Кое да избера?

  • 2 094
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте приятелки!

Наричам Ви така, защото ви чувствам наистина близки. Реших да вляза и пиша анонимно, защото съм в голяма и може би тъпа чуденка. Дилемата е следната: да се върна на старото си работно място или да избера да работя при мъжа си  Confused Предимството (ако може да се каже така) на старото ми работно място е, че имам страхотни колежки, колективът е добър, имам много и различни контакти. При мъжа ми работната среда е ограничена. През по-голямата част от деня съм сама  Confused Голямо предимство поне за мен е, че мога да отсътвам винаги когато се налага (болно е детето, имам някакъв неотложен ангажимент и т.н.) Заплащането при мъжа ми естествено е много по-добро, осен това имам и възмоност за допълнителни доходи.
Та питам има ли смисъл да се чудя къде да работя. Нямам опит в работа с роднини, затова е и цялото това чудене. Страх ме е да не започнем да се караме  Confused Не се притеснявам, че може да си омръзнем, защото не сме заедно нон-стоп. Виждаме се за около има няма половин час за целия работен ден. Мисля си, че ако работим заедно, то наистина ще можем да правим всичко, за да си осигурим едно дай-боже добро бъдеще. Ще правим всичко за себе си и детето си.

Вие на какво мнение сте? Имате ли подобен опит?

П.С: Сигурно ще ме сметнете за поредната откачалка, а аз нямам време и трябва да реша  Cry

# 1
  • Мнения: 945
Аz ще ти кажа само едно нещо... миналата седмица ме повишиха. Не можеш да си представиш какво удоволствие беше zа мен приzнаването не труда ми. Мъжът ми ми каzа, че се гордеел с мен... Ака работех във фирмата на мъжа ми, такова нещо никога не бих иzживяла.
Ако няма да ръководиш таzи фирма zаедно с него, според мен не си струва.

# 2
  • Мнения: 3 423
Кое ти е по-важно?
Контактите или семейният бизнес?
Аз бих работила за себе си.

# 3
Geri,

Смея да твърдя, че позицията на мен и мъжа ми са сходни. Разликата е, че неговото ежедневие е по-динамично  Confused

Liska,

почи всички около мен са на мнение, че е най-добре да работиш за себе си  Sunglasses

П.С: Колежките от старата ми работа твърдят, че нямало да има къде да се развивам и щяла съм да затъпея   Confused

# 4
  • Мнения: 1 680
Ако фирмата на мъжа ти ви носи добри приходи и без да работиш там, тогава на твое място бих избрала друга фирма.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Преди да родя работехме заедно с мъжа ми,наехме си офис,аз вършех по голямата част от раБотата,ходех по банки ,данъчни служби,НОИ,Мои и т.н.Беше добре,работата ни вървеше добре,защото си я вършехме съвестно,имахме си доверие само на нас си и нещата бяха наред.Вярно е,че нещо като не станеше както трябва всичко се изливаше върху мен,но моя мъж си е такъв,бързо се пали и бързо му минава,а кой ще е виновен ми аз естесвено.Като цяло винаги бих предпочела да работя с мъжа си,защото неприятности винаги има на работното място,по добре с него да си имам недоразумение и да мога да се защитя,отколкото някой шеф да ми диша във врата и да ме обвинява,без да мога да се защитя като хората.Знам ли така мисля аз,все пак работила съм и двата варианта.Сега само си мечтая да се върне тва време по бързо,честно казано,да си работя с мъжа. Laughing

# 6
Карчева  Hug   bouquet

Адски благодаря за насърчението. Наистина ми е много трудно да избера. Разсъжденията са ти абсолютно правилни според мен  Peace

Svetlaa,

Смея да твърдя, че всеки месец е различно, но не мога да се оплача. Че е трудно спор няма, но това е нормално за всяка една сфера в България. Колебая се за друга фирма, защото както Карчева писа, никак не е приятно да те тъпчат за щяло и нещяло  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 45

Дилемата е следната: да се върна на старото си работно място или да избера да работя при мъжа си  Confused Предимството (ако може да се каже така) на старото ми работно място е, че имам страхотни колежки, колективът е добър, имам много и различни контакти. При мъжа ми работната среда е ограничена. През по-голямата част от деня съм сама  Confused Голямо предимство поне за мен е, че мога да отсътвам винаги когато се налага (болно е детето, имам някакъв неотложен ангажимент и т.н.) Заплащането при мъжа ми естествено е много по-добро, осен това имам и възмоност за допълнителни доходи.


Реши кое за теб е по-важно! Постави на кантара "контакти" и "сама"! Какъв тип си? Може ли само по-доброто заплащане да те мотивира, дори и тогава, когато задълженията ти не са предизвикателство за теб? Би ли се "отпуснала" в дисциплината ако знаеш, че това е вашият бизнес и ти можеш да отсъстваш, когато ти се налага, малко или повече  Wink? Конфликтите в работата, можете ли да ги оставите там, или ще си ги носите в къщи? Много, сериозни въпроси, на които трябва да можеш "насаме" и много честно да си отговориш.  Peace

Аргумента "всичко заедно и за детето", според мен, няма отношение. Дали на едно, или различни места, предполагам, че пак всичко правите като семейство, за вас и детето.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Всички работим за пари. Аз бих избрала мястото с по-доброто заплащане и с по-голяма степен на свобода. А ако искаш да направиш нещо и  за себе си, винаги може  Peace

# 9
  • Мнения: 45

Всички работим за пари.


 Naughty ааа, недей така да говориш за всички. Парите са много важно нещо докато ги нямаме, след това "притегателната им сила" намалява. Не съм сигурна, че ако една работа му е скучна на човек, парите биха компенсирали това за всеки. До тип е! За свободното време съм съгласна, но съществува опасноста, че човек може да се "отпусне", няма кой да му държи сметка, да го удари малко през просото. Това пък от своя страна, ще доведе до конфликти, защото едно е шефа да ти прави за нещо забележка, друго е мъжо. Пак си е до тип.  Peace

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Само не разбирам,как ще работиш при мъжа си и ще бъдеш на заплата,при съвместна дейност в бизнеса са еднакви правата върху тях и за двамата,пък и на всичкото отгоре сте и семейство?Като каква ще те третира в работата и съответно в живота,като се има предвид това което си написала?Бих се съгласила да му бъда партньор във фирмата-с еднакви права и задължения(стига да съм си направила труда да съм вътре в нещата на бизнеса му  и съм била негова опора през всичките години ),но работник на заплата,при добре свършена дейност и бонуси(пък  в къщи ще бъда домакиня,съпруга и майка),моля да ме извиниш,но ми звучи пренебрежително и експлоатиращо,в този случай ще си остана на моето си служебно място.Има много семейства ,който работят заедно ,но на еднакви начала и (наблягам) общи доходи  -   обикновенно това са двойки  ,който са тръгнали заедно в първите стъпки на бизнеса си.Ти си знаеш най добре-това беше моето мнение. Wink

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 09:01 от k.a.l.i.

# 11
  • Мнения: 2 498
Аз не бих се замислила въобще-семейния бизнес преди всичко....но ти си решаваш все пак....

# 12
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Винаги съм искала да започна свой бизнес, да работя за себе си. Дори и след като заживях с приятеля си обмисляхме идеи за съвместен бизнес в сферата в която той работи. Но все още не сме набрали необходимата смелост за това начинание. Моят съвет е да се включиш в семейния бизнес и да даваш всичко от себе си както би го направила на старото си работно място.  Ако си навътре в нещата можеш да изискваш част от мениджърските функции. В противен случай започваш от такава позиция от която ще можеш да израстваш и да навлизаш в бизнеса стъпка по стъпка. Давам ти този съвет без да знам дейността на бизнеса ви и неговата оганизация. Успех в начинанията

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз съм на мнение,че никога не трябва да се връщаш назад  за каквото и да е.Бих те посъветвала да отидеш при мъжа ти.

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За мен тук няма дилема.
Винаги бих предпочела да работа за моя мъж. Първо, конкретно, поради типа му на работодател. Второ, заради по-голямата възможност за гледане на дете (вече се отказах от кариероградене). Трето, ние сме свикнали да сме нон-стоп заедно и това не е проблем, а предимство (то и никой друг не ни изтрайва за дълго  Rolling Eyes)

Но, не ще, не можел да си ме позволи (д се радва ли човек, да се замисли ли  newsm78)

От друга страна, може би е по-правилно да се диверсифицира портфейлът (какви думи знам, само), с цел, не дай си боже, при проблем, все да остане една заплата.

Общи условия

Активация на акаунт