Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 май 2004, 13:54 ч.

Кърмене и диария

• 1 098
  • 3
  •   1
Отговори
От два дни малкия е с диария - висока температура, безпокойство, воднисти изпражнения. Предписаха ни да се дохранваме с лечебна каша. ОБаче освен кърма малкият не иска друго и изпива около 10-15 мл от кашата и отказва повече. Какво трябва да ям, докато кърмя болничкото бебче, или трябва да спра да го кърмя  и да му предлагам кашата?!

# 1
Гостът съм аз.

# 2
  • София
Не спирай да кърмиш. Пробвай да му даваш чайче от джоджен или оризова водичка. И двете затягат.

Ако имаш алергия към храни - мляко, шоколад - спри да ги консумираш. Може реакцията на бебо да е към тях.

# 3
Аз също бих те посъветвала да не спираш да кърмиш. По-често даже кърми, за да компенсираш диарията. Всъщност по какво съдиш, че е диария? Кърмачето ака течно. Но може би имаш пред вид че ака много по-често и в акито има слуз?! Когато при нас е ставало  по-често изхождане поради настиване, просто кърмех много често, защото бебо огладняваше и ожадняваше.

Ако спреш да кърмиш, имунната защита на бебо рязко ще спадне и ще му е по-трудно за се справи с проблема. Cry

Дали не сте правили някаква ваксина наскоро? Може да е реакция на ваксина. Често мислим, че може да е само температура, но може да е всякакво друго неразположение като следствие от ваксината.
Аз не съм открила връзка между моята храна и разстройство при детето. Искам да кажа, че не знам някоя храна да доведе до такова болестно, както го описваш, състояние.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт