Kърмене до 6 месеца без захранване

  • 4 306
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 242
На мен таз тема ми прилича повече на провокация за кавга пак ("за и против късното захранване"), отколкото на "загрижена" приятелка  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 306
напълно съм съгласна срамота

# 62
  • Мнения: 13 618
на мен пък ми прилича на "сподели мнението си по въпроса" или на " съгласи се или не но като го четат е от полза на другите мами"

# 63
  • Мнения: 553
Възмутена съм,че по този начин обсъждаш приятелката си!
Хемоглобин 108 не е нисък.
Захранване след 6 месеца не е лоша практика.
Сама казваш,че теглото на детето е добро!
Гледай себе си и собственото си дете!

Мислех че в този форум грижата е първо за детето...
и не виждам нищо лошо когато се тревожиш за някое дете - свое или чуждо да потърсиш и други мнения, да поискаш съмет именно тук.
Защо нападате така жената - само защото не изповядва сляпо късното захранване ли?!?

Ами ако самата майка има анемия...случва се на доста родилки, никой не е виновен, нито пък е застрахован... или ако самата майка под влияние на следродилната депресия се храни недостатъчно или непълноценно...
Авторката казва, ако не се лъжа, че се притеснява не толкова от това, че детенцето е само на кърма, а че изглежда тъжно и вяло... вие няма ли да се разтревожите... и ако не сте наясно с метода на майката за гледане на детето, няма ли да се опитате да научите повече за него...
Аз съм много ЗА късното захранване, но при него майката трябва да се храни балансирано и пълноценно и то с екологично чисти храни... иначе с кърмата детенце може да се окаже че поема повече "Е"-та и други вредни вещества отколкото ако беше на АМ и беше захранено с готови пюрета и т.н. които се произвеждат от екологично чисти суровини.
Кърмата наистина е най-доброто... ако майката живее природосъобразно... нека не отиваме в крайности... защото крайностите са винаги по двойки:
ето другата крайност: ако майката се дрогира, прекалява с алкохол или пие силни лекарства пак ли кърмата е най-доброто  #2gunfire Sad Sad

Колкото за хемоглобина сина ми при изписването от родилното беше с хемоглобин 215 и лекарката каза че е нормално и че бебенцата имали по-висок хемоглобин от възрастните, а за възрасните нормата е ако не се лъжа 110-140, аз си живея със 160 така че трудно ще се съглася че 108 е чак чудесен хемоглобин  Sad Sad
И не на последно място това че теглото е в норма не е абсолютно доказателство че детето няма анемия например.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 22:25 от oceanid

# 64
  • София
  • Мнения: 43 833
Еми, то за да се разбере има ли анемия се пуска просто една кръв и се гледа серума желязо и там още си някакви показатели, това си се прави естествено след като се окаже, че е нисък хемоглобина, сигурно и те са го направили...
колкото до това , че за теб 108 не е добър хемоглобин - малките деца имат по-нисък от на възръстните, нищо, че при новородените да е по-висок е нормално, така или иначе 108 си се вмества в таблиците на нормално за възръстта, макар и да е в доните граници, а това че твоя по принцип е висок - то и това не е много доре, пак е отклонение....
щом майката и лекаря й  не откриват нищо притеснително въпреки, че детето не е нахилено нон стоп....не виждам къде е проблема наистина...

всъщност при жените 120-160 се води нормален.....

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 22:45 от bubu_to

# 65
  • Мнения: 553
Нямам желание да влизам в пререкания, за по-ниския хемоглобин ще проверя, защото твърдиш нещо което не знам със сигурност.
Реагирах защото не ми хареса така да се напада някой защото е поискал нашето мнение... значи някой идва и показва с постинга си: аз мисля различно, притеснявам се за някого, но понеже смятам че вие сте умни добриобразовани и т.н. искам да чуя вашето мнение защото то има значение за мен и аз го ценя...

на въпроса какъв е проблема не мога да ти отговоря защото не съм видяла детето...и не знам как ще ми се види... на мене лично

# 66
  • София
  • Мнения: 43 833
Това е таблица за стойностите му при бебета и малки деца:

newborn
Hemoglobin
135-240

One week
Hemoglobin
100-200
 
1-2 months
Hemoglobin
100-180

2-6 months
Hemoglobin
95-140

6-12 months
Hemoglobin
105-140
(120 average)

1-2 years
Hemoglobin
110-130

2-5 years
Hemoglobin
111-130

Източник: http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html#ironsources


по напред в темата също има постната таблица за хемоглобина по възръсти....ако намериш и др инфо, ще е подобно....

# 67
  • Мнения: 553
благодаря ти

# 68
  • Мнения: 911
Oceanid, анемията при майката не е основание за ранно захранване.

# 69
  • Мнения: 553
Oceanid, анемията при майката не е основание за ранно захранване.

може да е причина за анемия при детето
тогава захранването е един от начините (не казвам че е най-добрия) да се достави на детето това което е в недостиг и на майката, следователно и в кърмата й

този спор започва да клони извън темата  Sad
нека не намираме "проблем" там където го няма.


# 70
  • Мнения: 398
 Аз съм с много изострена анемия и съответно и на детето се отрази.
 Привърженик съм на късното захранване , но в случая се наложи да захраня по-рано със зеленчукови пюрета.Сега му давам на обяд по малко и после си го кърмя.

 А и той вече е 8300 гр , а се роди 2950 гр. и по препоръка на двама педиатри , който са за късното захранване и аз започнах по-рано.

 Дребния много харесва пюрето и плаче за още , ама аз за сега не смея да увеличавам количеството и да заместя обедното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт