Пропуснато хранене

  • 943
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте!

Аз се мъча да храня бебето си на 3 часа,но особено сутрин малко се объркват нещата,вместо в 6,я храня в 7 например ,кога пак трябва да я кърмя.Аз си мислех-6,9,12,3,6,9 но не знам какво се прави в случай,4е се пропусне едно ядене.Как се наваксва за да се стигне до последно ядене в 21?

# 1
  • Мнения: 2 757
как и защо ти се объркват нещата сутрин не разбрах - детето ли не иска да се храни в 6 или ти не му даваш тогава? Аз така и не успях да насиля децата си да ядат под час и по колкото казват специалистите. Децата не са роботчета, а живи същества, които си знаят нуждите най-добре. Беше мъчение за всички, когато ги хранех на 3 часа, а не когато те искат, будех ги да ядат когато тъкмо бяха заспали след изтощителен рев за цица, която така и не получаваха за да не им се развали режима. АМа в болницата  ме принуждаваха така да ги гледам. От как напуснах си ядат и спят кога си искат и са доволни и те и аз.

# 2
  • Мнения: 135
Ние по принцип си хапвахме така - просто първото хранене е в 7 ч. последното в 22 ч.
От един месец става направо в 9 ч. и храненията са 5.
NikiFin е права трябва да се ръководим от малчовите smile3541

# 3
  • Мнения: 172
Ами просто не се събуждаме в 6 за ядене,или тя или аз.А си мислех ,че бебетата като са на режим и трябва да се хранят точно на часа.Например ако яде в 7 вместо в 6,следващото ядене в 10 ли трябва да е или пак в 9?Аз досега я кърмех на поискване,но мисля,че преяждаше защото повръщаше.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Щом толкова държиш на режима,всеки ден си го прави.Ако се събуди в 7 храниш и следващото хранене да е в 10,ако се събуди в 8,храниш после в 11.Така ми се струва логично,иначе и аз кърмех на поискване,Павел не издържаше 3 часа пищеше като заклан.

# 5
  • Мнения: 1 802
Напълно подкрепям мнението на NikiFin. Така практикувах и аз, само че не кърмех, нямах кърма, а беше изцяло на изкуствено хранене...
Храни си детето когато е гладно, знам че по-добре е когато си е на режим, така и на теб е по лесно и ще можеш да си нареждаш ежедневните задължения, но не виждам смисъл детето да плаче от глад, а ти да чакаш да дойде часът за поредното хранене  ooooh! Успех!  Peace

# 6
  • Мнения: 611
Напълно подкрепям мнението на NikiFin. Така практикувах и аз, само че не кърмех, нямах кърма, а беше изцяло на изкуствено хранене...
Храни си детето когато е гладно, знам че по-добре е когато си е на режим, така и на теб е по лесно и ще можеш да си нареждаш ежедневните задължения, но не виждам смисъл детето да плаче от глад, а ти да чакаш да дойде часът за поредното хранене  ooooh! Успех!  Peace
Много е права, и а не виждам смисъл да се мъчи детето само и само за да яде в точно определен час Peace, винаги съм давала тогава когато е била гладна, и на двете ни е било лесно.Води се по нуждите на бебето и късмет Hug

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 631
И ние сме пропускали ядене. В началото няколко пъти го будех, после се отказах.

# 8
  • Мнения: 545
Това ми звучи като някакъв казармен режим HugСпоред мен трябва да оставиш детенце да те води,то само си показва кога е гладно и кога му се спи! Peace

# 9
  • Мнения: 2 197
Води се по детето. То ще си определи режима. Можеш да пропуснеш някое хранене. И не е необходимо всеки ден да броиш колко хранения сте направили. Моята дъщеря спеше доста и редовно си пропускаше хранения. Нощем не се е будила никога. Мина на 4 хранения много рано. Даже и в малките месеци се е случвало да яде по 4 пъти на ден.
Храни го като се събуди и после си брой часовете, обаче ако е заспало не го буди- ще се събуди и ще си каже като е гладно.

# 10
  • Мнения: 581
Имаше много скоро пусната тема за хранене на поискване. Основната идея е да храниш, когато бебето поиска - ако иска на два часа ако иска на 4, ако иска пропуска кырмене, а понякога може и на един час да се храни (в кризите на растеж). Ако е много малко бебето не е много препорычително да се оставя гладно за повече от 6 последоватлени часа в денонощието. Ако искаш да си на схема, или ако бебето отслабва  и педиатыр ти е казал да го храниш ан специална схема - това вече е друга работа.

# 11
  • Мнения: 5 362
И ние сме пропускали хранене.Няма нищо лошо.Щом детето си спи-няма проблем.
От първото хранене зависи как ще ви продължи през деня храненето.Ако е в 6,то по-нататък ще е най-вероятно в 9-12-15-18-21.Ако започне в седем ще завърши в 22 часа.Но това са приблизителни часове.Води се по детето си все пак! Peace

# 12
  • Мнения: 1 674
И аз съм пропускала хранене.Остави режимите и се ориентирай по детето.Гладно дете спи ли спокойно?

Общи условия

Активация на акаунт