Разочарована съм от "Селена"-Пловдив и д-р Снежана Топалова!

  • 33 423
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте, момичета! Доста време се чудих дали да пусна тази тема, но смятам че ще е полезна за някои от вас и то по-специално за живеещите в Пловдив и околността. Не я записах в здравен справочник, защото от опит знам, че много хора търсят мнения и препоръки точно тук в "Проблемно забременяване" или в "Искам бебе".
И...така преди време след като ми направиха лапароскопия бях писала, че съм много доволна от отношението на докторите и акушерките в клиника "Селена", но това беше така само докато ми взеха около 900 лв. До там се разпростираше тяхната отзивчивост.
И малко кратка история. Преди операцията посетих  д-р Топалова с молба да ми бъде направена хистеросалпингография. Тя ме отряза, като заяви че имам удебелена обвивка на яйчниците и съм твърдо за лапароскопия. И аз горката нали мило и драго давам за да достигна заветната си цел, поговорих с мъжо и решихме, че щом така ще е по-добре да действаме. Направиха ми операцията, след което на тръни, под действието на упойката, с болки и разбъркани мисли в главата трябваше да чакам 2 дни "прекрасната" докторка да дойде в стаята за да ми съобщи какъв е резултата, като през половин час за цялото това време молех кого ли не да я извикат...и вместо да се отпусна и да поспя, за да си почина малко, аз постоянно се събуждах с всяко отваряне на вратата, мислейки че това е тя. Е най-накрая дойде и ми каза, че всичко минало добре, едната ми тръба била отпушена, а другата "полузапушена" (ако някой може да ми обясни какво означава понятието "полузапушена" ще бъде много добре), но както и да е. Изписаха ме и се прибрах в къщи-каза ми, че след 2 дни трябва да отида  да ми махне конците. Отидох, все още имах болки и трудно ходех...отново трябваше да чакам доста време, за да дойде поне да погледне как зарастват раните, накрая заявила, че няма време и пратиха някаква акушерка да ми ги махне...Отново останах с зяпнала уста, как може такава незаинтересованост. След седмица, трябваше да отида да взема болничен и епикриза. Отивам чакам 3 часа, ни болничен, ни епикриза. Трябвало да отида следващата седмица. Отивам пак чакане 3 часа. Топалова се появява, прегледа ме за 5 минути. Всичко било идеално. Дадоха ми болничния и епикризата. Чета епикризата-никъде заключение на доктора какво е фактическото ми състояние след операцията, какво е констатирано-тръби, матка, яйчници и т. н., просто някви писания, дето нямат кой знае какъв смисъл. Така се правили епикризи там. Отивам си, след няколко дни получавам ужасни болки-отивам по спешност в "Селена". Получила съм била цистит от катетъра-на всички ви сигурно е добре известно, че това може да стане само от нестерилен катетър или не добре почистена среда. Кой е виновен незнам, аз дори не исках да ми поставят катетър, защото мисля че имах сили поне до тоалетна да ходя сама. Анибиотици, лекарства и пак ходене по мъките. След това д-р Топалова реши че трябва да ме стимулира с клостил, въпреки че тя самата доказа, че имам нормална овулация... Е аз по своя преценка и слава богу не го пих, защото на следващия месец бях получила хиперстимулация след лапарото и киста на жълтото тяло-сами можете да предположите какво щеше да се случи, ако бях пила хапчетата. И въпреки този проблем тя отново държеше да пия клостил, но когато пак я посетих с ужасни болки получени след нерегресиращо жълто тяло-тя заяви "Добре, че не си пила клостила", но трябва да минеш на противозачатъчни. Е кажете ми какво да мисля-в Селена ходих 2 пъти по спешност и двата ме поогледаха за по 5 минути, без каквито и да е обяснения-само успокоенията, че всичко е наред и ми взеха по 35 лв, а дори и контролния ми преглед, който според мен трябва да е безплатен ми струваше 35 лв. Изследванията, които в Писанец ми излизат 10 лв, в Селена, която също ги праща там струват двойно. Докторите ги чакаш по 5 часа, накрая идват и нищо конкретно не казват или те карат да пиеш разни хапове, незнайно защо-никаква отговорност не поемат, като че ли гледат как да се оттърват от теб и да ти вземат парите...Много съм разочарована от всичко това и много ме боли, защото момичета като мен отделят пари, като се лишават буквално от залъка хляб, само и само да имат детенце и да направят каквото трябва, а накрая стигат до чиста проба обирджийство.
Исках само да ви кажа момичета, че според мен клиника "Селена" е една машина за пари и нищо повече, колкото и да е прехвалена, никой там няма да поеме отговорност за вашето състояние, за това какво може да ви се случи не дай Боже. Да предлагат ви добра обстановка, чисти стаи, климатици, телевизори и т. н., но ние не отиваме там на хотел, а за да ни помогнат за най-съкровенното чудо на този свят да имаме дечица...А да не говорим, че след лапарото всичко се обърка-никога не съм имала болки по средата на цикъла, а сега почти всеки месец така ме боли корем, че понякога евам стоя, времетраенето на цикъла ми се обърка и въобще незнам какво става, а Топалова ме геда с някаква изкуствена усмивка всеки път и ме успокоява, че всичко е наред. Е според мен не е наред, според мен има проблем, жалко че тя като уж кадърен доктор не знае какъв е!...И не само тя, в продължение на почти година съм посещавала и Минев и Ставрев от "Селена", трябва да ви кажа, че имам чувството, че всички говорят едно и също, все едно че се наговарят...Съжалявам, ако съм била прекалено подробна, но сметнах за необходимо да напиша всичко това, дано съм ви била от полза и се извинявам на тези, които въпреки всичко са останали доволни от колектива на клиниката.
 

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 08:27 от Катето

# 1
  • Мнения: 7 716
Съжалявам, Катето, за цялото ти разочарование. Sad

# 2
  • Мнения: 4 700
Кате, радвам се, че си споделила тук. Съжалявам много zа това, което ти се е случило. АЗ съм със съЩите впечатления от  Минев, на когото обаче не поzволих да ми направи лапароскопия. Очевидно това е практиката на клиниката. БолШенството бременни раждат секцио, а теzи, които се борят със стерилитета се подлагат на лапароскопия. Мислех си досега, че само Минев е такъв и Селена е Що годе добра клиника, но явно не е така. Радвам се, че си пуснала таzи тема. Дано повече момичета с наШите проблеми я прочетат преди да отидат там на консултация.

Момичета, не ходете в Селена при Топалова или Минев.


КатеHug Hug



# 3
  • Мнения: 4 324
Кате мила много съжалявам Sad
И аз благодаря, че сподели тук. Дано това помогне, на някое момиче и не и се случи същото Sad

# 4
  • Мнения: 728
Кате, съжалявам за това,което ти се е случило и е хубаво,че споделяш,но от опит ще допълня към това,което си написала,че те всички частни клиники са машина за пари,по важно е да се попадне на лекар,който си разбира от работата,за да може поне да са оправдани средствата,които даваме,(а иначе за Топалова аз не съм чула да е специалист по стерилитет.)

# 5
  • Мнения: 678
Толкова време се чудех дали да се оплача и аз от доктор Топалова, но понеже тя за мен е вече минало все не се решавах на това. Разбира се моите възражения не са свързани с толкова важни неща като лапароскопия-интервенции и т.н., но все пак за всяка жена-дори да е било въпрос на преглед си е вече нещо.
При др.Топалова започнах да ходя отдавна-при първи прояви на някакъв дискомфорт.Имах непрекъснато парене в продължение на години-тя все казваше нищо ти няма,нищо ти няма.Взимаше секрет,който на момента проверяваше под микроскоп и правеше тези констатации (което за мен беше чудно-как без да го прати в лаборатория).Но понеже тя е много мила и спокойна, някак си и вярвах Praynig. На поредния преглед дори ми каза,че било на нервна почва.След като безпомощна аз се разплаках,тя заяви че можело да пратим изследванията в лаборатория newsm78! Оказаха се бактерии(колкото искате).Аз вече при друг специалист си пуснах стрерилна урина и се оказа,че през всичките тези 5-6 години съм имала цистит,а компетентнтата докторка не ме накара да пусна поне една такава урина през цялото това време! #Cussing outИ от там се започна една дълга и широка-сигурно знаете какво означава хроничен и нелекуван цистит! SickЗнам,че сама съм си виновна(че и вярвах),но в края на краищата аз не съм лекар!А и тогава не бях толкова наясно,колкото съм сега с всичко свързано с женския организъм!Много съм разочарована от тази гинеколожка! SadРадвам се,че имах възможността да го споделя! Може да се каже само,че повечето лекари са ужасно комерсиални и постъпват с нас като със стока.Това с мен дори не е нещо,което не можеш да допуснеш,ако си лекар.Значи чисто и просто е било абсолютно безхаберие и печелбарство(от страна на Топалова).И до днес си нося последствията от Др.Т.,но с помощта на по-съвестни от нея  може да се каже,че съм здрава . Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 950
Кате, съжалявам миличка, за това което си преживяла Hug
Замисли се за клиника по стерилитет в София, няма смисъл да продължаваш да губиш време и средства в Пловдив Peace

Аз моето мнение със си го казала отдавна, клиника Селена може да е перфектното място в Пловдив за следене на бременност и раждания, но са много, много далеч от сериозната работа по борбата със стерилитета. Дай Боже един ден обаче да успеят да станат по-добри Peace и да има все по-малко разочаровани момичета и семейства Peace

# 7
  • Мнения: 4 700
damayanti , благодаря ти, че сподели. Дано при теб всичко е наред вече.

 zvetun4o, аz искам да допълня към твоята публикация, че не е zа следена на всякаква бременност, а само на беzпроблемна бременност.   

# 8
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Много неприятно изживяване Hug
Наскоро ми правиха едно изследване там и също останах с лоши впечатление. На първо място отношението на персонала е лошо, за първи път ми направиха упойка без всякаква анамнеза имам ли алергии и т.н.
И още куп неща, поради които не ми се ще да ходя повече там.
Да не говоря , че като си взех епикризата се шашнах -  единственото  вярно нещо в нея беше името ми. Shocked  Докато посетя лекуващия си лекар, имах няколко тревожни дни че съм с еднометриоза и т.н.- Той е виновен в  случая, че не ме предупреди че така точели касата и пишели каквото си искат, а на мен нищо ми нямало. #Crazy На въпроси ми на регистратурата отговориха, че не работят с касата.
Между другото в стаята в която ме настаниха след процедурата имаше една жена, пациентка на въпросната докторка, която чакаше от няколко часа тя да се появи и беше безкрайно притеснена и изнервена. Не знам дали се е появила, защото си тръгнах на своя глава възможно най-бързо с абокат в ръка!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Кате,съжалявам,мила.И аз си изпатих от д-р Минев и сега "благодарение" на него съм със съмнения за изчерпан яйчников резерв.
Момичета,внимавайте на кого се доверявате,може да има фатални последствия за вас!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
[
Съгласна съм с написаното дотук за клиника СЕЛЕНА и доктор Минев. А всички родилки при него са късметлийки. Верно сте написали, че е подходящ  за безпроблемна бремнност .Доктор Минев просто гледа да си вземе парите. Моя много близка приятелка беше следена от него през бремнеността-не и бяха направени елементарни изследвания като взимане на кръв и урина  до края на четвърти  месец, добре че и нямаше нищо и сега  се радва на здраво момченце  newsm78

# 11
  • Мнения: 150
Винаги ще има доволни и нидоволни от даден лекар!Благодарение на др Минев след 13 години ходене по мъките съм бременна в 6 месец!Страхотен лекар и човек !!А за Селена там са най добрите анестезиолози в града и едни от най добрите гениколози!

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 08:53 от krisc4an

# 12
  • Мнения: 2 382
Крисчан ,я погледни в "Искам бебе" темата за Усмивка.Ако това са най-добрите лекари в града,направо сме си оставени на естествен подбор Sad

# 13
  • Мнения: 4 700
Ами да, след темата на Усмивка и след случилото с моята кума, която съЩо роди при Минев, zапочвам да се убеждавам, че и zа беzпроблемна бременност таzи клиника не е подходяЩа. Кумата ми имаШе абсолютно беzпроблемна бременност, а Минев пер zялото време и иzписваШе глобули (имала бактерии) беz да и пусне една микробиология. Та може би благодарение на това бебето се роди с инфекция, а бактериите ги иzлекува месеци след раждането, но при друг лекар. Много Ще се радвам, ако и тя види темата и се раzпиШе тук.

# 14
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
А за Селена там са най добрите анестезиолози в града и едни от най добрите гениколози!
Ако нямаш база за сравнение и никакви медицински познания може и да си помислиш че е така!!
 #Crazy
Не може да ти слагат упойка, без да те попитат имаш ли алергии, колко си кг. т.н. и никой да не мине да види как си 2 часа след упойката! И това след като си плащаш за манипулацията!!

Общи условия

Активация на акаунт