Kърмене до 6 месеца без захранване

  • 4 307
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 008
На моята дъщеря хемоглобина беше точно 108 към края на 6-тия месец. Захранена е късно. Не съм и давала никакви лекарства. Вече яде месо и доста други неща, но не сме правили повторни изследвания. Не се притеснявам изобщо. Винаги е пращяла от енергия!

# 31
  • Мнения: 3 376
Moга само да поздравя приятелката ти за взетото от нея решение!  bowuu

# 32
  • Мнения: 191
Поздравявам тази майка, защото това е правилния начин на хранене и захранване на бебетата. Това предпазва децата от алергии, от колики в първите месеци и им осигурява най-балнасираната диета.

От 6тия месец трябва да започне да захранва с банан, картоф и с пюренца с месо. Ако дава кашички - да са винаги обогатени с желязо. Оризовата каша на Нестле е с желязо - безмлечна и подходчща за кърмено бебе. На Милупа също е хубава, но няма добавено желязо.

# 33
  • Мнения: 206
MTV, браво!!! smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 newsm10 newsm10 newsm10  202uu  202uu  202uu  202uu  202uu
Това е точно така. По скоро авторката на темата трябва да се замисли дали тя е дала най-доброто на своето дете ,като го е захранила по-рано (но всеки сам решава как да си гледа детето и на никого не давам съвети и се бъркам). Според мен изобщо няма място за притеснение хемоглобина е в нормални граници дори е похвален начина по който приятелката на авторката гледа детето си, защото е устояла на всички доброжелатели ,които са я подканвали да захранва по-рано.
Според мен ранното захранване няма особени преимущества по-скоро само може да навреди, при нас се получи точно така ,но да не изпадам в подробности. 

# 34
  • Мнения: 100
Всеки сам преценява как да отглежда детето си.Все пак то е негово не наше.Това че тя е решила да е до 6м само на кърма си е нейн избор(де да можех и за така)Има много теории за захранването на бебето и всяка от тях е правилна според определения родител.Не виждам смисъл да спорим по темата още повече да се пускат теми за някоя друга майка защо и било такова детето.Ами може да му се е спяло или просто да не е било в настроение да ти се усмихва(децата също имат право на това)Нека да не съдим решението на другите както и те не съдят нашето.
И само давам пример Grinning И през двете ми бременности ме изтровиха от лекарства защото хемоглобина ми бил нисък и съм имала анемия #Cussing out а в последствие се оказа че това е нормалния за мен хемоглобин(без помен от анемии или каквото и да било).Оставете теориите.Щом детето е здраво какво толкова.

# 35
  • Мнения: 2 829
Сина ми е захранен на 6 месеца, при това педагогически, което означава, че чак на 9-10 месеца започна да изяжда повечеот 2 чаени лъжички твърда храна на ден. Винаги и до сега е едричък и пухкав, в горна граница на килограмите, много жизнен, енергичен и усмихнат. Но от непознати хора плаче Grinning
Изследване на хемоглобина не съм му правила нито на 6 месеца, нито на годинка. Причината е, че когато бях бременна ми направиха 2 изследвания в две различни лаборатории в рамките на 1 час. В едната резултата ми беше 80!?! а в другата-115. След този случай не бих се доверила на това изследване, освен ако не е на кръв взета от вената. А от вената ще позволя да му вземат кръв само ако има някакви причини за тревога.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 591
Детето си е нейно. Подобен начин на захранване, макар и модерен, определено противоречи на всичко - както на човешкия опит, трупан с векове, така и на ... хм, животинската ни природа. Малките маймунчета се стремят да бъркат в устите на майките си и докопват по нещо от там. Бавно и постепенно. Но... Пак казвам, детето си е нейно.

# 37
  • Мнения: 2 829
Кати АБВ, предварително искам да те помля да не приемаш това като заяждане, напротив, много ми хареса пасажа с маймунчетата Grinning Аз точно така захраних-когато малкия започна да се опитва да докопа храна от нашата маса му дадох Grinning Това стана около седмица преди да навърши 6 месеца. А за човешкия опит, трупан с векове, това, което аз открих е, че жените са кърмили (не знам как точно са процедирали ако не хранят с кърма) докато може. Било им е най-лесно така. Когато е започвало да проси храна детето-тогава са захранвали. Специално разпитвах тука баби на по над 70-80 години. Ако някоя майка не е имала кърма, или е отсъствала са водели бебето при някоя друга майка в махалата да го накърми, ако е нямало-тогава са давали кисело мляко. Често се е случвало инцидентно да захранят някое бебе, когато го оставят на друг да го пази, а майката отиде някъде. Има доста такива, на които чичото, баткото и т.н. Чувала съм да топят на едномесечно бебе залъци в чорбата на боб и т.н. Но това е било еднократно и инцидентно.
Всичко това го споделям, защото ми беше интересно и има отношение по темата за това какви са традициите в захранването на бебета. Интересно ми е, ако сте намерили други стари хора да споделят опит или пък стари книги с описания Grinning Преди време в кърмаческия бяха сканирали учебник по педиатрия от трийсе и някоя година (доколкото си спомням), в който съветите бяха за кърмене на поискване и захранване след 5-6 месеца.

# 38
  • Мнения: 5 940
Тези спорове за по-ранно или късно захранване пак ненужно се пренасят между самите майки. Ако някой проявява интерес към захранването на другия, то трябва да бъде заради детето, а не заради майката И пак, за да даваш оценки трябва да познаваш детето на другия. Защото на едни децата, посягат към чиниите на мама и на тати още на четири месеца, а на други към седем още нямат никакъв интерес.  Моето дете може да е седнало на пет месеца, а на майката в градинката на осем още да не иска да се надига от количката, разбирате ли? Така е  и със захранването. Но не може все пак при даказано нисък хемоглобин, да даваш лекарства, вместо да му осигуриш природно средство за качване на хемоглобина. Ако майката ви иска съвет, давайте, в противен случай е ненужно и вредно.
Вчера гледах "Часът на мама" и една педиатърка правилно според мен каза, че хора , които нямат медицинско образование, не могат да се смятат за последна инстанция.  Права е и за друго не всички деца са с алергии, това по-скоро е изключение, отколкото правило.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 099
Първо: до 1 годинка не е необходимо бебето да се боде, ако няма сериозни предпоставки за вземане на кръв. В повечето държави първото изследване е на 1 годинка.

Второ: хранителното разнообразие от каши и пюрета е мит, мит, мит! До 2 год. най-важното и единственото незаменимо за бебешкото развитие е млякото! Това означава, че то спокойно може да оцелее и се развива и само на мляко!

Последно: бебето, хранещо се само с мляко (кърма или АМ) до 6 месеца е най-нормалното нещо на тази планета.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Вчера гледах "Часът на мама" и една педиатърка правилно според мен каза, че хора , които нямат медицинско образование, не могат да се смятат за последна инстанция. 

Уви, в България са много малко хората с мед. образование, които са прочели нещо за гледането на бебета след вземането на изпита по педиатрия преди 30 години....

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Много хубаво си решила да не се месиш ... всяка майка решава как да захрани детето си и веднъж направила своя избар не е приятно непрекъснато да понася упреците и различното мнение на околните ... това бебече има и педиатър, който предполагам би обърнал внимание ако това е причината ...
Голямата ми дъщеря е захранена на 40 дни и приемаше кърмата едва ли не като хранителна добавка - по малко и от шише ...Малката - е изключително кърмена до 5,5 месеца, а и до момента на година и девет месеца кърмата е основна част от храненето и. И двете имаха нисък хемеглобин, което е наследено вероятно от мен, защото аз имам същия проблем ....

# 42
  • Мнения: 5 940
Вчера гледах "Часът на мама" и една педиатърка правилно според мен каза, че хора , които нямат медицинско образование, не могат да се смятат за последна инстанция. 

Уви, в България са много малко хората с мед. образование, които са прочели нещо за гледането на бебета след вземането на изпита по педиатрия преди 30 години....
Повярвайте ми, в съвременния свят няма как да стоиш изолиран от съвременните тенденции в хранене, няма как да не продължиш образованието си цял живот. Лекарите непрекъснато се пращат на семинари, иначе са аут, така е във всяка професия.

# 43
  • Мнения: 306
Всичко е много относително всеки сам преценява как да си захранва детето аз захраних в 4 тия месец по рано съм давала сокчета моето мнение лично не искам да го натрапвам на никой е че има връзка между ниския хемоглобин и захранването и мисля че и гените имат значение аз съм цял живот с висок дъщеря ми на 6м беше с 128,само да добавя че покрай мен масово късно захранените деца имаха нисък хемоглобин

# 44
  • Мнения: 466
Пореже стана дума отново за ранното и късото захранване - според мен не трябва да се робува на тенденции и школи. Самото дете показа какво му е необходимо .
Лично на мен ми е итересо като се пише как в Америка си захранват децата след 6-7 месец и колко добре са децата им . Моята свекърва гледаше малки бебешори и деца точно в Америка и от това което е разправяла хич не съм с впечатление , че ги кърмят до толкова късно , да не говорим пък , че на 4 години още пишкат и акат в памперс - въпреки ,че говорят .
Така , че съобразявайте се само с детето си  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт