че....

Темата е за нещата от живота и е изплагиатствана от един друг подфорум, но нека тук и придадем друго звучене - не толкова бебешко-мамешко.

Ще бъда първа.
Само ако можеше да знам преди доста години, когато започвах да карам ски, че е супер тъпо да обуеш скиорска обувка с гривна на глезена....

# 1
  • Мнения: 14
. ако, когато си губех времето, знаех как няма да ми стига един ден ... Ако знаех, че представата за скоростта на изтичане времето се променя с времето, никога не бих казало "да свършва по-бързо"...
. ако преди да запаля първата си цигара, знаех колко от аромата на живота ще загубя ...
. ако знаех преди това всичко, което знам след това, нямаше да е забавен животът ...

# 2
  • Мнения: 516
Ако знаех, какво е да си възрастен, нямаше да бъда толкова сериозно дете.
хубава тема, Ивонски!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
И какво излезе? Ако темата беше за анален секс в асансьор с непознат - до сега щеше да има 5-6 страници... Толкова ревностно ли пазите горчивия си опит?

# 4
  • Мнения: 27 524
Ти си дала съвсем прозаичен горчив опир, Ив  Simple Smile
Предполагам, на всеки човек ако-тата са много. Темата е прекрасна, пак ще пиша, само да отсея кои ако-та са за споделяне точно тук  Laughing

# 5
  • Мнения: 9 865
Ако знаех, че след толкова усилено бягане в противоположната посока пак ще се озова на изхпдна позиция, нямаше да бягам толкова бързо.
Ако някой ми беше обяснил "какво е майка ми" нямаше да я мразя толкова много години наред.

# 6
  • Мнения: 3 447
Ако започна да "акам"... абе по-добре да не започвам.
Не съм се замисляла, всъщност, точно по този начин. Приемам си горчивия опит като неизбежен. Виж, питала съм се какво щеше да стане, ако на някой кръстопът бях избрала друга посока. Ако бях избрала друго училище например, какви приятели щях да имам? Какви любови? Какви рани? Ей такива разни...

# 7
  • Мнения: 2 212
Съвсем като Дона щях да го кажа, ама сигурно два-три пъти по-дълго...Благодаря й, че го каза по-кратко...И все пак, понякога си мисля, че щях да живея по-щастливо ако не можех да се замислям за тия кръстопътища и да се питам какво би било ако...
Всеки ден си казвам, че ако знаех как да стана малко по-разумна и по-егоистична ще си спестя много самонаранявания и болки...но всеки път разбирам, че ако знаех как да направя това, тогава просто нямаше да съм и аз.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Горещо ви пропоръчвам един филм точно по темата -  "Плъзгащи се врати". Точно за това "ако..."

# 9
  • Мнения: 801
Ако не беше така, нямаше да е никак....

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Истината е, че си представях темата по-практична... Но вие доста философски я подехте.
Аз лично не съжалявам за изборите си. Без доза болка така или иначе не може. Аз обичам съдбата си такава!

# 11
  • Мнения: 8 999
Ех, ако знаех, че баща ми е бил прав, като още през 70те години твърдеше упорито, че Съветската империя ще рухне и социализмът ще претърпи крах....

# 12
  • Мнения: 2 253
Ех,ако знаех да живея за мига.........

# 13
  • Мнения: 476
Ако преди осем години знаех, че ако отида на един купон с най-скъпият за мен човек той нямаше да си отиде от този свят. Знам, че дозата болка в живота е неизбежна, но защо точно тази не ми беше спестена...

Много ми е тежко напоследък.

# 14
  • Мнения: 6 029
Ех, ако знаех...
Всъщност не ща хич и да знам. Само да ми е кофти после, че нещата не са били някак по инак.

Общи условия

Активация на акаунт