Тайната на дългата и здрава коса-21

  • 51 154
  • 387
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Знаете ли как да придадете обем на косата си?




Направете си руси кичури - като оставим настарна факта, че боядисана коса обикновено е с повече обем, понякога "повдигането" или обема на косата са чисто визуален ефект. Най-добре ще постигенет това с руси кичури, но може да ги направите и в друг цвят, стига да се получи контраст. В повечето случаи едноцветната коса изглежда по-тънка.

Използвайте продукти за обем - те наистина вършат работа. Могат да бъдат под формата на мус, гел или пяна. Нанасят се директно в корените на подсушена с кърпа коса.

Топла/студена струя на сешоара в корените на косата - издухването със сешоар ще придаде на косата ви много хубав обем. За целта е необходима кръгла четка, дръжте я възможно най-близо до скалпа на главата, като повдигате косата. Първо оформете с топлата струя, а за финал използвайте студената струя, за да фиксирате окончателно прическата си. Друг вариант е да сушите косата си с наведена надолу глава.

Използвайте ролки - съвсем не е необходимо да слагате ролки върху цялата глава, нито пък да заприличате на овца. Необходимо е да навиете само горанат част на косата си и то с ролки с голям диаметър. Сложете ги върху суха коса, ако са термо-ролки или на влажна, ако са залепящи.

Преса за къдрици и "вафлички" - с нея косата ви ще придобие по-голям обем, стига да я използвате правилно и да внимавате да не изгорите косата си. Започнете от корените на косата и продължете надолу, после впръскайте спрей за фиксация. Този метод дава много добър ефект при много рядка и слаба коса.

Подстрижете се на пластове - краят на тази мода не се вижда и то съвсем основателно. Такава прическа е много подходяща, както за абсолютно правата коса, така и за леко чупливата и вълниста коса. Този тип подстригване придава оптически много обем и подчертава красотата на лицето. Само не правете грешката да направите горния слой твърде къс, защото рискувате зда изглеждате комично.

Сложете си красива лента за коса - сложете лентата върху косата си и започнете

# 16
  • Мнения: 6 461
Съвети за тънка коса



Може би вие сте от онези хора с идеално красиви лица, на които много отива тънката, прилепнала по главата коса. То тогава вие сте изключение. Обикновено притежателките на такива коси трудно намират начин да се грижат за прическата си

 Съвети за придаване на обем на тънката и рядка коса:

 Първият най-важен продукт е шампоанът. Силно-измиващият   шампоан ще отмие косата от стилизиращите продукти, от излишния себум, който залепя косата на скалпа. Такъв тип шампоан, обаче  не бива да се използва повече от един път в седмицата. През другото време използвайте шампоан за обем, който ще придаде плътност на всеки косъм поотделно.   

 Химически третираната коса се нуждае от допълнително подхранване – използвайте продукти специално за тънка коса.   Нанасяйте продукта единствено върху краищата но косата, и в никакъв случай в корените.

 Използвайте пяна за стилизиране, като я нанасяте в корените. На пазара се предлагат и гелове, както и други специфични продукти за обем в корените.

 Избягвайте продуктите за блясък, тъй като те съдържат предимно силикон, който ще утежни косата.

 Важен момент е изсушаването на косата – правете това с наведена надолу глава. След нанасянето на подходящия продукт в корените на косата, започнете изсушаване първо на корените на косата, струята да не е твърде гореща.

# 17
  • Мнения: 4 496
Дими, smile3501 smile3501 smile3501
Много красиво и подредено! Flutter

# 18
  • Мнения: 6 461
Дими, smile3501 smile3501 smile3501
Много красиво и подредено! Flutter
Hug

# 19
  • Мнения: 603
Здравейте, честита тема и поздравления на Зизи и на Дими за оформлението. Харесва ми,много   bouquet
На всички момичета от албума косите им са страхотни, поздравления.
Аз след почивката лятото я правя вече 3 месеца, и мисля сега декември да дам почивка. Доста ми е пораснала /пу-пу/ при първа възможност ще пусна снимки.
Красим, просто съм поразена от косатата ти, хем я боядисваш, хем такъв напредък и е толковаа хубава. Браво  Hug
Приятен ден момичета, до скоро   bouquet

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Нека днес кафето бъде от мен.  Heart Eyes

Лек и успешен ден на всички!

# 21
# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Не се сърди  Praynig

# 23
  • Мнения: X
Мили, дами, скоро някой модератор ни  потупа по рамото за спамо - чат. Нека се въздържаме newsm56
  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 631
Винаги съм знаела, че не е хубаво да се ползва шампоан, който много се пени, но не съм се месила на никой в тази тема за предпочитанията...
Но сега като изчетох новата тема, мисля, че намерих отговор на въпроса си защо ми се наелектризира косата!!! Явно се получава в следствие на двукратното измиване с шампоан, което прилагам след всяка маска... Шампоана ми е Дав и мнооого се пени  Mr. Green Ама иначе няма да се измие маската! За съжаление имам още половин шише тривитаминол!
Явно трябва да потърся и аз не знам какъв шампоан, който да е с лека текстура и щадящи съставки!

Мнения??

# 25
Привет на всички дами във форума!:)Преди месец попаднах на вашата тема и бях впечатлена от компетентността..търпението и резултатите който сте постигнали с вашите коси!Изчетох всички 20-теми от форума за това няма да ви задавам въпроси на който вече многократно стe отговаряли.Simple SmileАз преди месец започнах да си правя следната маска:
1с.л-бадемово масло
1с.л-пшеничено масло
1с.л-кайсиево масло
1с.л-масло от жожоба
1с.л-витамин А
1с.л-хининова вода
1ампула плацента
1жълтък
1с.л-ракия
хума на око за да стане кашичка...Сутрин и вечер преди лягане правя фрикция на косата само с хининова вода а всеки ден я обливам с корен от коприва.Правила съм тази маска 7-пъти до сега.косата ми стана доста жива и плътна.Simple SmileТова което исках да споделя със вас е че маската на Деси е невероятна макар и да съм я правила само два пъти по-оригиналната рецепта но това което забелязвам още от сега е просто зашеметяващо като резултат!:)Преди да започна маската на Деси съм снимала моята коса и с нетърпение чакам да минат поне три месеца за да имам реална база за сравнение...Благодаря на Деси и на всички във форума които подържат тази тема за да имаме наистина красиви и здрави коси-защото мястото на косата е на главата!:)

# 26
За корените от коприва!-Препоръчват се при стимулиране растежа на косата и против пърхот.
Начин на приготвяне:-една супена лъжица корени от Коприва се залива с 400мл.кипяща вода.Престоява 10минути при стайна температура (15-25C).Прецежда се през марля.Един път на ден се прави фрикция като престояваш 2-часа и после косата се измива.-Аз лично правя всеки ден фрикция но не я отмиват защото така или иначе времето през което действа извлека е 12часа.Дано съм ти била от полза :peace

# 27
  • Мнения: 965
Мерси за кафето... и пуричките  Hug

Досега някои ползвал ли е бебешки шампоан - за него поне знам, че със сигурност не е агресивен към косата, прави я мека като коприна и не е скъп? На Джонсън?



Рокси, правя редакция сега заради теб  Peace - тази ампула плацента, доволна ли си от нея? Тя подхранващо ли действа? А иначе не ти ли става много мазна масчицата?   bouquet

# 28
Доволна съм от ампулата-плацента!Преди време също съм я ползвала и поне при мен има ефект.Относно маста-не не ми се омазнява косата а напротив става ми доста мека и оформена.Аз имам къдрава коса и в момента съм точно като овчица но какво да се прави Embarassed

# 29
  • Мнения: 4 496
Цитат на: Roksi_to
Това което исках да споделя със вас е че маската на Деси е невероятна макар и да съм я правила само два пъти по-оригиналната рецепта но това което забелязвам още от сега е просто зашеметяващо като резултат!:)Преди да започна маската на Деси съм снимала моята коса и с нетърпение чакам да минат поне три месеца за да имам реална база за сравнение...Благодаря на Деси и на всички във форума които подържат тази тема за да имаме наистина красиви и здрави коси-защото мястото на косата е на главата!:)


Добре дошла сред нас! Радвам се за твоите резултати!Радвам се и че си прочела всички теми досега, както направих и аз преди да пиша за първи път. Но...маската всъщност не се знае на кого е, най-малкото е на Деси.Не е патентована, има я в интернет пространството доста преди да се появи в този форум.А и знам за друга маска, за която Деси твърди, че е правила с години...
Благодарностите ги приемаме, но ако се появи и Деси, за да приеме своите ще се радвам много.

Но да не задълбавам излишно, важното е, че има резултати от полаганите грижи и е факт, че постоянството и желанието са най-важни за задържането на постигнатото.    bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт