Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 май 2004, 22:14 ч.

Майчинство и ясла

• 1 274
  • 4
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
Има ли някой идея дали майчинството се спира ако детето тръгне на ясла, скоро се интересувах и попитах в НОИ от където ми казаха, че не се спира...но токущо прочетох един материал от БГ-Мамма http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=713, където пише цитирам:"След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете."
В крайна сметка яслата детско заведение ли е или не Confused:  Confused:  Confused:

# 1
  • София
Цитат на: Jade
"След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете."
В крайна сметка яслата детско заведение ли е или не Confused:  Confused:  Confused:

Има се предвид да е оставено на отглеждане от държавата в дом (детско заведение).

Не си губиш майчинството ако дадеш детенцето на ясла. Аз живот и здраве така смятам да направя през Септември  Grinning

# 2
  • София
Не, категорично не го губиш. Независимо дали детето ти е на ясла или не, първите 2 години си ползваш платено, а третата - неплатено майчинство. Че те яслите не са без пари - не ти плаща държавата издръжката таам, за да ти спира майчинството.

# 3
  • София
Ako s mujut ti nqmate brak (bez znachenie dali jiveete zaedno ili ne)  i si izvadish deklaraciq za semeinoto polojenie v obshtinata imash pravo na 50% "otstupka. nosish dokumenta na kasierkata i plashtash samo polovinata!!!!Ne v vsqka qsla go kazvat tova , no si vaji.

# 4
Като дадеш детнце на ясла, това не води до спиране на отпуска за отглеждане на дете до 2 г.
Но пък знаеш ли в яслата до нас, където съм подала молба за моя син от 01.06 (той ще стане на 1 г. на 17.06) не искат да го приемат. Много били децата, а той е по-малък и с една дума не им се иска да се затрудняват. В тази ясла на 80% от децата майките са още в отпуск по майчинство. Моето дете не искат да го приемат, а аз работя, помагами свекърва ми която също работи, но на смени. Освен това е по-добре да тръгне края на пролетта, началото на лятото на ясла, отколкото през есентта.

Успех ако си решила да дадеш детенце на ясла.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт