Не иска да стои в количката.

  • 1 527
  • 18
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дъщеря ми от 3 дни категорично отказва да влезе в количката си. Тръшка се, реве, изпада направо в истерия в момента в който се опитам да я сложа в нея. Видях се в чудо, това за мен означава, че не можем да излезем на разходка. Тя е на 1,3г и проходи преди 3 месеца, стабилна е, но е абсурдно да върви повече от 3-4 минути. Дайте ми съвет, наистина не знам как точно да реагирам. Карах се, обяснявах, молих се, сложих я все пак и я вързах с коланите с надеждата, че като излезем ще се разсее и ще забрави, но не. Мята се като подивяла вътре и реве докато не я извадя от там.

# 1
  • русе
  • Мнения: 140
sharli , и ние сме така от около 2-3 седмици, така че напълно те разбирам! Моята дъщеря е почти на 10 месеца, още не върви, в количката стои максимум 15 мин и започва да се плаче и да се мята. Гледам другите деца си седят кротко в количката, а ние се носим на ръце! Излизаме на разходка само когато баща й е с нас, защото не мога и да я нося,и да тикам количка / а и тя тежи - 10кг е вече /. Ще следя темата ти, дано някоя препатила майка да даде съвет.

# 2
  • Мнения: 2 593
Период е,ще отмине...Не използвайте известно време количката докато малката я забрави.После може пък да забрави да се тръшка WinkИ ние го имаме същия проблем,но мойта щерка е почти на 1г.и 9м. и на къси разстояния из квартала ходим без количка.При нас "драмата" е че не дава да я държа за ръчичка,иска сама да върви...накъде й видят очите Mr. Green

# 3
  • Мнения: 417
Записвам се и аз да следя темата, че и ние сме в същото положение. Разходките с количката при нас са абсурд, стои мирно точно 5 мин, и край. Започва да мрънка, след това го обръща на рев, мята са и не иска да седи в количката. Дано се включи някоя мама, която е намерила разрешение на въпроса и да даде съвет. Praynig
Период е,ще отмине...
За съжаление при нас този период е откакто се е родил, първо си мислех, че е заради зимния кош понеже не може да  разглежда. Но дори и сега седнал положението е същото. Както казва една позната "все едно има тръни в количката". Sad

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Мислех си за 10-на дни да не я качвам в количката, дори да я изкарам на балкона за да не я вижда и да излизаме само на паркинга зад блока, но се опасявам, че като разбере, че може и без количка няма да пожелае никога вече да влезе в нея  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 829
Моя син си седи в количката напоследък (е, само докато стигнем донякъде, не повече от 10 минути), но на мен напоследък ми е по-удобно да го извеждам без количка. Вярно е, че стигаме доста по-бавно до центъра, вярно е също, че понякога се налага да го нося, но така се движа много по-лесно. Сиан ми е към 12 кг. в момента, на година и 4 месеца. Нося си слинг в чантата, в случай че ми се изморят ръцете. Обикновено, като му омръзне да ходи го взимам за 2-3 минути, нося го и пак го пускам да ходи. Не можем да ходим на далечни разходки, но затова пък детето се движи повече. а според мен това е целта на разходката-малките пакостници да се движат.
Според мен ако не използвате известно време количка след това ще му е като нова игра-да се вози Grinning

# 6
  • Мнения: 2 131
Не знам какъв е режимът на твоето детенце, все пак е по-големичко. Но колко често спи през деня и случва ли се това да е навън? Ако - да, би могла да напаснеш момента и да излезете като й се доспи, за да спи навън. Е, може в началото също да се покриви, но като е уморена, вероятно ще заспи, знам ли... newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не знам какъв е режимът на твоето детенце, все пак е по-големичко. Но колко често спи през деня и случва ли се това да е навън? Ако - да, би могла да напаснеш момента и да излезете като й се доспи, за да спи навън. Е, може в началото също да се покриви, но като е уморена, вероятно ще заспи, знам ли... newsm78
Не спи на вън, не иска. Спи само на обед около 1,5-2 часа, но задължително в къщи, на тихо и спокойно в леглото. Така или иначе проблемът ми е, че от вкъщи не мога да я сложа още в количката. Тя, ако стои поне 5 минути в нея ще я залъжа някакси на вън-кученца, котета, чайки, все нещо ще измисля, но не и не.

Явно пеша ще излизаме известно време. Слинг за мое съжаление така и не използвах. Като беше по-малка имахме кенгуро, но вече не иска да стои и в него. Тясно и е. Иска само на ръце, а не мога. Тежи към 11 кг, но аз съм с постоянни болки в кръста и ми е физически непосилно да я нося повече от 5-10 минути.

# 8
  • Мнения: 581
И ние бяхме точно така на вашата вызраст. За около 2-3 месеца не искаше и да чува за количка, и разходките станаха доста трудно. Разхождах го около мястото кыдето живеем, или прав выв количката с лице кым мен, а аз го придыржах. Оказа се, че иска да седи в количка само ако е много много уморен, и за да го забаламосам да седне му давах бисквитка или плод и докато се протягаше да го вземе и захапе го слагах бырзо в количката. След като тази фаза отмина, сега е много по-лесно. Пак не седи с часове в количката, но няма нищо напратив да остане там 30-40 мин, а ако е уморен и час. Дрыж се, ще отмине.

# 9
  • Мнения: 1 264
Синът ми проходи на 10 мес. Вече е стабилен и често се тръшка, че не иска в количката. Така че излизаме на разходка без нея, на близки разстояния. Нося го до парка (който е на 5 мин. от вкъщи) и после го оставям да си тича и играе.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
ние пък сме така от както сме се родили. Разходките са ни голям проблем. Навън се издържа максимум 20-30 мин. Започват се ревове и трябва да я нося, а е вече тежка и не мога да бутам и количката. Мислех си, че лятото на морето ще свикне навън, но не. Никога не е обичала да излизаме и най-вече в количка. Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 6 145
И ние бяхме точно така на вашата вызраст. За около 2-3 месеца не искаше и да чува за количка, и разходките станаха доста трудно. Разхождах го около мястото кыдето живеем, или прав выв количката с лице кым мен, а аз го придыржах. Оказа се, че иска да седи в количка само ако е много много уморен, и за да го забаламосам да седне му давах бисквитка или плод и докато се протягаше да го вземе и захапе го слагах бырзо в количката. След като тази фаза отмина, сега е много по-лесно. Пак не седи с часове в количката, но няма нищо напратив да остане там 30-40 мин, а ако е уморен и час. Дрыж се, ще отмине.

И моята щерка се возеше известно време права в количката, хваната за облегалката и с лице към мен. Имаше и период в който искаше аз хем да бутам количка, хем нея да я нося на ръце. Тогава излизахме по схемата разходка без количка само в кръгче около блока. Като се умори, ако съм добре я носех 2-3 минути и пак я пусна, но ако ме боли кръста и отказвах - тя клякаше да си почине и после пак  Mr. Green Лошото е, че така е невъзможно човек да отиде да напазарува например.

# 12
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми проходи стабилно на 10 месеца и оттогава се сбогувахме с количката.Тогава започнаха да са ни по-дълги разходките.Ходи 20 мин. после сядаме на някоя пейка да починем,и пак 20 мин. разходка,почивка и така.На ръце не нося,щом иска да ходи ще ходи.

# 13
  • Мнения: X
дъщеря ми проходи на 11 месеца, и един месец след това почнахме да излизаме без количката.сега сме на 1г.8м. и от тогава не сме излизали с количката.и винаги се учудвам как деца на нея възраст и даже по голями се возят в количка.радвай се мила! ще свикнеш.

# 14
  • Мнения: 182
Дъщеря ми е на 2 год и 8 мес. Досега разходките са били за мен истинска трагедия. Още от 15-ия ден, когато започнахме да излизаме навън тя ревеше. Реве и досега, макар и без количка. Ако не трябваше да излизам да пазарувам и да взимаме храната от кухнята нямаше да си подам носа навън. И до сега се чудя как децата си стоят кротко в количките или се водят за ръце, а моето и с колан е падало с главата надолу. Не исскам да си спомням. Кураж и много здрави нерви.

Общи условия

Активация на акаунт