До татковците,разбиращи от компютри-

  • 6 716
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 596
Здравейте,честичко чета из този форум,но поради липса на време не се включвам много-много,но сега имам спешно нужда от помощ за компютъра и ви моля,ако можете така само от написаното да ми помогнете. Praynig
Компютърът ни започна от 2-3 седмици сам да си се рестартира,ей-така както си разглеждаме или гледаме филм,това обаче съвпадна с поставянето на по-голяма памет,също и много често се случва докато сме в интернет да се отваря един прозорец,който съобщава,че има някакъв проблем и трябва да се затвори и ми се затваря разглежданата страница,и това по 10-15 пъти на ден,направо си е дразнещо.Бяхме с IE, изтеглихме Mozila,пак същото.
Ето малко инфо за параметрите на конфигурацията,ако трябва още нещо ще ви напиша
процесор Атлон 3000+
памет-2х1гб супердалант-раб. в дуал ченъл
старата  памет  беше 256мгб
дъно Асус-A8N-E
видеокарта- ASUS ExtN6600
с два харддиска -20 и 80гб
захранване де лукс 400

Благодаря предварително на тези,които ще се включат!  bouquet

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дъното поддържа DDR400/333/266 колко мегахерца е твоята памет? двете банки еднакви ли са?

# 2
  • Мнения: 1
трудно е да се дават диагнози и решения с подобни проблеми дистанционно. Причините може да са 10 ще ти кажа само няколко вероятни. Проблема най-вероятно е хардуерен, но... Паметта е желателно да е еднаква по принцип, като марка и модел. Върнете паметта в сингъл чанел Wink някои от дъната на Асус правят мизерии с дуал чанела, изобщо асус не е това което беше преди 4 години. Отделно може да има проблем със самата памет. Виж дали не си станала "жертва на пиратски софтуер" според Майкрософт. Ако не си, намери някоя добра програма за чистене на спай-ботове, троянски коне  и т.н.т.  Пък ако нищо не помогне и почне да прави мизерии и с друга памет изтеглете ъпдейт на БИОСА от АСУС сайта и четете внимателно как да го ъпдейтнете. Най гадните ми казуси са с дъна Асус, но аз и бая компютри правех с Асус. Колкото доктора може да те прегледа и излекува по телефона толкова и аз мога да ти помогна така дистанционно  Sad 

# 3
  • Мнения: 596
Благодаря ви момчета за включването,паметта е еднаква и е мисля 400мх.

Ще пиша пак като опитаме това-онова.Имаме нов хард диск сата 250гб  и мислим да го сложим на мястото на тези двата,че те са по-стари и може нещо в някой от тях да е проблема.

# 4
  • Мнения: 1 612
А кондензаторите на дънцето как са?
Поразгледай ги, дали не са се надули, защото аз имах такъв проблем и се оказаха кондензаторите (говоря за рестартирането).
А иначе (за тези прозорчета дето ти излизат) защо не пробваш да направиш една преинсталация.
 Wink

# 5
Преди хардуера провери софтуера, по лесно е. Може да си хванал малко буболечки. Пробвай програмата Spybot. Провери си антивирусната.

Рестартирането може да е от хардуер (дори е по-вероятно), но крашването на интернета е почти 100% софтуерен (буболечков) проблем.

# 6
  • Мнения: 89
A на прозореца,който се показва пише ли че до 60 сек ще се рестартира и е необходимо да запазиш всичко което правиш преди да се рестартира?!  newsm78..... ,ако е така това го предизвиква един файл lsass.exe намира се в Explore-->Windows--->system32 ...

# 7
  • Мнения: 32
А кондензаторите на дънцето как са?
Поразгледай ги, дали не са се надули, защото аз имах такъв проблем и се оказаха кондензаторите (говоря за рестартирането).
А иначе (за тези прозорчета дето ти излизат) защо не пробваш да направиш една преинсталация.
 Wink
Това шега ли е щото аз го взех на сериозно а никога не съм чувал за надути кондезатори, хм трябва да са някакви нови кондезатори нещо като балони... А ако са се надули на мен ми е интересно как ги спадна?          Stop

# 8
Това шега ли е щото аз го взех на сериозно а никога не съм чувал за надути кондезатори, хм трябва да са някакви нови кондезатори нещо като балони... А ако са се надули на мен ми е интересно как ги спадна?          Stop
Това че не си чувал е твои пропуск. Да ако се издуе кондензатора, може да заприлича на балонче. Не се "спадат" сменят се. Simple Smile

П.П Много лесно се проверяват кондензаторите. Горната част на кондензатора е леко прорязана. При издуването си цъфва като спукана мушмола  Wink.
Причина: лошо (евтино) захранване и лошо (евтино) дъно.
Ефект: непредвидимо резстартиране на РСто.
Смяна: поялник, нови кондензатори и голям запас от нерви Wink.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:21 от severfen

# 9
  • Мнения: 1 612
....Това че не си чувал е твои пропуск. Да ако се издуе кондензатора, може да заприлича на балонче. Не се "спадат" сменят се. Simple Smile

П.П Много лесно се проверяват кондензаторите. Горната част на кондензатора е леко прорязана. При издуването си цъфва като спукана мушмола  Wink.
Причина: лошо (евтино) захранване и лошо (евтино) дъно.
Ефект: непредвидимо резстартиране на РСто.
Смяна: поялник, нови кондензатори и голям запас от нерви Wink.

Благодаря ти за подкрепата!
Явно повечето мъже мислят, че от жената инженер не става и все гледат да се гаврят.

Извинявам се за спама.

# 10
  • Мнения: 32
С поялник да сменяш кондезатори от дънна платка !!! Каква е тая дънна платка ?? от коя година е ? Аз по моята има само чипове, не видях един кондензатор. Виждъл съм преди години ги имаше в ламповите телевизори.
Цитат
Явно повечето мъже мислят, че от жената инженер не става и все гледат да се гаврят.
Не съм казал нищо за жена - инжинер, едва сега научавам че има такава, а най-малкото съм пък имал намерения да се гавря ако към мен е отправено това.
Ако искаш дай си телефона да ти звънна да ми смениш кондезаторите от платката ! - срещу заплащане !! Поялник имам ! Ако не стане плащаш ми платката в 3 размер ! съгласен ли си ?? /Ако изобщо откриеш кондезатори там/

# 11
За да спрем този спор веднъж за винаги виж тук. Това е последен модел дъно на Gigabyte. На дублираното изображение съм маркирал кондензаторите.

П.П. Много искам да видя твоето дъно, без кондензатори. Прати ми модела, да го погледна в интернета.

# 12
  • Мнения: 32
А да сега ги видях, гледай за мен нямат никакво значение кондензаторите, затова не бих търсил каде са, но ако искаш бих ти предоставил дъното ми да ги смениш с поялник, просто ми е интересно как ще стане това ? Нищо лично не го приемай като ...нещо си...там.

# 13
  • Мнения: 1 612
С поялник да сменяш кондезатори от дънна платка !!! Каква е тая дънна платка ?? от коя година е ? Аз по моята има само чипове, не видях един кондензатор. Виждъл съм преди години ги имаше в ламповите телевизори.
Цитат
Явно повечето мъже мислят, че от жената инженер не става и все гледат да се гаврят.
.....Ако искаш дай си телефона да ти звънна да ми смениш кондезаторите от платката ! - срещу заплащане !! Поялник имам ! Ако не стане плащаш ми платката в 3 размер ! съгласен ли си ?? /Ако изобщо откриеш кондезатори там/

Ами съгласна съм. Пиши ми на лични и си дай твоя а аз ще ти звънна става ли?

Аман от заядливи дето нищо не разбират от компютри!
А да си чувал за точков поялник?

# 14
А да сега ги видях, гледай за мен нямат никакво значение кондензаторите, затова не бих търсил каде са, но ако искаш бих ти предоставил дъното ми да ги смениш с поялник, просто ми е интересно как ще стане това ? Нищо лично не го приемай като ...нещо си...там.
Не мерси.  Simple Smile След доста години блъскане насам натам стигнах до извода: Всяка жаба да си знае гьола. И тъй като вече съм "голяма" и "важна" Жаба, не се занимавам с работи за малки жабки. Дори на моето дъно да ми се издуят кондензаторите, вече няма да ги сменя. Ще си купя ново.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 08:50 от severfen

Общи условия

Активация на акаунт