след дуфастон 6 дни

  • 4 094
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 748
Момичета здравейте   Simple Smile
В понеделник ми беше последният ден на дуфастона,пиех го 2х 1  от 13 до 25 ден/трябваше от 11 ,но бях изпуснала два дни/
Съответно очаквах да ми дойде цикъла най късно четвъртък ,днес е неделя и все още не ми е дошъл.Виждат ми се много 6 дни закъснение.
Незнам какво да си мисля,защото мисля ,че с мъжо пропуснахме овулацията,това щеще да е най добрият вариант.Ендокриноложката ми каза по тел. че понеже съм настинала /нападнал ме е някакъв вирус/за това се бавел ц.
Вие какво мислите какви са вариантите като отхвърлим бременност/по моите сметки няма как/
Моят гениколог е неоткриваем  Wink

# 1
  • Мнения: 7 718
Направи си тест.

# 2
  • Мнения: 1 335
Дуфастон-ът ми удължава цикъла, но 6 дни са множко.
Направи си тест ако имаш съмнения.
Възможно е удължаването да се дължи на по-късния прием.

# 3
  • Мнения: 264
И аз бих те посъветвала както Лали да си направиш едно тестче Wink

# 4
  • Мнения: 4 298
До още два дни е редно да ти дойде. Пила си го повече от 10 дни, което удължава ЛФ и оттам може да идва закъснението. По принцип го дават от 2-6 дни, след спирането че идва менструацията.

# 5
  • Мнения: 748
Благодаря ви момичета.
Тест ще си направя ,но ми изглежда много хубаво за да е вярно.
Четох току що в нета ,че има жени на които им е идвало 11 дни след дуфастона без някой да е намерил причина за това  Shocked   като същите са приемали дуфастон и им е идвал цикъла до 3 ден.
Аз за първи път пия дуфастон.Ще открия гениколога и ще говоря и с него.

# 6
  • Мнения: 4 324
И аз подкрепям идеята за тест Simple Smile
Ако има следващ път Wink да знаеш че дуфастона не е хубаво да се пие преди овулацията, защото може да я подтисне.

# 7
  • Мнения: 748
Теста е положителен    Grinning      Grinning      Grinning
Все още не ми се вярва,след всички неща които преживях в последно време ,лоши изследвания и т.нОще първия месец след дуфастон  ,нямам думи.За сега ще чакам кротко докато мине и ехографията,но е малко раничко.Предния месец ми дойде на 2.11 закъснението ми е малко все още за да се види на ехограф.
Ох много съм развълнувана и в същото време още не смея да се зарадвам.

# 8
  • Мнения: 740
Успокой се сега и се пази. Стискам палци  Hug

# 9
  • Мнения: 4 324
Браво Simple Smile Това е чудесна новина. Честито Simple Smile
Обаче се обади на лекаря си, мисля че е добре пак да започнеш дуфастона!

# 10
  • Мнения: 189
Теста е положителен    Grinning      Grinning      Grinning
Все още не ми се вярва,след всички неща които преживях в последно време ,лоши изследвания и т.нОще първия месец след дуфастон  ,нямам думи.За сега ще чакам кротко докато мине и ехографията,но е малко раничко.Предния месец ми дойде на 2.11 закъснението ми е малко все още за да се види на ехограф.
Ох много съм развълнувана и в същото време още не смея да се зарадвам.

skela, това е чудесно  Hug. На всички момичета пожелавам такива изненади. пази се и ти желая всичко да мине гладко и в нормите   bouquet

# 11
  • Мнения: 7 718
Поздравления, Скела.  bouquet

# 12
  • Мнения: 611
Теста е положителен    Grinning      Grinning      Grinning
Все още не ми се вярва,след всички неща които преживях в последно време ,лоши изследвания и т.нОще първия месец след дуфастон  ,нямам думи.За сега ще чакам кротко докато мине и ехографията,но е малко раничко.Предния месец ми дойде на 2.11 закъснението ми е малко все още за да се види на ехограф.
Ох много съм развълнувана и в същото време още не смея да се зарадвам.
Браво мила това е чудесна новина, поздравявам те и те  Hug.Стискам палци сега всичко да е наред и на ехографа PraynigПази се и късмет Peace

# 13
  • Мнения: 1 335
Честито! Лека и безпроблемна бременност! Пази се и пиши след прегледа!   bouquet

# 14
  • Мнения: 945
Честито за двете чертички! Ех, това напълно съвпада с нашата седмична темичка. Почивай си и пий дуфастон, фолиевата и но-шпа.
След една седмица да се похвалиш с ехографска снимка на беби. baby_neutral

# 15
  • Мнения: 4 298
Честито, скела!   bouquet
Пази се!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Честито,миличка!!!Страхотна новина!

# 17
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Честито и от мен!
Пази се и не забравяй фолиевата киселина  Hug  bouquet

# 18
  • Мнения: 98
честито !!! това е изключително добра новина, пожелавам на всички да спделят все повече такива ... а  теб skela те поздравявам и ти пожелавам една лека и безпроблемна бременност!!!   bouquet

# 19
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
skela ,честито, радвам се за теб!

# 20
  • Мнения: 133
Честито и стискаме палци!Аз също пия Дуфастон но от 2 дни,но ми казахарче след спиране трябва на 7-мия ден да ми дойде

# 21
  • Мнения: 23
Честито и от мен!Аз също пия дуфастон вече 2-ри месец.Този месец го пих до 30.11. и очаквах да   
 ми дойде 3 дни след като го спрях както беше миналия месец,но днес сме 08.12 и на мен още не ми е дошъл ц.Мисля си ,че е заради това,че 2 хапчета пропуснах (не едно след друго).Сега като прочетох във форума имам някаква надежда,че се е случило чудото.Утре ще си купя тест и ще проверя.Стискайте палци!

# 22
  • BG
  • Мнения: 794
Шушенцето,  Praynig

# 23
  • Мнения: 1 765
И после не се случвали чудеса, Скела пази се и непременно намери доктора си  Hug
Шушенцето, стискам палци и върху теб да е паднал малко магичен прашец... Praynig

# 24
  • Мнения: 1 951
Скела честито  Grinning Лека и безпроблемна бременност!

Шушенцето стискам палци и за теб  Praynig

# 25
  • Мнения: 23
Благодаря момичета!Днес си взех теста и утре сутринта ще си го направя(за по-сигурно).Вече съм под страшно напрежение и нетърпение.Ще пиша веднага щом разбера. Praynig

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Честито и дано всичко е наред за да се похвалиш с чудесната новина!Аз също се боря за да достигна до такъв резулт от 4 месеца но все не се получава.Моля да ме извените за невежеството,но знам само че Дуфастона се пие за регулиране на цикъла.Може ли да подпомогне забременяване и трябва ли за се ходи на преглед за да си започне приема му?Моля ви за помощ момичета и за съвет ! Cry

# 27
  • Мнения: 4 298
Пие се след овулация за да се подобри състоянието на лигавицата  на матката при прогестеронов дефицит. Оттам спомага за успешната имплантация на ембриона. Но ако цикълът ти си е с нормална лутеална фаза и прогестеронът ти е добре, можеш и без него Wink

# 28
  • Мнения: 740
Преди всичко Дуфастона е хормонален препарат и не бива да се приема без консултация с лекар Peace

# 29
  • Мнения: 23
Здравейте,момичета!Да така е -не приемай лекарства без предписание от лекар!Какво да ви кажа и тази сутрин си изплаках очите.Вече не ми се ходи въобще на работа,нищо не ми се прави.Теста е отрицателен.Четвърти месец без резултат.Дано януари да стане чудото.От утре с нови надежди-днес депресия.

# 30
  • Мнения: 740
Shu6enceto, няма място за депресия, вярвай и ще успееш! Виртуална подкрепа от мен, захвърли тъжната физиономия, усмихни се -  декемеври е прекрасен месец  Hug

# 31
  • Мнения: 23
Днес вече съм по-спокойна!Вчера направо бях като парцал.На всичко отгоре понеже работя с деца вчера на работа направо тотално бях смазана.Дори ми стана лошо.Цял ден страшно ми се виеше свят.Е напоследък това май е нормалното състояние,но вчера едва изкарах.Момичета дайте съвет какво да правя.Теста беше отрицателен,но все още ц. не е дошло,а днес сме 11.12.Да ходя ли на лекар или да изчакам още малко? Confused

# 32
  • Мнения: 740
Правилно ли преброих 10 дни закъснение? Тичай на лекар.

# 33
  • Мнения: 133
 PraynigСтискаме ти палци миличка,не се отчайвай,а вярвай,че по коледа стават чудеса! :pray Hug

# 34
  • Мнения: 23
Здравейте момичета!Днес съм на лекар,преди малко се обадих на лекаря си и си записах час.Много съм притеснена,но по-добре да отида и да видя на какво се дължи закъснението.МОЛЯ се с цялото си сърце теста да не е отчел и да съм б........ Не искам да го казвам, за да не урочасам нещата.Молете се и вие с мен за хубава новина. Praynig Hug

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Успех,дано ни зарадваш!

# 36
  • BG
  • Мнения: 794
Шушенцето, късмет fingerscrossed

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Късмет от все сърце!Благодаря на всички за съветите и ще се консултирам с генеколог за лекарството.

# 38
  • BG
  • Мнения: 794
Шушенце, дано всичко е наред при теб  Praynig

# 39
  • Мнения: 23
Благодаря ви за хубавите думи!Отидох на лекар и той ми каза,че няма нищо притеснително да изчакам още една седмица и тогава да отида пак.Каза,че трябва да ми дойде,но ако не -ще ми го предизвика.Хубавото е ,че миналия път се беше появила киста,а сега е изчезнала от самосебе си,понеже е функционална.Сега като отида следващия път каза ,че ще ми направи схема,което не ми е много ясно,но звучи добре Grinning Декември е месец на хубави празници ,дано да е хубав за всички ни.И  да получим така желаните подаръци  newsm30 babydust7

# 40
  • BG
  • Мнения: 794
Шушенце, ти пусна ли си кръвен тест?

# 41
  • Мнения: 23
Здравейте!Не не съм Rozaly ,защо?Какво имаш предвид?Майка ми си мисли ,че нещо не е както трябва,че доктора ми или има нещо предвид ,или не е видял ,че съм бременна.Ама няма как да не е видял.Просто много ни се иска Grinning Ще чакаме и времето ще покаже.Но чакам да кажеш Rozaly какво мислиш по въпроса,и другите ,ако мислят,че нещо не е както трябва пишете.От мен  Hug Heart Eyes

# 42
  • BG
  • Мнения: 794
Ами то верно е минало достатъчно време за да се види ако има нещо, ама ти за свое успокоение си пусни един кръвен, знам ли  newsm78 Просто ме стресна това, че ако не ти дойде, ще ти предизвикат да ти дойде  Shocked

# 43
  • Мнения: 23
Абе човека си знае работата!Ето днес ми дойде ц. Другата седмица ще ми направи схемата и ще се надяваме да има полза.Аз горе-долу съм си изчислила вече времето за ову та предполагам,ако всичко е нормално на 31.12 да е моя ден,в който нещата ще се случат.До тогава ще се подготвям за празниците и няма да му мисля много.Благодаря Ви за подкрепата на всички.Радвам се споделихте моите притеснения и очаквания така по- лесно преживях и този разочарованието.Дано като Ви пиша другия път да се похваля със сбъдването на мечтата ми (не,че няма да пиша до тогава).  bouquet Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 23
Здравейте отново!Май пак нещо не е наред!Доктора ми каза да отида на 20.12 и аз бях вчера.Беше ми казал,че ще ми направи схемата,а сега като отидох реши друго.Не ме е преглеждал ,защото съм още в цикъл(днес ми е последен ден),но реши,че и този месец ще пия дуфастон.Трябва да го започна на 30-ти и да го пия 10 дни.След това като ми дойде цикъла на 5-я ден от него да започна да пия клостилбегит или кломифен, в продължение на 5 дни.Не знам какво става,но вече полудявам.Потърсих в интернет малко информация за тези лекарства и честно казано съм изплашена.Те се предписват,когато липсва овулация,той не ми е правил никакви изследвания,как го реши не зная.Освен това прочетох,че пиенето на този вид лекарства не се препоръчва повече от 3 пъти в живота на човек,което си е направо стресиращо.Не знам какво да си мисля.Ако можете да ми кажете нещо повече,ще се радвам много. Praynig

Пожелавам Ви от все сърце приятно изкарване на празниците! newsm51

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Как така ще ти изписва Клостил, без да ти е правил никакви изследвания?Според мен трябва да смениш лекаря!Тоя Клостил вече го изписват като бонбонки тик-так #Cussing out

# 46
  • Мнения: 23
Цецинка проблема е там,че в нашия град няма добри лекари и аз потърсих най-добрия в нашия край и се оказа,че е той,че той е най-добрия.Страшно се хвалят жените от него.А и сега покрай празниците няма при кого да отида.Ще видим как ще протекат нещата до януари и ако нещо се чувствам несигурна или притеснена все още може и до София да отида.Благодаря ти за съвета! babydust7 babydust7

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
За нищо,само бъди вниматлна за себе си!Успех ти желая!

# 48
  • Мнения: 740
Шушенце, не приемай клостилбегит без направена спермограма на съпругът ти, фоликууметрия и цветна снимка при теб. Не е шега работа прием на хормонални лекарства без проследяване на фоликулите.

# 49
  • Мнения: 23
Благодаря Ви много момичета!Четох ,че е особено това лекарство ама да си призная честно не очаквах да е чак толкова.Просто не си обяснявам как може да ми го изпише при положение,че се изискват такива подробни изследвания и то не само на мен ,а и на партньора ми.ЗАЩО ми ги е изписал тоя доктор?Та той ме е преглеждал само с вагинален ехограф!?Как може да прецени? Притеснена съм. CryОще повече,че аз съм и с алфа таласамия минима, и ми се струва,че по-особено трябва да подходи спрямо мен, а не да е рутинна процедура, която вероятно прилага при всеки!Не знам!Имам една позната,която трудно забременя с първото, а сега и с второто и е проблем, но тя е много доволно от него ,защото той и помогна за първото.Абе нещо и аз се отплеснах, ама се опитвам да споделя моите разсъждения.Ще видим как ще се развият нещата, може пък да забременея Praynig преди да се наложи да ги пия.А вече сериозно смятам да отскоча до София при някой специалист.Много съм Ви багодарна ,че Ви има, защото аз съм голяма паника във всяко отношение и ми много трудно да мисля трезво, когато съм притеснена.БЛАГОДАРЯ ВИ!  bouquet

# 50
  • Мнения: 172
хехехе,браво скела.пропуснали с мъжо!а ако не бяхте пропуснали!!!!хехе,много се радвам,развесели ме много тази новина.браво момиче,браво и на мъжо!сега наистина се пази.бях пожелала 2 чертички преди няколко седмици.дано да е епидемияяяяяяяяяя.

# 51
  • Мнения: 23
Решението ми на този етап е яко секс пък дано да стане!По този начин ще избегна всякакви притеснения относно клостилбегита!Като съм бременна няма да има нужда от хапчета,защото няма да има цикъл и така. newsm78 Дано да се получи! Praynig С моя решихме да се отдадем на това 
 и да се молим!Според него също не трябва да ги пия,така че няма,А ако не забременея и този месец-отивам при друг лекар да чуя и неговото мнение относно тия лекарства!Целувам Ви силно и Ви прегръщам! Hug

# 52
  • Мнения: 23
maiabee на теб пожелавам да си заразена от тая епидемия! Praynig И не му мисли много ,както всички казват тук -декември е месец на чудесата! Hug

# 53
  • Мнения: 23
Весела Коледа на всички!Нека Ви донесе само щастие,сбъдване на мечтите и най-вече много здраве! Heart EyesПожелайте си нещо и дано Ви се сбъдне!Исках да кажа само хубави неща,но имам нужда от съвет.ПРОСТЕТЕ МИ!Вчера,вечерта,точно на Бъдни вечер получих бъбречна криза и възпаление на пикочните пътища.Изписаха ми антибиотици и някакви свещички.Чудя се сега да правим ли опити или да изчакаме другия месец?МОЛЯ ВИ кажете как да постъпя! Weary

# 54
  • BG
  • Мнения: 794
Шушенце, трябва да поизчакате с бебеправенето. Най- вероятно бъбречната криза е породена от песъчинки или бактериална инфекия, а с такава бебета не се правят  Naughty

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз бих те посъветвала да изчакате.В началото на месеца и аз имах подобни проблеми и заради антибиотиците се въздържах от бебеправенето.

# 56
  • Мнения: 23
Благодаря Ви за съвета момичета!Аз ще пия антибиотика до утре,после в началото на месеца ще отида но ехо граф да видят точно от какво се получи кризата и възпалението.Но след като спра антибиотика,т.е. от събота мисля да поработим по въпроса.Организма се изчиства от него до 24 часа.Пък ще видим какво ще се случи по-нататък.Не знам ,но имам хубаво предчуствие за този месец. newsm10Вече нямам търпение!

# 57
  • Мнения: 23
Честита нова година!Много здраве,щастие и много бебета!Споделете какво Ви се падна от новогодишната баница с късмети-на мен бебе,отчупих си един къс от нея и ми се падна да очаквам бебе!Надявам се тези късмети да са истински и това наистина да си случи Grinning  baby_neutralПожелавам на всички Ви да се радвате на такова щастие

# 58
  • Мнения: 189
Честита и на теб, шушенце. Дано да ти се случи както ти се е паднало. На съпругът ми миналата година му се падна бебе... Тази година пак. Засега не можем да се похвалим с нищо.
На мен през целият ми живот само веднъж ми се е сбъдвал късмет от баницата - падна ми се любов и тогава срещнах съпруга си.

Общи условия

Активация на акаунт